Koronavirus (COVID-19) - Často kladené dotazy

Vážení zákazníci zoohitu,

šíření koronaviru (COVID-19) se přirozeně týká i nás v zoohitu a také ovlivňuje náš obvyklý život. Celý tým zoohitu a všichni naši partneři dělají maximum ve dne i v noci pro to, aby Vás mohli zásobovat v této výjimečné situaci při zachování obvyklé vysoké kvality služeb.

Samozřejmě je v současné situaci na prvním místě vedle spokojenosti našich zákazníků a jejich domácích mazlíčků také zdraví našich zaměstnanců. V našich kancelářích a logistických centrech jsme podnikli rozsáhlá ochranná opatření, abychom pomohli zpomalit šíření koronaviru. Zároveň pracujeme na tom, abychom zajistili, že vaše objednávka dorazí spolehlivě a bezpečně. 

covid-19

Dodávka

Budou všechny produkty stále dostupné?

Vážíme si Vašeho zajmu o naše produkty. Veškeré objednávky zpracováváme a připravujeme na odeslání v co nejkratším možném termínu, většinou během 24 hodin.

Vzhledem k současnému přetížení kapacit všech dopravních společností se může stát, že Vám zásilka ne naší vinou dorazí o několik dní později.

Děkujeme za pochopení a doufáme, že se tato situace brzy změní k lepšímu.

Mohu se nakazit virem prostřednictvím zásilky?

Možná jste se v těchto dnech ptali, zda je stále bezpečné přijímat balíček od zoohitu.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je pravděpodobnost, že infikovaná osoba kontaminuje zboží virem, velmi nízká. Riziko nakažení koronavirem prostřednictvím balíčku, který urazil velkou vzdálenost a byl vystaven různým vnějším podmínkám a teplotám, je také velmi nízké.

Studie ukazují, že koronaviry mohou přežít na površích různých předmětů pouze po krátkou dobu.

Pokud si však stále nejste jisti, můžete obdržené zásilky a produkty očistit pomocí jednoduchého dezinfekčního prostředku, abyste ochránili sebe a ostatní. Očistěte také své ruce alkoholickým dezinfekčním prostředkem na ruce nebo si je důkladně umyjte mýdlem a vodou. Nedotýkejte očí, úst nebo nosu.

hrdinka
milujeme

Služby a platba

Může dojít k prodlevám v internetovém obchodu?

Bohužel může vysoké zatížení obchodu vést k prodlevám při načítání stránky. Děkujeme za pochopení.

Ovlivňuje tato situace mé zooBody?

Prodloužili jsme platnost zooBodů, které měly vypršet 31. března 2020, do 30. června 2020!

Žádáme vás proto, abyste své zooBody uplatnili později, až se situace s Covid-19 opět uklidní. Tímto způsobem nám pomáháte zmírnit další zpoždění v procesu zpracování objednávek a zároveň nám tak umožníte, abychom zajistili základní potřeby všech zákazníků.

Samozřejmě získáváte zooBody s každou objednávkou jako obvykle.

Mohu platit na dobírku?

Zdraví našich klientů, partnerů a poskytovatelů služeb je pro nás nejdůležitější. Abychom snížili riziko infekce a šíření koronaviru, použijte prosím během objednávky bezhotovostní platební metody dostupné v našem obchodě. Pokud však nemáte jinou možnost, platba na dobírku je možná.

Více informací o Covid-19

Je Covid-19 nebezpečný pro mého psa?

13.03.20: Covid-19 je u lidí způsoben novým koronavirem SARS-CoV-2, který pochází z Číny. Spolkový výzkumný ústav pro zdraví zvířat Friedrich Löffler Institute (FLI) monitoruje současnou epidemickou situaci a zveřejňuje nejnovější vědecké poznatky. Vědci předpokládají, že lidský koronavirus byl původně přenesen na člověka prostřednictvím netopýrů, luskounů nebo hadů. Nedávno byl oznámen případ, ve kterém byly viry nalezeny také na nosu a ústech zdravého psa z Hongkongu. Odborníci se však domnívají, že koronaviry pes získal úzkým fyzickým kontaktem se svým vlastníkem. Skutečná infekce je tedy podle současných zjištění vědců po vyšetření psa v karanténě spíše vyloučena. Pokud jste v karanténě, je vhodné požádat blízkou osobu o pomoc při venčení domácích zvířat. Určitá karanténní opatření pro psy patřící nemocným lidem však dosud nebyla předepsána.

Přestože neexistují žádné náznaky toho, že by se psi mohli nakazit Covid-19, mají podle Friedricha Löfflerova institutu vliv na zdraví psů jiné druhy koronavirů. Více se dočtete v tomto článku: Koronavirus u psů 

Je Covid-19 nebezpečný pro mou kočku?

13.03.20: Na konci roku 2019 byly v Číně ohlášeny první případy nové infekční choroby Covid-19 u lidí. Tisíce lidí na celém světě onemocněly touto nemocí a otázka, odkud koronavirus SARS-CoV-2 pochází, nebyla dosud plně zodpovězena. Podle současných vědeckých poznatků se onemocnění dýchacích cest přeneslo na lidi prostřednictvím netopýrů, luskounů nebo hadů. Podle nejnovějšího výzkumu Spolkového výzkumného ústavu pro zdraví zvířat (Friedrich-Löffler-Institut, FLI) je podle nejnovějších poznatků přenos SARS-CoV-2 z člověka na kočku a naopak nepravděpodobný. Covid-19 rovněž nepředstavuje žádné zdravotní riziko pro psy a jiná zvířata, jako jsou prasata nebo kuřata, ačkoli test u jednoho psa z Hongkongu byl pozitivní po vyšetření nosu a úst. Pro skutečnou infekci však musí být koronaviry zjištěny v těle, proto se předpokládá, že došlo k povrchové kontaminaci v důsledku těsného fyzického kontaktu s infikovanými lidmi. Při zacházení s domácími zvířaty je však vhodné dodržovat hygienická opatření.

