Nadváha u psů: tipy pro lepší zdraví

Obezita

Nejen my lidé máme problém s nadbytečným tukem. Studie ukazují, že přibližně 56 % všech psů váží příliš mnoho. Psi s nadváhou tedy nejsou ničím výjimečným.

Důvody? Někdy se jednoduše k našim čtyřnohým přátelům chováme příliš štědře, pokud jde o krmivo a pamlsky. Nadváhu však mohou způsobit i onemocnění. V každém případě tím může utrpět zdraví a pohoda psa. Proto jsme pro vás shrnuli, co byste měli vědět o nadváze psů a co s ní můžete udělat.

Má můj pes nadváhu?

Aby vůbec bylo možné bojovat proti nadváze u psa, musí nejprve majitelé psa umět rozeznat problém. Nejlepší způsob rozpoznání nadváhy je konzultace s veterinářem. Pomocí několika jednoduchých kroků můžete také provést prvotní posouzení sami.

  • Jak rozpoznat nadváhu u psů

  • Co může způsobit nadváhu u psů?

  • K čemu vede příliš vysoká tělesná hmotnost?

  • Existují plemena psů se sklony k nadváze?

Správné krmivo pro psy s nadváhou

Dietní krmivo
Jaký je rozdíl mezi dietním a lehkým (light) krmivem?

Dietní krmivo je veterinární speciálně upravené krmivo pro domácí zvířata, která trpí určitými chorobami. Existují například dietní krmiva pro psy, kteří mají cukrovku nebo problémy s ledvinami. Dietní krmivo se podává pouze po konzultaci s veterinárním lékařem a nemusí být nutně vhodné pro hubnutí.

Na druhé straně krmivo pro psy s přívlastkem "Light" je krmivo se sníženým obsahem kalorií. Je to první volba, pokud chcete, aby váš pes nepřijímal tolik energie a aby zhubnul.

Najděte ideální krmivo

Ideální krmivo

S naším poradcem pro krmení zoohit najdete ten správný koncept výživy pro vašeho psa, ať už má na žebrech pár gramů navíc, nebo ne.

  • Co je třeba vzít v úvahu při změně krmiva?

  • Kterým živinám v krmivu bych měl(a) věnovat zvláštní pozornost?

Pohyb jako klíč v boji proti nadváze u psů

Pohyb při nadváze
Zvyšujte zátěž postupně

Základní pravidlo je: Nepřetěžujte vašeho psa ani sebe. Hubnutí je proces, který může trvat dlouho.

Je proto důležité, abyste měli vy i váš pes radost z pohybu a abyste se zlepšovali postupně. Nejprve začněte tím, že každý den o trochu prodloužíte procházky. Později můžete také přidat cvičení a setkávat se s dalšími chovateli psů.

U psů s nadváhou nebo obezitou musíte kromě toho věnovat zvláštní pozornost jejich kloubům. Pomůcky jako rampy a ortopedické pelíšky chrání vašeho psa.

  • Tato cvičení pomáhají proti nadváze u psů

  • Je trénink agility vhodný pro psy s nadváhou?

Naši zoohit mazlíčci doporučují

Naši nepracovitější kolegové podrobují vybrané produkty zkoušce. Mala, Peanut a Ted zde sdílejí své naposledy testované položky:

Mala s hračkou TIAKIMala na lovu pokladuTIAKI hračka

Inteligentní hračka TIAKI Grass Slow Feeder je zábavná hračka, díky které granulky a pamlsky tolik nehltám. Vložka TPR vypadá jako skutečná stébla trávy, takže jídlo se stává vzrušujícím dobrodružstvím při hledání pokladu. Je protiskluzová a vhodná i pro mé menší kolegy.

Peanut a čmuchací hračka TIAKIPeanut rád čmucháTIAKI čmuchací hra

Hračka TIAKI má tři otvory, které lze naplnit mými oblíbenými pamlsky. Je odolná a ideální i pro mé mladé kolegy se silným nutkáním žvýkat. A co je nejlepší? V létě můžete hrášek zamrazit včetně náplně, takže dlouhé letní dny pak lépe zvládnu.

Ted a pelíšek FlockeTed na obláčkuFlocke pelíšek

Vysoce kvalitní výplň z viskoelastických vloček z paměťové pěny je extrémně pohodlná a zajišťuje klidný spánek při dlouhých jednáních. Postýlka se přizpůsobí mému tělu a uleví páteři a kloubům - bezstarostné sny.

Jak mohu zabránit nadváze u psa?

Výběr krmiva

Dbejte na výživu přizpůsobenou potřebám psa a zvolte správné krmivo

Plánovaní množství krmiva

Važte denní dávku krmiva a započítejte do ní pamlsky

Venčení

 Choďte několikrát denně na dlouhé procházky

Sport

Věnujte se intenzivně hrám a sportu s vaším psem

Kontrola těla

Prohmatejte žebra a věnujte pozornost siluetě psa

Kontrola těla

Pravidelně psa važte a choďte s ním k veterináři