Náš závazek pro planetu

Náš závazek pro planetu

Jako celoevropský internetový prodejce bereme svou odpovědnost za naši planetu velmi vážně a chceme aktivně přispívat k dosažení globálních cílů v oblasti ochrany klimatu. Pravidelně proto měříme naši CO₂ stopu podle standardů Protokolu o skleníkových plynech (Greenhouse Gas Protocol) a vyvozujeme opatření, kterými můžeme emisím předcházet nebo je snižovat.

Vědecké studie ukazují, že online prodej může mít příznivou ekologickou bilanci, pokud jde o emise skleníkových plynů, ve srovnání s nakupováním v kamenných obchodech. Jedním z aspektů online nakupování, na který se často poukazuje jako na zvlášť škodlivý pro životní prostředí, je velké množství vrácených zásilek. U zoohitu je však míra vracení zásilek trvale nižší než jedno procento, což výrazně snižuje odpovídající dopad na životní prostředí.

> Poznatky ze studie

Zamezení a snížení emisí CO₂

Efektivní logistická síť Efektivní logistická síť .

Díky husté síti skladů po celé Evropě se zaměřujeme na krátké vzdálenosti, abychom ušetřili emise při přepravní logistice. Stále častěji spolupracujeme s logistickými partnery, kteří dbají na ochranu klimatu a používají pro dopravu elektrická vozidla. 

Ekologické obaly Ekologické obaly .

Naše kartonové krabice i výplňové materiály v nich jsou většinou vyrobeny z recyklovaných materiálů a po použití je lze opět recyklovat. Neustále také testujeme ekologické inovace výrobků, aby bylo naše používání materiálů ještě šetrnější k životnímu prostředí. 

Standardizovaná logistika Standardizovaná logistika .

Používáme omezený počet standardních velikostí balíků, jejichž výška se upravuje v závislosti na obsahu balíku. Tím se šetří plnicí materiál v každé zásilce a maximálně se využívá kapacita každého nákladního automobilu, takže je zapotřebí celkově méně přeprav.

Omezení plýtvání krmivy Omezení plýtvání krmivy .

Dbáme na to, abychom neprodukovali zbytečný odpad, a především abychom neplýtvali cenným krmivem. Proto pravidelně darujeme krmiva, která jsou stále v perfektním stavu a blíží se jejich datum spotřeby, různým organizacím na ochranu zvířat. 

Udržitelné nakládání s vrácenými produkty Udržitelný náklad s vrácenými produkty .

Vrácené produkty z našeho sortimentu příslušenství jsou obvykle renovovány za účelem dalšího prodeje; neprodejné, ale stále použitelné produkty darujeme. Pokud je to možné, opravujeme poškozené výrobky výměnou jednotlivých dílů, namísto výměny celého produktu. 

Obnovitelné zdroje energie Obnovitelné zdroje energie .

Zásobování energií různých kancelářských a skladových prostor v rámci naší sítě je již pokryto obnovitelnými zdroji energie. Například naše centrála v Mnichově je zásobována 100% zelenou elektřinou. 

Kompenzace emisí CO2 

Se souhlasem našich zákazníků platíme za každou objednávku příspěvek na ochranu klimatu, který používáme na podporu certifikovaných projektů na ochranu klimatu a kompenzaci průměrných emisí CO₂ z dané objednávky. Tímto způsobem se CO₂ vypuštěný na jednom konkrétním místě šetří jinde na světě. Základní myšlenka spočívá v tom, že pro atmosféru je zásadní, aby se celkově vypouštělo méně skleníkových plynů, a ne především to, kde se tak děje.

V zoohitu se věnujeme zejména projektům, které přímo či nepřímo podporují ochranu lesů. Omezením odlesňování nebo jeho prevencí se zachovávají lesy jako cenné rezervoáry CO2 a do atmosféry se uvolňuje méně skleníkových plynů. Kromě toho je pro nás jako milovníky zvířat velmi důležité, aby spolu s těmito lesy bylo chráněno i přirozené prostředí mnoha živočišných a rostlinných druhů a abychom tak přispěli k zachování biologické rozmanitosti. 

Sustainability-planet side picture text

Naše spolupráce v Ghaně

Společně s ClimatePartner podporujeme v Ghaně používání účinných kamen na vaření, která místním obyvatelům poskytují čistou a energeticky úspornou alternativu k vaření na otevřeném ohni. Kamna vyžadují výrazně méně palivového dřeva nebo uhlí, což znamená, že kamna v jedné domácnosti ušetří až 4,46 tuny CO2 ročně. Životně důležité lesy tak mohou být uchráněny před odlesňováním kvůli palivovému dříví a zůstanou cennými rezervoáry CO₂ a stanovišti mnoha živočišných a rostlinných druhů. Zároveň domácnostem ušetří čas a peníze, protože ty tak musí obstarat méně palivového dřeva. Ze zdravotního hlediska jsou kamna velkým přínosem i pro jejich uživatele, protože na rozdíl od otevřeného ohně je snížena expozice částicím sazí. Projekt je certifikován podle zlatého standardu (Gold Standard) a přispívá k jedenácti ze 17 cílů udržitelného rozvoje OSN.

Tanzánie

Naše spolupráce v Tanzánii

Kromě toho se společnost zoohit podílí na projektu myclimate carbon offset, v jehož rámci jsou zajištěna práva na půdu domorodého obyvatelstva v Tanzanii a prostřednictvím aktivit na ochranu lesů je posílena implementace komunitních plánů využití půdy. Výsledné snížení odlesňování zabraňuje uvolňování skleníkových plynů do atmosféry a zajišťuje propojení biotopů ohrožených volně žijících živočichů mezi údolím Yaeda a náhorní plošinou Ngorongoro.

Mezinárodní projekty společnosti myclimate v oblasti uhlíkových offsetů splňují nejvyšší standardy (CDM, Gold Standard, Plan Vivo) a přispívají k plnění cílů udržitelného rozvoje OSN. Projekty uhlíkových offsetů tak významně přispívají k sociálnímu, ekologickému a ekonomickému rozvoji regionu.


Často kladené otázky o kompenzaci CO₂

*DC = nezávazně doporučená cena ** Podmínky.

333zooBodů za registraci!
Nenechte si ujít speciální nabídky, slevy a kupóny!
Nenechte si ujít speciální nabídky, slevy a kupóny!
Vyberte prosím alespoň jednu možnost

Způsoby platby

Přepravci

  • Česká pošta
  • PPL
  • Balíkovna

Zabezpečení

Sledujte nás

  • Nyní na Google Play
  • Stáhnout na App Store