Covid-19 proto pro kočky pravděpodobně nepředstavuje žádné riziko, zatímco dlouho známý kočičí koronavirus (FCoV) může být pro naše čtyřnohé přátele velmi nebezpečný. Následující článek vysvětluje, které koronaviry představují riziko, jaké symptomy se vyskytují a jak před nimi mohou být kočky chráněny: Koronavirus u koček 

Jak mohu nejlépe chránit sebe a své zvíře?

Přestože pravděpodobně není Covid-19 pro psy a kočky nebezpečný, měli byste věnovat větší pozornost obecným hygienickým opatřením při zacházení s domácími mazlíčky, zejména pokud u Vás nebo Vašeho zvířete pozorujete příznaky nemoci:

  • Zabraňte úzkému kontaktu s jinými zvířaty a lidmi, zabraňte také těsnému kontaktu mezi mezi Vámi a Vaším domácím mazlíčkem, jako je např. olizování, mazlení atd.
  • Po každém kontaktu si důkladně umyjte ruce, nejméně po dobu 20-30 sekund
  • Odstraňujte okamžitě exkrementy odpovídajícím způsobem a udržujte kočičí toaletu a Váš byt v čistotě

Obecné informace a aktualizace týkající se tématu koronaviru (COVID-19) lze nalézt na webových stránkách MZČRInstitutu Roberta Kocha a také v Global Veterinary Community.

Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se, že Vám i Vašim mazlíčkům budeme poskytovat naše zoohit produkty i nadále. Zůstaňte zdraví Vy i Vaši milovaní dvounozí a čtyřnozí blízcí!

Společně v každodenním životě: Denní rutina s Vaším čtyřnohým přítelem

Společně v každodenním životě: Denní rutina s Vaším čtyřnohým přítelem

Současná situace mění nejen náš život, ale také život našich čtyřnohých přátel. Mnoho lidí, kteří jsou jinak celý den mimo domov, jsou dnes doma každý den, kde pracují a tráví volný čas. To má také vliv na soužití s našimi domácími mazlíčky. Jak lze skloubit produktivní práci, dostatečné vytížení zvířete a k tomu společně prožít pěkný, všední den? Inspiraci pro každý den plný hry, zábavy a rozmanitosti společně s Vašimi čtyřnohými přáteli najdete zde, v naší zoohit rutině!

Každodenní rutina se psem

Fit start do nového dne

Pokud člověk tráví spoustu času doma, cítí se po nějaké době jako kdyby vypadl z formy. Proto nejlépe využijte čas ráno na několik cviků jógy, abyste se probudili a poté se odměňte lahodnou snídaňovou bowlí - protože bowle lze snadno připravovat i pro naše čtyřnohé přátele!

Jde se ven!

Práce z domova znamená také více flexibility. Psí sporty a hry během procházky skvěle doplní polední přestávku. Váš chlupáč bude díky tomu nejen fyzicky, ale také psychicky vytížený. Máte-li vlastní zahradu, můžete se dodatečně vyřádit i zde. 

Pětiminutový trénink

Většina lidí pracujících s počítačem zná malé výkyvy produktivity. Procvičte si se svým psem jednoduché cviky jako „dej pac“. Nesdílí s Vámi Váš čtyřnohý přítel nadšení z cviků? Využijte byt pro krátkou čmuchací hru nebo spolu pracujte na procvičování základní poslušnosti.

Čas na kreativitu

Večer je vhodný na krátkou inteligentní zábavu. Svého miláčka potěšíte obzvláště vlastně upečenými psími sušenkami. Díky tomu zabráníte nudě a k tomu se Váš mazlíček bude těšit z chutného pamlsku. Poté je na řadě přitulení na gauči!

Naše oblíbené produkty pro každodenní rutinu s Vaším psem

Interaktivní hračkyInteraktivní hračky
Hračky na žvýkáníHračky na žvýkání
Hra a zábavaHra a zábava

Denní rutina s Vaší kočkou

Správný start do nového dne

Hry jako jednoduchá kočičí agility v ranních hodinách rozptýlí špatnou náladu u každého ranního bručouna a rozproudí krevní oběh. Nemáte na to náladu? Pak chytněte oblíbenou hračku svého chlupatého kamaráda a dopřejte mu před snídaní, aby se vyřádil.

Užijte si čerstvý vzduch!

Užijte si čerstvý vzduch!

I když pracujete z domova, měli byste si vyhradit čas pro tělesný a duševní odpočinek. Bez ohledu na to, zda máte byt se zahradou nebo balkonem, často stačí otevřít okna, vpustit pár teplých slunečních paprsků a vychutnat si čerstvý vzduch.

Trénink

Trénink

Pokud chcete soustředěně pracovat, potřebujete klid. Ale co dělat, když si chce Váš tygřík radši hrát? A teď! V tomto případě existuje výběr různých interaktivních hraček, se kterými se může Vaše kočka zabavit jak s Vámi, tak bez vás.  

Chlupatí fotomodelové

Chlupatí fotomodelové

Po dlouhém pracovním dni u počítače je večer vhodný k tomu, abyste přišli na jiné myšlenky. Malé, chlupaté focení je pro to ideální - s pomocí jednoduchých tipů a triků můžete získat ty nejlepší snímky svých miláčků. Lepší než jakýkoliv televizní program, že?

Naše oblíbené produkty pro každodenní rutinu s Vaší kočkou

Interaktivní hračkyInteraktivní hračky
Škrabací hračkyŠkrabací hračky
Hra a zábavaHra a zábava