Kočičí agility

Kočičí agility a kočka v tunelu

Pohyb a hra jsou nezbytnými součástmi zdravého kočičího života. Pokud se vaše kočka nudí, dostaví se velmi brzy řada obtíží. Většina koček miluje výzvy, které trénují mysl a tělo. Agility (agility-hbitost) koček je skvělý způsob, jak kombinovat podporu vývoje se zábavou. Agility přitahuje přirozenou zvědavost vaší kočky a lze ji provádět doma i venku.

Co přesně je kočičí agility?

Cat Agility je forma překážkové dráhy s různými stupni obtížnosti. Rozmanitý a náročný druh zábavy je výslovně zaměřen na bytové kočky, které nemají možnost chození ven. Agility lze přirovnat k tréninkové metodě, při které musí zvířata zdolat různé úkoly. Bez ohledu na to, zda praktikujete tento kočičí sport doma nebo při soutěži, kdy se klade důraz na čas a bezchybnost. Pro zvíře stojí v popředí zábava, nuda se zde nedostavuje.

Výhody agility pro kočky

Kočky jsou zvídavá zvířata. Tento tréninkový program posiluje tělo, udržuje vaše zvíře obratné a podněcuje jej k učení. Také naši chlupatí kamarádi potřebují kromě pohybu i hry se zaměřením na psychiku, aby zůstali fit. Z tohoto důvodu zažívají především chytré kočky při Cat Agility nejvíce zábavy. Tréninkový program aktivuje mozek a tělo a pomáhá prohloubit vztah mezi lidmi a zvířaty. vaše spojení bude tedy více plné harmonie a důvěry.

Jak trénovat vaši kočku na agility

Při stavbě tréninkové překážkové dráhy je limitujícím faktorem délky a formy váš vlastní prostor, Vaší fantazii se skoro žádné meze nekladou Můžete do stavby zasadit mnoho různých hraček, žebříků, tunelů a překážek, vítány jsou také slalomy. Obchody s potřebami pro domácí mazlíčky nabízí početné hračky, výcviková vybavení a překážky pro Cat Agility. Překážky si také můžete vyrobit sami. Možná budete chtít ukázat, co se vaše kočka už naučila. Pak se jednoduše zúčastněte soutěže, ty jsou obvykle nabízeny v rámci výstav koček. Aby nedošlo ke zmatení vaší kočky, měli byste začít opatrně a vždy trénovat jednu překážku po druhé.

Kočka v tunelu

Jaké doplňky pro kočičí agility mají smysl?

Pro výcvik jsou vhodné kočičí hračky všech druhů. Nylonové tunely a kostky jsou ideální pro lov, skrývání se a ke hraní. Tunely můžete podle potřeby rozšířit pomocí suchých zipů. Boční otvory poskytují ještě více rozmanitosti. Kuličky, myšky na hraní, chrastítka, všechno, co se hýbe a vydává zvuky, je vítáno. Hračka pro kočky může být vyrobena z plyše, nebo z tvrdého plastu.

Oblíbená jsou také zabudovaná peříčka a pletiva z umělých materiálů. Po dokončení úkolu nemůže samozřejmě chybět pamlsek jako odměna. Dalšími dobrými interaktivními hračkami jsou překážky a balanční tyče, které vaše kočka může používat k tréninku rovnováhy. Kruhy a udice s pírky pro kočky podporují koordinaci a lze je rychle sestavit.

Clickery jsou také účinným nástrojem pro výchovu koček nebo psů. Současně se zvukem kliknutí je vydán pamlsek. Jakmile si na to vaše kočka zvykne, stane se zvuk clickeru synonymem pro okamžitou odměnu. Po navyknutí na clicker lze začít používat target stick (hůlka s clickerem). U target sticku vybaveného clickerem se zvíře učí sledovat následovat hůlku svým čenichem.  Pokud se dotkne čenichem kuličky na špičce hůlky, následuje kliknutí a okamžitá odměna.

Návrhy na nákup od redakčního týmu zoohitu

Zde vybrané výrobky jsou návrhy redakce. Krmiva a příslušenství najdete v internetovém obchodě zoohit. Nejedná se o reklamu uvedených značek.

Jak adekvátně odměnit vaši kočku

Poté, co vaše kočka bravurně zvládla překážkovou dráhu, si zaslouží odměnu. Pamlsky jsou teď přesně to pravé.  Zvolte například pamlsky pro kočky Zoolove vyrobené ze 100 % kuřecího. Znovu uzavíratelná tuba je ideální na cesty. Pamlsky se vyrábí komplexním a šetrným procesem sušení mrazem, lze je velmi dobře rozdělit a dávkovat. Krmivo je absolutně bez přísad a je také doporučováno veterinárními lékaři a chovateli. Také mrazem sušené pamlsky Premium Cosma vyrobené z masa nebo ryb jsou chutné a přizpůsobené preferencím koček. Ani tyto pamlsky neobsahují žádné konzervační látky, lákadla ani barviva a jsou nabízeny v praktické tubě. Tím je zajištěna čerstvost a chuť pamlsků. Kromě kuřecího masa jsou k dispozici také lahodné příchutě kachna, hovězí maso a tuňák.

Nejlépe hodnocené články
5 min

Hra s domácími kočkami

Jako majitel domácí kočky se chcete ujistit, že Váš mazlíček bude žít co nejpřirozeněji. Pro kočky je vhodný co nejrozmanitější byt. Čím měně zakázaných míst, tím je to pro Vaši kočku lepší. Flexibilní čas krmení pravděpodobně více odpovídá jejich přirozeným životním podmínkám. Poslední ňamku by měla dostat před spánkem. Nabídněte Vaší kočce rozmanitost, bude pak odolnější proti stresu. To je důvod, proč byste si s ní měli hrát co nejčastěji. Přineste jí nový úkryt alespoň jednou za týden. Do jejího světa to nese novou vůni. Kočce je třeba také nabídnout nové zvuky.