Magazín

V našem magazínu o zvířatech se dozvíte vše, co je důležité pro život se zvířetem. Jak pro kočky, tak pro psy, malá zvířata, papoušky a pro rybičky. Získáte od nás cenné rady, jak nejlépe o Vašeho domácího mazlíčka pečovat, abyste byli všichni v domácnosti spokojení. Seznámíme Vás také s plemeny psů, koček, představíme Vám jak malá zvířata, tak papoušky a druhy akvarijních ryb. V našem magazínu Vám taktéž poradíme s výcvikem psa a také poradíme na téma dovolená a co vše byste měli o cestování se zvířetem vědět. Čtěte více
6 min
Péče o zdraví psa

Jak správně koupat psa?

Za deštivého počasí není neobvyklé, že naši psi nanesou do bytu špínu. Obvykle postačí chlupáče pořádně utřít ručníkem. Ale co když pes řádil v bahně, jako by se nechumelilo? V tomto případě nám často nezbývá nic jiného, než psa vykoupat. Ale buďte opatrní: příliš časté mytí může být škodlivé pro kůži i pro srst.  Proto jsme pro Vás shrnuli nejdůležitější informace o koupání psů – včetně wellness tipů.

Psi

8 min
Plemena psů

Miniaturní bulteriér

Miniaturní bulteriér zmenšeným obrazem svého „velkého bratra“, standardního bulteriéra. I u menší varianty počítejte s typickým „downovým obličejem“, vejčitou hlavou a odhodlaným výrazem. Minibulteriér je vyrovnaný a loajální rodinný pes. Musí však být brzy socializovaný. Důsledná výchova je nutností. Miniaturní bulteriér dobře vychází i s dětmi a kočkami.
6 min
Plemena koček

Lykoi (vlkodlačí kočka)

Na první pohled se může zdát, že lykoi je hollywoodská verze vlkodlaka. Název je odvozen od starořeckého výrazu lykos, který označuje vlka. Možná zpočátku ani nechcete uvěřit, že toto plemeno koček skutečně existuje. Ve skutečnosti však nejde o vynález filmového průmyslu. Jedná se o přirozenou mutaci původní krátkosrsté kočky. V USA je vlkodlačí kočka již považována za skrytý trend. Lykoi jsou hvězdami sociálních médií.
12 min
Druhy malých zvířat

Králík

Králík je nejoblíbenějším domácím mazlíčkem na světě. Není divu. Díky dlouhým uším, měkké srsti a něžným očím vypadá opravdu roztomile. Je to společenské, nenáročné a finančně nenákladné zvíře. Je však králík opravdu perfektním domácím mazlíčkem? Přečtěte si, co si před pořízením králíčka promyslet a jak správně o něj pečovat.
8 min
Druhy ptáků

Papoušek ara

Snad žádný milovník ptáků neodolá výraznému opeření, nápadné kráse a charakteru. Papoušek ara však má na své chovatele velké nároky. Shrnuli jsme pro Vás nejdůležitější rady pro chov a péči o tyto exotické ptáky.
Nejlépe hodnocené články
Kočky Pořízení a chov koček

Má mě moje kočka ráda? 10 signálů, které to dokazují

Kočka je stvoření s tajemnou a proměnlivou povahou a lásku ke svému majiteli projevuje někdy více, někdy méně. Obvykle vysílá jemnější signály než pes. Znalci koček jsou však schopni jasně rozpoznat důkazy kočičí lásky. Čím víc budete důvěřovat svým instinktům - stejně jako to dělá kočka – tím více uvidíte a ucítíte, jak moc Vás Vaše kočka miluje.
Kočky Péče o zdraví kočky

Věk kočky

Věk psa lze snadno spočítat, to všichni dobře víme: Psí rok se rovná sedmi lidským, přičemž roli hraje i plemeno a hmotnost psa. A lze spočítat věk kočky stejným způsobem? Jak staré vlastně kočky jsou? V jakém věku jsou kočky považovány za seniory?
Nejnovější články
Psi Plemena psů

Saarloosův vlčák

Pes jako vlk: Saarloosův vlčák nejenže vypadá jako vlk. Jeho zdrženlivost, přirozené útěkové chování a lovecký instinkt v sobě rovněž nesou silné vlčí rysy. Tato rasa vyžaduje zkušeného majitele s velkou dávkou odborných znalostí, času a empatie.
Psi Plemena psů

Pyrenejský horský pes

Pyrenejský horský pes, známý také jako Chien de Montagne des Pyrénées nebo Patou, má velmi působivý vzhled. Zjistěte, pro které milovníky psů je bývalý hlídací pes nejvhodnější.
Psi Plemena psů

Jack Russell teriér

Jack Russell teriér je malý, chytrý a živý. proto má mezi milovníky psů velký počet fanoušků. FCI uznává toto mladé plemeno s britskými kořeny od roku 2000. Od svého blízkého příbuzného, Parson Russell teriéra, se Jack Russell teriér odlišuje krátkýma nohama.

Díky těmto informacím si budete vědět vždy rady

Naše tipy Vám pomohou zodpovědět všechny otázky týkající se domácích mazlíčků. Díky našim radám lépe rozeznáte různá onemocnění a předejdete kritickým situacím. Dozvíte se, jak o zvíře správně pečovat a jak často s ním chodit na kontrolu k veterináři. V našem magazínu Vám také poradíme, jaké „kamarády“ Vašemu čtyřnohému mazlíčkovi vybrat a od kterých se raději držet dál.

Vyvážená strava pro Vašeho mazlíčka

Také domácí mazlíčci potřebují dostatek vitamínů a živin. Protože jsou psi od přírody lovci, měla by tomu odpovídat i jejich strava, která by měla být složena převážně z masa. Kvalitní krmiva obsahují všechny důležité látky, které jsou pro zdraví zvířete nezbytné. Stejně jako u lidí, i u zvířat se potřeby mění v závislosti na věku. Také v případě onemocnění je potřeba stravu vhodně upravit. Poradíme Vám, jak by měl takový jídelníček vypadat.

Uvažujete o adopci zvířete z útulku?

Při návštěvě útulku bychom si nejraději odnesli domů všechna zvířata. Ale než se pro takovou adopci rozhodnete, připravte vše, co bude zvíře potřebovat – pelíšek, krmivo a výběh. Váš nový spolubydlící by měl být řádně očkován a mít potřebné doklady. V našem magazínu Vám poradíme, na co si dát pozor, aby adopce proběhla bez problémů.

Bezstarostný život díky našemu poradenství

Díky našim radám si budete brzy vědět rady v každé situaci. Cestujete často i se svým mazlíčkem? Pak je dobré používat vhodné přepravky. Zvíře tak bude v bezpečí a bude mít dostatek soukromí. Čím pohodovější cesta bude, tím pohodovější bude Vaše společná dovolená. Díky kvalifikovanému poradenství v našem magazínu bude život s Vaším mazlíčkem bezstarostný a bezproblémový. Naleznete zde také tipy, jaké hračky vybrat, jak správně zvíře venčit, čím ho krmit či jaké poplatky je nutné platit za psa.