Rádce při výběru steliva

Rádce pro výběr podestýlky

Výběr nejvhodnějšího steliva pro kočky je zásadní pro udržení hygieny a zdravého prostředí pro vás i vaši kočku.

S tak širokou škálou typů steliva na výběr (hrudkující, nehrudkující), značek (Tigerino, Greenwoods, Cat's Best, World's Best Cat Litter), materiálů (silikát, dřevěná a přírodní vlákna, kukuřice, jíl) a dalších specifických vlastností (biologicky odbouratelné), může být správná volba skličující.

Jaká podestýlka je tedy nejlepší? Na otázku nejlepšího steliva pro kočky bohužel neexistuje definitivní odpověď. Základem je najít tu, která nejlépe vyhovuje individuálním potřebám vaší kočky. Mezi faktory, které je třeba zvážit, patří věk, počet koček ve vaší domácnosti, typ srsti, citlivost na pachy a snadnost čištění.

Abychom zjednodušili výběrový proces, vyvinuli jsme zoohit rádce pro výběr podestýlky. Náš nástroj vám pomůže najít perfektní stelivo pro vaši kočku, vezme v úvahu vaše preference a ušetří vás pokusů a omylů. Rozlučte se se starostmi a experimentováním s různými stelivy a objevte ideální variantu pro vás a vaši kočku!

Vyzkoušejte naši nejoblíbenější značku podestýlek

Tigerino
Tigerino CrystalsTigerino Crystals
Tigerino NuggiesTigerino Nuggies
Tigerino PerformanceTigerino Performance
Tigerino PremiumTigerino Premium

Proč je věk mé kočky důležitý pro výběr steliva pro kočky?

Při výběru steliva pro vaši kočku je důležité zvážit její životní fázi. To je zvláště důležité pro zajištění bezpečnosti koťat, protože mohou být náchylná hrát si s podestýlkou si ji vkládat do tlamy místo toho, aby ji používala k zamýšlenému účelu.

Potřebuji různé stelivo pro kočky podle toho, kolik koček mám?

Když více koček sdílí toaletu, je nutné častější čištění. Některá steliva se specifickými molekulárními strukturami však mají zvýšenou schopnost absorbovat a neutralizovat pachy, čímž podporují čisté a hygienické prostředí pro pohodlné soužití více koček. Tato steliva zajišťují maximální čistotu a usnadňují harmonické uspořádání života pro více kočičích společníků.

Je srst mé kočky relevantní pro výběr steliva?

Občas se dlouhosrsté kočky potýkají se zachycováním jemnozrnné podestýlky na tlapky a srst. Aby se tomu zabránilo, existují hrubozrnná steliva, která jsou vhodná zejména pro dlouhosrsté kočky: stelivo díky své hrubé zrnitosti méně přilne ke chlupům a tlapkám.

Jaký je rozdíl mezi hrudkujícím a nehrudkujícím stelivem?

Hrudkující: Stelivo vydrží až 30 dní, ale hrudky je třeba odstraňovat každý den.

Nehrudkující: Stelivo vydrží pouze 7 dní, ale do té doby nemusíte nic dělat. Po týdnu je třeba vyměnit celý obsah toalety.

Jsou kočky citlivé na pachy?

Kočky mají vysoce citlivý čich, proto je důležité vzít v úvahu vůně přítomné v jejich stelivu. Většina steliv spíše obsahuje přirozeně se vyskytující vůně, jako je čerstvě posekaná tráva nebo levandule. Některé kočky však mohou různá aromata odmítat, v takovém případě je vhodné zvolit podestýlku zcela bez vůně nebo podestýlku s jemnou vůní, jako je dětský pudr. To může předejít odmítání vaší kočky používat záchod.

Jaké vůně jsou vhodné pro kočky?

Zatímco většina aromat v podestýlce pro kočky může mít na kočky pozitivní účinky, ne všechny kočky reagují stejným způsobem. Obecně platí, že vůně pocházející z přírodních zdrojů jsou pravděpodobněji lépe příjimány ve srovnání s umělými vůněmi.