Velký jarní výprodej

Jaro

Konečně je tu jaro! Co může být hezčího, než si tento čas pořádně užít se svým čtyřnohým kamarádem. A přesně to vám usnadní naše jarní akce: ať už jde o zdravé krmivo pro spoustu energie, vzrušující hračky nebo pamlsky na zábavné výlety nebo relaxaci na sluníčku – na zoohit najdete skvělé jarní akce na vše, co vašemu čtyřnohému miláčkovi rozbuší srdíčko!

Sleva na doplňky

Sleva na doplňky TIAKI

Doplňky
  • Speciální nabídka
  • Krmivo pro psy
  • Doplňky pro psy
  • Krmivo pro kočky
  • Doplňky pro kočky

Proč je péče o srst na jaře tak důležitá?

Jaro je časem výměny srsti. Tento proces trvá u většiny chlupatých přátel přibližně šest až osm týdnů. Rozmazlujte tedy svého čtyřnohého kamaráda každodenní péčí! To nejen rozproudí jejich krevní oběh, ale také pomůže tvořit zdravou, lesklou srst. Pro plemena s bujnou podsadou se doporučuje speciální hřeben - to je wellness pro srst vašeho čtyřnohého přítele!

Věděli jste, že jarní únava existuje i u psů?

Někteří psi se na jaře zdají unavení a slabí, jiní jsou naopak plní energie. Jarní únavu u psů lze vědecky vysvětlit: V důsledku nedostatku slunečního světla v zimě se v těle psa produkuje málo serotoninu a hladiny melatoninu zůstávají vysoké. Aktivita se zvyšuje pouze tehdy, když jsou zásoby serotoninu postupně doplňovány.

Řešení je jednoduché: vyjděte na čerstvý vzduch! Hodně pohybu na teplém jarním slunci podporuje produkci serotoninu a inhibuje hormon melatonin. Jarem unavený chlupatý kamarád tak bude opět aktivnější.

Sbohem zimní tukové zásoby: Na jaře chceme být fit!

Nechvalně známé „zimní tělo“ po chladných měsících není záležitostí jen nás lidí – s kily navíc bojuje i mnoho koček a psů. Často saháme k dietám a fitness plánům.

Kila navíc mohou zatěžovat klouby a kardiovaskulární systém našich chlupatých přátel a mohou dokonce zvýšit riziko cukrovky.

Abychom se vyrovnali se zimním tukem a vyhnuli se obezitě, je potřeba nejen více pohybu, ale také je dobré zhodnotit krmivo. Jakákoli možná dieta by samozřejmě měla být nasazena pouze po konzultaci s veterinářem.

Další užitečné tipy na téma obezita koček, obezita psůcukrovka u psů a další témata najdete v zoohit magazínu.