Magazín

V našem magazínu o zvířatech se dozvíte vše, co je důležité pro život se zvířetem. Jak pro kočky, tak pro psy, malá zvířata, papoušky a pro rybičky. Získáte od nás cenné rady, jak nejlépe o Vašeho domácího mazlíčka pečovat, abyste byli všichni v domácnosti spokojení. Seznámíme Vás také s plemeny psů, koček, představíme Vám jak malá zvířata, tak papoušky a druhy akvarijních ryb. V našem magazínu Vám taktéž poradíme s výcvikem psa a také poradíme na téma dovolená a co vše byste měli o cestování se zvířetem vědět. Čtěte více

9 min
Pořízení a chov psů

Útulky: každý může pomáhat psům v nouzi

Ne každý pes si může užívat láskyplný domov. Útulky se starají o tisíce čtyřnohých přátel čekajících na adopci. Mnoho dalších žije v záchranných stanicích nebo potřebují trvalou péči, protože jsou chronicky nemocní nebo velmi staří. Útulky pro zvířata však stojí peníze a jsou časově náročné. Proto se mnoho organizací spoléhá na pomoc milovníků zvířat. Chtěli byste také pomoci v psím útulku? Pak máme pro Vás připraveno několik tipů a nápadů, co můžete udělat pro psy v nouzi.

Psi

7 min
Péče o zdraví kočky

Toxoplazmóza – příznaky a prevence

Kočka a dítě – jde to dohromady? Očekáváte-li v nejbližší době přírůstek v rodině, pravděpodobně si kladete tuto otázku. Stejně tak, jako si ji kladlo mnoho chovatelů před Vámi. Budoucí rodiče si dělají starosti především s ohledem na jednu známou kočičí nemoc a tou je toxoplazmóza.
9 min
Druhy ptáků

Kakadu (Cacatuidae)

Kakadu jsou pro každou legraci. Exotičtí ptáci jsou známí svým živým chováním a krásnou ozdobou hlavy. Mnozí to neví, ale kakadu jsou velmi nároční ptáci. Při správném zacházení odměňují své majitele náklonností a celoživotní věrností.
9 min
Průvodce akvaristikou

9 věcí, které nepatří do akvária

K začátkům v akvaristice patří začátečnické chyby. To není nijak špatné, každý jednou začíná. S tímto malým průvodcem bychom Vám rádi začátek o něco usnadnili. Co dělat, aby se akvarijní ryby, bezobratlí a rostliny v akváriu cítili naprosto co nejlépe?. Co do akvária nepatří?

Nejlépe hodnocené články
Kočky Pořízení a chov koček

Má mě moje kočka ráda? 10 signálů, které to dokazují

Kočka je stvoření s tajemnou a proměnlivou povahou a lásku ke svému majiteli projevuje někdy více, někdy méně. Obvykle vysílá jemnější signály než pes. Znalci koček jsou však schopni jasně rozpoznat důkazy kočičí lásky. Čím víc budete důvěřovat svým instinktům - stejně jako to dělá kočka – tím více uvidíte a ucítíte, jak moc Vás Vaše kočka miluje.
Kočky Péče o zdraví kočky

Věk kočky

Věk psa lze snadno spočítat, to všichni dobře víme: Psí rok se rovná sedmi lidským, přičemž roli hraje i plemeno a hmotnost psa. A lze spočítat věk kočky stejným způsobem? Jak staré vlastně kočky jsou? V jakém věku jsou kočky považovány za seniory?
Psi Plemena psů

Pomeranian

Tito malí rošťáci nezaujmou svojí výškou, ale spíše přátelskou povahou, sebedůvěrou a energií. Není divu, že si toto plemeno získává srdce mnoha milovníků psů.
Nejnovější články
Kočky Péče o zdraví kočky

Antikoncepce pro kočky: jaké jsou možnosti?

Kočky jsou úžasná stvoření. Komu nezaplesá srdce při pohledu na malá, choulící se koťátka? Ovšem zároveň žijeme v době přeplněných útulků pro zvířata. Proto si je mnoho majitelů koček vědomo toho, že existuje nespočet důvodů, proč kočce v zabřeznutí zabránit. Kastrace provedená veterinářem je jedním z nejčastěji prováděných ochranných opatření. Toto řešení ovšem nejde vzít zpět. Naštěstí existují i jiné způsoby, které mohou kočky na určitou dobu chránit, například antikoncepce pro kočky.
Psi Péče o zdraví psa

Zácpa u psa

Trpí-li Váš pejsek zácpou neboli obstipací, znamená to, že jeho vyměšování je značně omezeno nebo že střeva vyprázdnit nemůže. Dochází tak k hromadění výkalů v tlustém střevě. Majitelé psů mají často dojem, že se pes snaží nějaký exkrement vyprodukovat, ovšem bezúspěšně. Tento proces je provázen značnými bolestmi. Zácpa u psa může být akutní. To znamená, že jde o krátkodobý jev. Může také být chronická. Trvá tedy po delší časový úsek. Akutní zácpa u psa není ve většině případů tak vážná jako chronická, lépe se léčí a málokdy na sebe váže další komplikace. Oproti tomu chronickou zácpu je třeba zavčasu diagnostikovat a začít léčit, abyste zamezili nástupu dalších symptomů a možných následků.

Díky těmto informacím si budete vědět vždy rady

Naše tipy Vám pomohou zodpovědět všechny otázky týkající se domácích mazlíčků. Díky našim radám lépe rozeznáte různá onemocnění a předejdete kritickým situacím. Dozvíte se, jak o zvíře správně pečovat a jak často s ním chodit na kontrolu k veterináři. V našem magazínu Vám také poradíme, jaké „kamarády“ Vašemu čtyřnohému mazlíčkovi vybrat a od kterých se raději držet dál.

Vyvážená strava pro Vašeho mazlíčka

Také domácí mazlíčci potřebují dostatek vitamínů a živin. Protože jsou psi od přírody lovci, měla by tomu odpovídat i jejich strava, která by měla být složena převážně z masa. Kvalitní krmiva obsahují všechny důležité látky, které jsou pro zdraví zvířete nezbytné. Stejně jako u lidí, i u zvířat se potřeby mění v závislosti na věku. Také v případě onemocnění je potřeba stravu vhodně upravit. Poradíme Vám, jak by měl takový jídelníček vypadat.

Uvažujete o adopci zvířete z útulku?

Při návštěvě útulku bychom si nejraději odnesli domů všechna zvířata. Ale než se pro takovou adopci rozhodnete, připravte vše, co bude zvíře potřebovat – pelíšek, krmivo a výběh. Váš nový spolubydlící by měl být řádně očkován a mít potřebné doklady. V našem magazínu Vám poradíme, na co si dát pozor, aby adopce proběhla bez problémů.

Bezstarostný život díky našemu poradenství

Díky našim radám si budete brzy vědět rady v každé situaci. Cestujete často i se svým mazlíčkem? Pak je dobré používat vhodné přepravky. Zvíře tak bude v bezpečí a bude mít dostatek soukromí. Čím pohodovější cesta bude, tím pohodovější bude Vaše společná dovolená. Díky kvalifikovanému poradenství v našem magazínu bude život s Vaším mazlíčkem bezstarostný a bezproblémový. Naleznete zde také tipy, jaké hračky vybrat, jak správně zvíře venčit, čím ho krmit či jaké poplatky je nutné platit za psa.