Bezobilninové krmivo pro hlodavce

Králíček jí mrkev

Hlodavci žerou obilniny – tato mylná představa je i v současnosti stále velmi rozšířená. Avšak koncentrované krmivo ve formě obilnin je vhodné podávat pouze příležitostně jako pamlsek! Přírozená potrava morčat se skládá z trávy a bylin, proto by měla zvířata chovaná v kleci dostávat pravidelný přísun čerstvé stravy.

Jaké jsou možnosti krmení bez obilnin?

Kdo chce udělat něco dobrého pro svého malého mazlíčka, němel by kupovat výrobky obsahující obilniny, ale raději by měl sáhnout po ovoci a zelenině. Vhodná jsou též bezobilninová krmiva pro drobná zvířata, sušené ovoce a zelenina, stejně tak i pícniny a pupeny rostlin.

Mnoho hlodavců zvláště miluje sušené banány a jablka. Ale pozor: Používejte pouze produkty speciálně vyvinuté pro hlodavce od prodejců krmiv pro zvířata! Výrobky ze sušeného ovoce, určené pro lidskou spotřebu, často obsahují cukr nebo přídatné látky pro prodloužení trvanlivosti.

Kromě jiného existují také druhy sušené zeleniny, které jsou určené speciálně pro hlodavce. Sušená karotka je bohatá na vitamín A a betakaroten, sušený pór podporuje trávení a svatojánský chléb je bohatý na vápník.

Většina bezobilninových krmiv pro hlodavce je složena ze směsi různých bylin a sušeného ovoce a zeleniny. Syrovou stravu lze doplnit tyčinkami na okusování  a rostlinnými pupeny. Ty jsou bohaté na vlákninu, povzbuzují trávení a obsahují málo kalorií – ideální svačinka!

Dva malí králíčci jí salátové listy

Prohlédněte si v naši nabídku bezobilninových krmiv pro hlodavce a drobná zvířata.

Nejčtenější články

Osmák degu

Osmáci degu jsou hlodavci, kteří se do Německa dostali z Chile. Tam žijí v otevřených prostorech a vytvářejí malé průchody v podzemních jeskyních. Vzhledově jsou podobní krysám a činčilám. Používají přední tlapky stejně jako činčila (nebo myši) a používají je jako pár rukou. Drápky na nohou jim umožňují šplhat po skalách a větvích.

Ježek bělobřichý

Teď to bude píchat: Ježek sice patří mezi exotická zvířata, ale stále více získává na popularitě. Roztomilá videa s ježky, která kolují na video platformách, přispívají mimo jiné k tomu, že se v našich domácnostech objevuje tento malý hmyzožravec stále častěji. Chov ježka, který je spojen s velkým úsilím, je však v očích ochránců zvířat poněkud kontroverzní.

Mongolský pískomil

Latinský název pískomila mongolského je "meriones unguiculatus", což znamená "válečník s drápy". Drápy pískomil často používá při šarvátkách o území či obraně svého území, kdy často dochází i k těžkým zraněním.