Pomáháme zvířatům

zoolove pomáhá

Bohužel ne všechna zvířata mají takové štěstí jako domácí mazlíčci žijící s našimi zákazníky. Mnohá nemají domov, kde by o ně bylo s láskou postaráno. Pro nás je důležité podporovat zvířata v nouzi. I v roce 2019 se můžeme pochlubit národními a mezinárodními dárcovskými projekty, které pomohly mnoha malým i velkým neziskovým organizacím. Přečtěte si, jak zooplus přispívá k ochraně zvířat.

zooplus pomáhá: Naše pomoc v roce 2019

zoolove

Dárcovský program zoolove

Od roku 2014 nabízíme naše exkluzivní zoolove výrobky. Z prodejní ceny každého prodaného výrobku věnujeme automaticky 10% vybrané neziskové organizaci na pomoc zvířatům. Zoolove je mezinárodní dárcovskou akcí. Všechny země zapojené do programu zoolove vybraly celkem 162 619 EUR na podporu místních projektů na ochranu zvířat.

pan ředitel

Charitativní týden zoolove

Při příležitosti výročí naší společnosti se v červnu 2019 konal tzv. Charity Week. A protože dvacetileté výročí bylo pádným důvodem k oslavě, darovali jsme 20 % z maloobchodní ceny produktů zoolove na dobrou věc. Obdarována byla mezinárodní nezisková organizace FOUR PAWS. Během období kampaně byl shromážděna částka ve výši 159 000 EUR, která byla věnována na různé projekty evropských organizací na ochranu zvířat.

Každé dva měsíce vybíráme neziskovou organizaci, která se může těšit z podpory zoolove. V Německu byla v roce 2019 vybrána částka 81 184 eur, díky které jsme mohli podpořit tyto projekty na ochranu zvířat:

  • Leden / únor: Sdružení na ochranu zvířat v Berlíně: Sdružení na ochranu zvířat v Berlíně, financované téměř výhradně z darů a členských příspěvků, provozuje v berlínské čtvrti Falkenberg největší útulek pro zvířata v Evropě. Na ploše více než 16 hektarů se sdružení, založené v roce 1841, stará dennodenně o zhruba 1400 zvířat.
  • Březen / duben: White Paw Organization e.V.: Nezisková organizace White Paw Organization e.V. provozuje ve spolupráci s dalším spolkem útulek Wilde Hilde. Zde naleznou domov nejen psi a kočky, ale také vysloužilá hospodářská zvířata.
  • Květen / červen: Spolek na ochranu zvířat Cottbus e.V.: Spolek na ochranu zvířat Cottbus e.V. provozuje místní útulek pro zvířata a spolu s městem Cottbus již řadu let podporuje aktivisty bojující za práva zvířat, kteří se dobrovolně starají o zatoulané kočky.
  • Červenec / srpen: Zvířata v nouzi Odenwald e.V.: Zvířata v nouzi Odenwald e.V. se stará o psy z rumunského útulku Bucov. Klub pravidelně převáží zvířata do Německa. 
  • Září / říjen: Sdružení na ochranu zvířat Düsseldorf e.V.: Sdružení na ochranu zvířat Düsseldorf e.V. provozuje útulek pro zvířata Clara Vahrenholz, který byl otevřen krátce po druhé světové válce. Spolupracuje také s mnoha dalšími organizacemi na ochranu zvířat.
  • Listopad / prosinec: Centrum pro divoká zvířata Pflege und Artenschutz e.V. (záchranná stanice pro divoká zvířata): V současné době shromažďujeme dary pro záchrannou stanici pro divoká zvířata Pflege und Artenschutz e.V., která od roku 2001 pečuje o zraněná, osiřelá nebo jinak poraněná divoká zvířata. Ročně bylo přijato, uzdraveno a vypuštěno zpět do přírody cca 1200 divokých zvířat.
další německý pes

Asistenční pes Enzoo

Asistenční psi velmi usnadňují život lidem s tělesným postižením. Výcvik takového psa je velmi nákladný a stojí hodně peněz. V Nizozemsku adoptoval zooplus vodicího psa ve výcviku a pokryl veškeré náklady na jeho výcvik. Mimochodem, zákazníci zooplus mohli hlasovat o jménu psa. Vybrali jméno „Enzoo“ - kombinaci jména Enzo a „zoo“ zooplus. Enzoo byl vycvičen jako asistenční pes u nizozemské organizace KNGF. Po roce a půl je připraven pomáhat lidem s tělesným postižením, například zrakově postiženým.

zooBody

zooBody na pomoc zvířatům

Za každách 25 Kč z objednávky dostanou naši zákazníci jeden zooBod jako protihodnotu. Tyto bonusové body lze vyměnit za odměny. Nebo je mohou zákazníci darovat na projekty na ochranu zvířat. Z darovaných zooBodů pak zooplus v pravidelných intervalech zasílá finanční částku vybraným neziskovým organizacím pomáhajícím zvířatům v nouzi. Bonusový program zooplus je k dispozici nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích.

německý pracovník

Akce zooplus k Mezinárodnímu dni zvířat 2019

V rámci Mezinárodního dne zvířat 2019 byly v německém zooplus shopu prodávány hebké deky za cenu 1 euro. Výše příspěvku činila 11 770 EUR a byla věnována organizaci na ochranu zvířat Streunerglück e.V. a závodním koňům Boomerang gGmbH. Kromě toho zaměstnanci zooplus pomohli organizaci Boomerang gGmbH opravit výběhy, ploty a jezdeckou halu. Byl také vybudován krásný přístřešek pro ovce a shetlandského poníka Pauline.

sklad

Dary ze skladů zooplus

Zooplus má nízkou návratnost zboží. Může se však stát, že zákazník zboží vrátí. Všechny vrácené položky jsou po přijetí zkontrolovány. Produkty klasifikované jako opakovaně použitelné jsou darovány vybraným registrovaným organizacím věnujícím se ochraně zvířat v různých zemích, například v Německu, Nizozemsku, Francii a Polsku.

zoolove

Nákupem pomáháte: Vánoční akce zoolove

Během předvánočního období zooplus opět zvýší částku z prodeje výrobků zoolove, kterou daruje na pomoc zvířatům, na 20 % až do 22.12.2019! Pokud se chcete připojit a udělat něco dobrého pro opuštěná zvířata, zakupte výrobky zoolove. Vybraná částka bude opět věnována neziskovým organizacím zabývajícím se ochranou zvířat. Na konci akce se dozvíte, kdo se může těšit na dar tentokrát!