Psí sporty a hry

Pohyb je pro psy velmi důležitou a nedílnou součástí života. Pro všechny, kteří potřebují kromě klasických procházek a venčení další akce a aktivity, existuje spousta sportovních možností. Ale co přesně si představit pod pojmem psí sporty? A které jsou ty pravé pro Vás a Vašeho čtyřnohého kamaráda? Zjistěte, proč byste měli vyzkoušet jakoukoliv sportovní aktivitu se svým psem! Čtěte více

4 min

Canicross – běhání se psem

Mnoho milovníků psů si se svým mazlíčkem užívá tuto sportovní aktivitu – a to i na méně přístupných cestách. Canicross je ideálním sportem pro zdatné dvojice člověka a psa – nebo pro ty, kteří se zdatnými stát chtějí. Při canicrossu táhne pes svého lidského společníka pomocí flexibilního vodítka. Tento sport Vám nejen zlepší kondici, ale při odpovědném cvičení posiluje také základní poslušnost a pouto mezi lidmi a zvířaty.
4 min

Dog Yoga: jóga se psem

O pozitivních účincích jógy toho bylo napsáno mnoho. Co si ale počít, když máte doma psa, který si právem nárokuje část vašeho času – ať už na procházky nebo na hraní. Vyzkoušejte začlenit vašeho psa do cvičení jogy a užijte si společně strávený čas.
3 min

Psí agility

Zdají se Vám i Vašemu pejskovi věčné procházky nudné? Toužíte zažít se svým čtyřnohým přítelem něco víc? Pak jsou pro Vás možná právě agility ta správná volba! Agility je moderní sport pro psy, který zlepšuje komunikaci mezi páníčkem a zvířetem a lze se jim věnovat především v létě na volném prostranství.
10 min

Psí sporty v přehledu

Kdo se nehýbe, nežije: sport je stejně důležitý pro zdraví lidí i psů. Ale psí sporty jsou mnohem víc než jen podpora fyzické kondice. Představují současně zábavu, pohyb, mozkovou aktivitu, soutěžení, výcvik a sociální interakci. Ale které psí sporty vlastně existují? A který sport je pro vás a vašeho psa ten pravý? V našem článku vám představíme nejoblíbenější sporty se psem.

Sport pro psy – co to přesně je?

Psí sport může zahrnovat veškeré společné aktivity psa a jeho páníčka. Jde především o zábavu, pohyb a společně strávený čas.

Jaké výhody přináší sport pro psy a pro jejich majitele?

Psi potřebují spoustu pohybu. Pohyb je ale zároveň také ideální možností, jak využít touhu psa se fyzicky, ale i mentálně zabavit. Pokud energii psa takto vhodně využijete, bude uvolněnější a vyrovnanější. To se samozřejmě odrazí v jeho chování. U některých velmi aktivních plemen je dokonce nutné psa patřičně zabavit a sportovat s ním, aby se předešlo negativnímu chování. Kromě toho společné aktivity posilují vzájemné pouto a vztah.

Nejlepší motivací k pohybu je to, když Váš čtyřnohý kamarád touží po Vaší společnosti při hře a sportu. Nepřipouští Vám žádné výmluvy a povzbuzuje Vás štěkáním. Pokud spolu překonáte náročnější začátky, nic Vás už nezastaví!

Který sport je ten pravý?

Existuje celá řada možností. Vždy je ale nutné vzít v úvahu temperament, fyzické možnosti psa, rasu a jeho charakter. Kromě klasických pohybových aktivit, jako je například běh, můžete i vyzkoušet činnosti, které podporují schopnost psa učit se a soustředit se.

A pokud Vás pes udělal vše správně, nezapomeňte ho patřičně odměnit!