Magazín

V našem magazínu o zvířatech se dozvíte vše, co je důležité pro život se zvířetem. Jak pro kočky, tak pro psy, malá zvířata, papoušky a pro rybičky. Získáte od nás cenné rady, jak nejlépe o Vašeho domácího mazlíčka pečovat, abyste byli všichni v domácnosti spokojení. Seznámíme Vás také s plemeny psů, koček, představíme Vám jak malá zvířata, tak papoušky a druhy akvarijních ryb. V našem magazínu Vám taktéž poradíme s výcvikem psa a také poradíme na téma dovolená a co vše byste měli o cestování se zvířetem vědět. Čtěte více
4 min
Péče o zdraví psa

Borelióza u psů: jak jí předejít, poznat nebo léčit?

Jakmile teploty trvale stoupnou nad sedm stupňů, probudí se nemilovaná klíšťata ze zimního spánku. Tito malí parazité jsou nejen nepříjemní, ale mohou také přenášet nemoci, jako je borelióza. U lidí je to nejčastěji diagnostikovaná nemoc v souvislosti s kousnutím klíštětem. Vyskytuje se však i u našich čtyřnohých přátel. Jak se ale borelióza u psů projevuje a jak ji lze léčit?

Psi

9 min
Plemena psů

Rhodéský ridgeback

Rhodéské ridgeback je pes pro znalce. Pochází z Jižní Afriky. V Evropě se však těší stále větší oblibě. Tento robustní lovec fascinuje hrdou, odvážnou povahou v kombinaci s přátelskou jemností vůči svému majiteli. Tito psi s hladkou srstí potřebují pro přirozený chov kromě spousty prostoru také velké množství zkušeností s chovem psů.
6 min
Péče o zdraví kočky

Zánět spojivek u koček

Zánět spojivek u koček (konjunktivitida) je velmi běžné onemocnění. Může být způsobené celou řadou příčin. Nejedná se tedy o samotné onemocnění, ale o příznak. Může být postiženo každé plemeno v jakémkoli věku. Mladé kočky onemocní spíše kočičí rýmou. Starší kočky bývají častěji postiženy alergickou konjunktivitidou. Konjunktivitida u koček může být tedy doprovázena i dalšími příznaky, které ovlivňují léčbu a prognózu.
12 min
Druhy malých zvířat

Králík

Králík je nejoblíbenějším domácím mazlíčkem na světě. Není divu. Díky dlouhým uším, měkké srsti a něžným očím vypadá opravdu roztomile. Je to společenské, nenáročné a finančně nenákladné zvíře. Je však králík opravdu perfektním domácím mazlíčkem? Přečtěte si, co si před pořízením králíčka promyslet a jak správně o něj pečovat.
12 min
Druhy ptáků

Andulka vlnkovaná

Andulka je původem z Austrálie a patří do čeledi papoušků. Dnes patří ptáci s barevným peřím k nejoblíbenějším domácím mazlíčkům v Evropě. V našem článku najdete tipy a fakta o původu a chovu andulek.
8 min
Druhy akvarijních živočichů

Krabi v akváriu

Krabi v akváriu zaručeně přilákají pohledy okolí. Mezi nejznámější druhy krabů, které lze chovat v akváriu, patří druh Geosesarma (krab upíří) a Uca (kab houslista). Upíří krabi se řadí ke sladkovodním živočichům. Díky svým rozměrům jsou vhodní pro chov v domácích teráriích.
Nejlépe hodnocené články
Kočky Pořízení a chov koček

Má mě moje kočka ráda? 10 signálů, které to dokazují

Kočka je stvoření s tajemnou a proměnlivou povahou a lásku ke svému majiteli projevuje někdy více, někdy méně. Obvykle vysílá jemnější signály než pes. Znalci koček jsou však schopni jasně rozpoznat důkazy kočičí lásky. Čím víc budete důvěřovat svým instinktům - stejně jako to dělá kočka – tím více uvidíte a ucítíte, jak moc Vás Vaše kočka miluje.
Kočky Péče o zdraví kočky

Věk kočky

Věk psa lze snadno spočítat, to všichni dobře víme: Psí rok se rovná sedmi lidským, přičemž roli hraje i plemeno a hmotnost psa. A lze spočítat věk kočky stejným způsobem? Jak staré vlastně kočky jsou? V jakém věku jsou kočky považovány za seniory?
Psi Plemena psů

Pomeranian

Tito malí rošťáci nezaujmou svojí výškou, ale spíše přátelskou povahou, sebedůvěrou a energií. Není divu, že si toto plemeno získává srdce mnoha milovníků psů.
Nejnovější články
Psi Plemena psů

Leonberger

Již císařovna Sissi prý vlastnila tohoto lva mezi psy. Velký leonberger na pohled zaujme nejen svou hrdou lví hřívou a harmonickou stavbou těla. Pozornost si však získává také svým sebevědomým klidem a láskyplnou povahou k dětem.
Ptáci Druhy ptáků

Papoušek ara

Snad žádný milovník ptáků neodolá výraznému opeření, nápadné kráse a charakteru. Papoušek ara však má na své chovatele velké nároky. Shrnuli jsme pro Vás nejdůležitější rady pro chov a péči o tyto exotické ptáky.
Psi Plemena psů

Kuvasz

Velcí bílí pastevečtí psi asijského původu jsou dobrými společníky pro zkušené milovníky psů.  Kuvasz potřebuje dostatek prostoru, na který může dohlížet. Majitelé si velmi cení nezávislost této rasy.

Díky těmto informacím si budete vědět vždy rady

Naše tipy Vám pomohou zodpovědět všechny otázky týkající se domácích mazlíčků. Díky našim radám lépe rozeznáte různá onemocnění a předejdete kritickým situacím. Dozvíte se, jak o zvíře správně pečovat a jak často s ním chodit na kontrolu k veterináři. V našem magazínu Vám také poradíme, jaké „kamarády“ Vašemu čtyřnohému mazlíčkovi vybrat a od kterých se raději držet dál.

Vyvážená strava pro Vašeho mazlíčka

Také domácí mazlíčci potřebují dostatek vitamínů a živin. Protože jsou psi od přírody lovci, měla by tomu odpovídat i jejich strava, která by měla být složena převážně z masa. Kvalitní krmiva obsahují všechny důležité látky, které jsou pro zdraví zvířete nezbytné. Stejně jako u lidí, i u zvířat se potřeby mění v závislosti na věku. Také v případě onemocnění je potřeba stravu vhodně upravit. Poradíme Vám, jak by měl takový jídelníček vypadat.

Uvažujete o adopci zvířete z útulku?

Při návštěvě útulku bychom si nejraději odnesli domů všechna zvířata. Ale než se pro takovou adopci rozhodnete, připravte vše, co bude zvíře potřebovat – pelíšek, krmivo a výběh. Váš nový spolubydlící by měl být řádně očkován a mít potřebné doklady. V našem magazínu Vám poradíme, na co si dát pozor, aby adopce proběhla bez problémů.

Bezstarostný život díky našemu poradenství

Díky našim radám si budete brzy vědět rady v každé situaci. Cestujete často i se svým mazlíčkem? Pak je dobré používat vhodné přepravky. Zvíře tak bude v bezpečí a bude mít dostatek soukromí. Čím pohodovější cesta bude, tím pohodovější bude Vaše společná dovolená. Díky kvalifikovanému poradenství v našem magazínu bude život s Vaším mazlíčkem bezstarostný a bezproblémový. Naleznete zde také tipy, jaké hračky vybrat, jak správně zvíře venčit, čím ho krmit či jaké poplatky je nutné platit za psa.