Výživové trendy pro kočky a psy

Extra porce přehledu
krmivo bez obilovin Krmivo pro zvířata bez obilovin Co je za tím?

Různé obiloviny jsou již dlouho součástí mnoha receptů na krmení zvířat, protože našim čtyřnohým přátelům poskytují mimo jiné živiny, vitamíny a nenasycené mastné kyseliny. Může se však také vyskytnout intolerance, která vyžaduje dietu bez obilovin.

Organické krmivo Organické krmivo Co to je organické?

Pouze krmiva, k jejichž výrobě nebyly použity žádné chemické fungicidy nebo pesticidy, geneticky modifikovaná semena nebo určité druhy hnojiv, mohou být označena jako organická.

Potraviny s vysokým obsahem masa 60 % musí být!

Vysoký podíl masa v krmivu je zvláště důležitý pro kočky. V plechovce by mělo být alespoň 60 % masa, aby bylo možné hovořit o vysokém obsahu. Bylinné přísady by v každém případě měly doplňovat stravu vašeho mazlíčka. 

Další trendy Další trendy Na první pohled

Kromě zmíněných trendů samozřejmě existuje nespočet dalších. To zahrnuje „Human grade food“ nebo trend nabízet pouze jeden zdroj bílkovin na jedno jídlo. Kontroverznějšími trendy jsou např. BARF a vegetariánská strava pro kočky a psy.

Bezobilné krmivo

Bez obilovin

Majitelé psů a koček v posledních letech stále častěji vyhledávají krmiva s recepturou bez obilovin. Tato krmiva mj. neobsahují pšenici, oves, kukuřici ani rýži. Jedním z nejčastějších důvodů přechodu na bezobilné krmiva jsou potravinové alergie nebo intolerance.

WOW

Doporučujeme

Bio krmivo

Bio krmivo

Bio potraviny se dostaly do našich supermarketů už před mnoha lety a stále častěji se používají i při krmení domácích zvířat. Důvod: krmivo pro domácí zvířata z kontrolovaného ekologického pěstování je ve srovnání s běžným krmivem pro domácí zvířata udržitelnější.

Bio granule

Doporučujeme

Vysoký podíl masa

Vysoký podíl masa

V současnosti je v oblibě krmivo pro zvířata s obzvlášť vysokým obsahem masa. Aby krmivo pro psy nebo kočky mohlo považovat za krmivo s vysokým obsahem masa, mělo by obsahovat nejméně 60 % masa.

Krmivo Purizon

Doporučujeme

Další trendy

Krmiva pro lidi

Human grade

Human grade platí v případě, pokud jsou všechny složky potravinářské kvality a jsou pro člověka poživatelné. Vzhledem k tomu, že krmiva často obsahují složky, které jsou pro člověka nepoživatelné (např. odpad z jatek), je jen velmi málo krmiv považováno za potraviny určené pro lidi.

Jeden zdroj bílkovin

Jeden zdroj bílkovin

Potraviny s tímto označením obsahují pouze jeden zdroj bílkovin, tj. pouze jeden druh masa. Některé monoproteinové potraviny se skládají výhradně z masa (PUR produkty), zatímco jiné druhy obsahují i rostlinné příměsi.

Vege strava

Vege strava

Vegetariánská strava (zelená strava) neobsahuje maso. Mezi milovníky zvířat vyvolává vegetariánské krmivo kontroverzní diskuse - zejména pokud jde o kočky. Pokud chcete svého domácího mazlíčka krmit vegetariánskou stravou, měli byste ho předtím nechat vyšetřit veterinářem.

BARF

BARF

Barfing (syrové krmení) je již léta jednou z nejoblíbenějších diet pro psy a kočky. Krmivo BARF, inspirované stravou vlků, obsahuje pouze přírodní složky živočišného a rostlinného původu - včetně syrového masa, syrových vnitřností a syrové zeleniny.

Nejdůležitější živiny pro psa Důležité živiny pro psa Přehled

Bez ohledu na to, jaký způsob výživy zvolíte, je důležité, aby váš pes dostával všechny živiny nezbytné pro život. Jaké živiny však pes potřebuje, aby byl zdravý, šťastný a vitální?

Změna stravy pro kočky Změna stravy u koček Co je třeba zvážit

Co je třeba vzít v úvahu při změně krmiva pro kočku? Vše, co potřebujete vědět, se dozvíte v článku v našem magazínu.

Všechny výhody nákupu na zoohit:
Vybrané značky
Doprava zdarma**
Bonusový program

*DC = nezávazně doporučená cena ** Podmínky.

333zooBodů za registraci!
Nenechte si ujít speciální nabídky, slevy a kupóny!
Nenechte si ujít speciální nabídky, slevy a kupóny!
Vyberte prosím alespoň jednu možnost

Způsoby platby

Přepravci

  • Česká pošta
  • PPL
  • Balíkovna

Zabezpečení

Sledujte nás

  • Nyní na Google Play
  • Stáhnout na App Store