Pomoc po zemětřesení: společně pomáháme v Turecku a Sýrii

pomoc po zemětřesení

Pohoda lidí a zvířat je nezbytnou součástí naší firemní kultury. Proto se snažíme pomáhat lidem, kteří přes noc přišli v podstatě o všechno, a také domácím mazlíčkům, kteří byli zraněni nebo přišli o své milované majitele po ničivém zemětřesení v Turecku a Sýrii.

V únoru jsme jako okamžitou reakci na katastrofu iniciovali první finanční podporu ve výši 25 000 EUR (587 300 Kč) pro Červený kříž (v Německu) - humanitární organizaci, která od samého počátku přímo působí v nejvíce postižených oblastech.

V březnu jsme díky vaší štědré podpoře shromáždili a zdvojnásobili všechny darované zooBody v několika zemích, kde zooplus působí. Celkový počet darovaných zooBodů nás opravdu ohromil. S vaší velkou ochotou pomáhat můžeme nyní podpořit humanitární organizace, které jsou ve zničených oblastech stále potřeba.

Ve všech zemích jsme dali dohromady na pomoc po zemětřesení 263 018 EUR (6 178 818 Kč)

Můžeme tak podpořit mnoho lidí a domácích mazlíčků, kteří (vzhledem k vážné situaci) naši podporu stále potřebují. Za to vám chceme vyjádřit velký dík!

Kam směřují vaše dary?

131 509 EUR (3 089 409 Kč) pro Humane Society International

HSI

HSI pomáhá zvířatům zraněným a zasaženým zemětřesením

Tým Humane Society International (HSI), který zasahuje při katastrofách, pomáhá zvířatům přímo na místě. Mezi jeho činnosti patří například poskytování první pomoci zraněným zvířatům, zřizování polních veterinárních nemocnic, ale i poskytování potřebného krmiva, vody a veterinárních potřeb. HSI zároveň podporuje další humanitární skupiny a pomáhá tak například při vyslání veterinárních lékařů nebo při pronájmu vozidla na dovoz veterinárních a humanitárních zásob. HSI se tak přímo podílí na pomoci zvířatům a občanům postiženým zemětřesením.

131 509 EUR (3 089 409 Kč) pro UNHCR (UN Refugee Agency*)

UNHCR

Mimořádná humanitární pomoc v oblastech zničených zemětřesením

UNHCR (Úřad OSN pro uprchlíky*) ve spolupráci s dalšími agenturami OSN reaguje na naléhavou žádost o pomoc uprchlíkům i hostitelským komunitám v oblastech, které byly silně postiženy ničivým zemětřesením v Turecku a Sýrii. Nouzová podpora zahrnuje přikrývky, potravinové balíčky, kuchyňské soupravy, matrace a stany. Potřebné zásoby jsou přiváženy leteckými transporty a konvoji. Aby se humanitární pomoc dostala i do severozápadní Sýrie, UNHCR přepravuje zásoby prostřednictvím přeshraničních konvojů z Turecka, kde se rodiny po katastrofě snaží chránit a musí spát pod širým nebem při velmi nízkých teplotách.

Klikněte a darujte! Tento měsíc pomáháme pejskům z laboratoří

zoobody
darujte 10 zooBodů
Darujte 50 zooBodů
darujte 100 zooBodů
darujte 150 zooBodů
darujte 200 zooBodů
darujte 500 zooBodů

* Podporujeme UNHCR prostřednictvím národního partnera v Německu, UNO-Flüchtlingshilfe.