Magazín

V našem magazínu o zvířatech se dozvíte vše, co je důležité pro život se zvířetem. Jak pro kočky, tak pro psy, malá zvířata, papoušky a pro rybičky. Získáte od nás cenné rady, jak nejlépe o Vašeho domácího mazlíčka pečovat, abyste byli všichni v domácnosti spokojení. Seznámíme Vás také s plemeny psů, koček, představíme Vám jak malá zvířata, tak papoušky a druhy akvarijních ryb. V našem magazínu Vám taktéž poradíme s výcvikem psa a také poradíme na téma dovolená a co vše byste měli o cestování se zvířetem vědět. Čtěte více

Psi

9 min
Plemena psů

Akita inu

Hrdá a krásná akita inu s velkou a silnou postavou je ve své domovině, Japonsku, národním pokladem a kulturní památkou. Akita inu byla původně vyšlechtěná jako lovecký pes. Jako společenský pes je vhodná jen v omezené míře. Vzhledem ke své svéhlavosti patří pouze do rukou zkušených majitelů.
7 min
Plemena koček

Ocicat

Exoticky vyhlížející ocicat zapůsobí na všechny svým neodolatelným kouzlem. Jméno této kočky je díky skvrnité srsti odvozeno od divoké kočky ocelot. Kočka ocicat však nemá tak divokou povahu, ale je velmi přítulná a věrná, což z ní dělá oblíbeného společníka.
7 min
Druhy malých zvířat

Angorský králík

Angorský králík je známý především díky své huňaté srsti, angorské vlně. Vzhledem k četným zdravotním problémům byste neměli chov angorských králíků podporovat. Pokud to opravdu musí být angorský králík, pak nejlépe z útulku.
6 min
Druhy ptáků

Žako (papoušek šedý)

Navzdory svému nevýraznému opeření patří žako k nejoblíbenějším papouškům. To proto, že tito zábavní ptáci jsou velmi chytří. V našem portrétu se dozvíte, čím se ještě vyznačují a jak můžete papouška šedého učinit šťastným.
3 min
Druhy akvarijních živočichů

Cichlidy

Cichlidy patří k mnoha dalším okrasným rybám, které se do domácích akvárií dostaly z tropů a subtropů. Následující článek vám pomůže nahlédnout do velmi rozsáhlé a rozmanité čeledi cichlidovitých (Cichlidae).
Nejlépe hodnocené články
Kočky Pořízení a chov koček

Má mě moje kočka ráda? 10 signálů, které to dokazují

Kočka je stvoření s tajemnou a proměnlivou povahou a lásku ke svému majiteli projevuje někdy více, někdy méně. Obvykle vysílá jemnější signály než pes. Znalci koček jsou však schopni jasně rozpoznat důkazy kočičí lásky. Čím víc budete důvěřovat svým instinktům - stejně jako to dělá kočka – tím více uvidíte a ucítíte, jak moc Vás Vaše kočka miluje.
Kočky Péče o zdraví kočky

Věk kočky

Věk psa lze snadno spočítat, to všichni dobře víme: Psí rok se rovná sedmi lidským, přičemž roli hraje i plemeno a hmotnost psa. A lze spočítat věk kočky stejným způsobem? Jak staré vlastně kočky jsou? V jakém věku jsou kočky považovány za seniory?
Nejnovější články
Psi Plemena psů

Australský honácký pes

Tento honácký pes z pátého kontinentu má mnoho příznivců i v Evropě. Není divu: australský honácký pes je nejen pestrobarevnou pastvou pro oči, ale přináší také sportovního ducha a jedinečnou povahu. Potenciální majitelé by měli mít rádi pohyb a ocenit nezávislost tohoto plemene.
Psi Plemena psů

American bully

Tvrdá slupka, měkké jádro. Toto úsloví velmi výstižně popisuje plemeno american bully. Představíme vám psa, který se v Evropě vyskytuje jen zřídka.
Psi Plemena psů

Výmarský ohař

Výmarský ohař je považován za nejstarší plemeno ohaře. Dodnes je všestranným a vášnivým loveckým psem. Aristokrat mezi psy s lesklou stříbřitou srstí a hrdým výrazem je však stále oblíbenější i mezi neprofesionály. Jako rodinný pes je však vhodný pouze v případě, že má dostatek alternativních aktivit.

Díky těmto informacím si budete vědět vždy rady

Naše tipy Vám pomohou zodpovědět všechny otázky týkající se domácích mazlíčků. Díky našim radám lépe rozeznáte různá onemocnění a předejdete kritickým situacím. Dozvíte se, jak o zvíře správně pečovat a jak často s ním chodit na kontrolu k veterináři. V našem magazínu Vám také poradíme, jaké „kamarády“ Vašemu čtyřnohému mazlíčkovi vybrat a od kterých se raději držet dál.

Vyvážená strava pro Vašeho mazlíčka

Také domácí mazlíčci potřebují dostatek vitamínů a živin. Protože jsou psi od přírody lovci, měla by tomu odpovídat i jejich strava, která by měla být složena převážně z masa. Kvalitní krmiva obsahují všechny důležité látky, které jsou pro zdraví zvířete nezbytné. Stejně jako u lidí, i u zvířat se potřeby mění v závislosti na věku. Také v případě onemocnění je potřeba stravu vhodně upravit. Poradíme Vám, jak by měl takový jídelníček vypadat.

Uvažujete o adopci zvířete z útulku?

Při návštěvě útulku bychom si nejraději odnesli domů všechna zvířata. Ale než se pro takovou adopci rozhodnete, připravte vše, co bude zvíře potřebovat – pelíšek, krmivo a výběh. Váš nový spolubydlící by měl být řádně očkován a mít potřebné doklady. V našem magazínu Vám poradíme, na co si dát pozor, aby adopce proběhla bez problémů.

Bezstarostný život díky našemu poradenství

Díky našim radám si budete brzy vědět rady v každé situaci. Cestujete často i se svým mazlíčkem? Pak je dobré používat vhodné přepravky. Zvíře tak bude v bezpečí a bude mít dostatek soukromí. Čím pohodovější cesta bude, tím pohodovější bude Vaše společná dovolená. Díky kvalifikovanému poradenství v našem magazínu bude život s Vaším mazlíčkem bezstarostný a bezproblémový. Naleznete zde také tipy, jaké hračky vybrat, jak správně zvíře venčit, čím ho krmit či jaké poplatky je nutné platit za psa.