Speciální péče o naše hrdiny - Jak uspokojit jejich výživové potřeby!

Navzdory různým zdravotním komplikacím je Váš domácí mazlíček každý den skutečným hrdinou. Žádné stížnosti nebo špatné dny, jen čistá radost a skutečná síla.... A to vše díky vyvážené a dobře sestavené stravě nejlepších značek.

Je možné se o svého superhrdinu starat co nejlépe a zároveň nějakou tu korunku ušetřit. Pouze nyní můžete získat 10% SLEVU na vybraná veterinární krmiva, tak neváhejte a potěšte svého čtyřnohého kamaráda lahodným krmivem!

✂️Kód kupónu na 10% slevu: SLEVA-10


* Na jednu objednávku lze použít pouze jeden kód kupónu. Kód kupónu SLEVA-10 vložte v košíku do akčního pole "Zde klikněte a vložte kód kupónu". Změna podmínek akce vyhrazena.

Objevte naše nejoblíbenější VET značky a ušetřete 10 %!

CFL
CFL
Smilla
Rocco

Existuje spousta zajímavých veterinárních značek.

EU
Jak zjistím, zda jim mohu důvěřovat?

Právní předpisy EU stanoví vysoké požadavky na výrobu veterinárních krmiv. Aby mohla značka vyrábět dietní krmivo, musí prokázat, že "konkrétní složení daného krmiva splňuje daný výživový účel a nemá nepříznivý vliv na zdraví zvířat, lidské zdraví, životní prostředí nebo dobré životní podmínky zvířat" (nařízení Komise (EU) 2020/354 ze dne 4. března 2020)

Další informace o dietních krmivech

Concept For Life Veterinary Diet - Kočky:

CFL

Concept for Life Veterinary Diet je kompletní dieta pro kočky vyvinutá na podporu léčby specifických zdravotních problémů. Toto krmivo lze po konzultaci s veterinárním lékařem použít jako součást léčebné diety. Veterinární dieta Concept for Life - výživa na míru pro Vaši kočku.

Konzervy ►    Granule ►

Concept for Life Veterinary Diet - Psi:

CFL

Concept for Life Veterinary Diet je kompletní dieta pro psy vyvinutá na podporu léčby specifických zdravotních problémů. Toto krmivo lze po konzultaci s veterinárním lékařem použít jako součást léčebné diety. Veterinární krmivo Concept for Life - výživa na míru pro Vašeho psa.

Granule►    Konzervy►

Smilla Veterinary Diet:

Smilla

Smilla Veterinary Diet je řada dietních granulí a konzerv pro kočky navržených tak, aby splňovaly specifické nutriční potřeby koček s určitými onemocněními, jako jsou onemocnění dolních močových cest nebo potravinová intolerance. Každá chutná receptura poskytuje Vaší kočce vyváženou stravu a byla vyvinuta ve spolupráci s veterináři.

Konzervy/kapsičky►    Granule►

Rocco Diet Care:

Rocco

Rocco Diet Care je kompletní krmivo na bázi masa pro psy se speciálními nutričními potřebami. I když Váš pes trpí přecitlivělostí a intolerancí na krmivo, alergiemi nebo má problémy s váhou, nemusí si nechat ujít své oblíbené krmivo bohaté na maso. Toto chutné jídlo se vyrábí z pečlivě vybraných surovin. Rocco - masitá pochoutka!

Konzervy ►

Doporučení veterináře

Doporučení veterináře

"Concept For Life Veterinary Diet je kompletní dietní krmivo s nejlepší akceptací a snášenlivostí díky použití vysoce kvalitních surovin. Krmivo se vyrovná nejprodávanějším značkám." 

Franziska Pantelic, veterinární lékařka

Otázky a odpovědi:

Co je to dietetické krmivo?

Ačkoli název může být matoucí, dietní krmivo nemusí nutně znamenat potravinu se sníženým obsahem kalorií určenou k hubnutí. Ve skutečnosti se jedná o krmiva, která se podávají pouze v případě, že zvíře trpí určitým onemocněním. Mají velmi specifické složení a tvoří nedílnou součást léčby.

Tato krmiva byla speciálně vyvinuta tak, aby splňovala jeden nebo více výživových požadavků. Ty jsou definovány zákonem a zahrnují mimo jiné onemocnění ledvin, močového měchýře, jater a střev, jakož i potravinové intolerance. Dietní krmiva jsou chráněna zvláštními právními předpisy a musí splňovat specifické nutriční vlastnosti přizpůsobené danému onemocnění.

Tento typ krmiva by měl být podáván pouze po stanovení diagnózy a na doporučení veterinárního lékaře. Dietní krmiva se také nazývají terapeutická krmiva, veterinární krmiva nebo krmiva na předpis. Jsou k dispozici buď jako granule nebo konzervy.

"Normální" kompletní krmiva, nazývaná také fyziologická krmiva, jsou vhodná pro zdravá zvířata a obsahují všechny živiny, které zvíře denně potřebuje. Mohou obsahovat další složky, které nejsou nezbytné, ale mohou mít specifický příznivý účinek. Může to být například lososový olej pro lesklou srst nebo prebiotika pro střevní flóru. Tato krmiva uspokojují běžné individuální nutriční potřeby zvířat, ale pouze v omezené míře.

Jak poznat dietní krmivo?

Dietní nebo terapeutická krmiva musí být jako taková označena na obalu. Toto označení se smí používat pouze pro krmiva určená ke specifickým výživovým účelům. Mohou se také nazývat "veterinární dietetická krmiva". Na těchto krmivech musí být také jasně uveden specifický výživový účel a specifické výživové vlastnosti.

Kdy a jak používat dietní krmiva?

Dietní krmivo by mělo být Vašemu zvířeti podáváno pouze po stanovení diagnózy a na základě veterinárního předpisu.

Vzhledem ke specifickému složení dietetických krmiv nemusí být tato krmiva vhodná pro zdravá zvířata a rozhodně se nedoporučuje podávat dietetická krmiva zvířatům bez konzultace s veterinárním lékařem. Například granule a konzervy určené pro zvířata s renální insuficiencí má nižší obsah bílkovin a fosforu než běžné krmivo a může u zdravých zvířat způsobit nedostatek živin.

Pokud krmíte svého domácího mazlíčka dietním krmivem, dbejte na pravidelné kontroly u svého veterinárního lékaře, abyste zajistili, že krmivo bude i nadále prospívat jeho zdraví.

Před přechodem na nové krmivo doporučujeme poradit se s veterinárním lékařem, abyste předešli opětovnému výskytu příznaků.

Nejdůležitější je, abyste zvířeti nasadili speciální dietu pro konkrétní onemocnění pouze v případě, že bylo jasně diagnostikováno veterinárním lékařem.

Kontrolní prohlídky jsou nezbytné, aby veterinář mohl sledovat stav vašeho zvířete a v případě potřeby upravit dietu.

Výhody nákupu na zoohit

Doprava zdarma**
Vysoce kvalitní značky
Bonusový program