Výživa psů

Žadonící pohled odrážející se v psích očích – a panička nebo páníček jsou už v pokušení dát svému čtyřnohému mazlíčkovi pamlsek nebo oblíbenou dobrotu. Avšak ne všechno, co pejskovi chutná, je pro něj skutečně prospěšné. Ani syrové kuřecí filety ani vepřové maso ani zbytky ze stolu nepatří do zdravého, aktivního psího života. Čtěte více

Pořízení a chov psů

Jak vyrobit adventní kalendář pro psy

Adventní kalendáře jsou jednou z nejkrásnějších věcí, které s sebou předvánoční období přináší: každý den otevřete okýnko a těšíte se na nové překvapení. Vyrobit vlastní adventní kalendář pro psy není vůbec složité. Zpříjemníte tím Vašemu čtyřnohému příteli čekání na vánoční svátky.

Domácí sušenky a pamlsky pro psy – recepty a tipy

Je pravda, že koupit hotové pamlsky v online obchodě zoohit je rychlejší. Ale není to tak zábavné. A existují i jiné dobré důvody, proč upéct sušenky pro Vašeho mazlíčka doma. V tomto článku se dozvíte, jak pamlsky pro psy můžete upéct, jak je skladovat, a také Vám přinášíme recepty na dobrůtky, které si Váš pes zamiluje.

Hypoalergenní krmivo pro alergické psy

Škrábe to, svědí a bolí: Nejen lidé, ale stále častěji i psi trpí alergiemi vůči krmivu. Co za tím vězí a jakým způsobem máte svého čtyřnohého miláčka stravovat, se dozvíte právě zde.

Jak krmit psa s kloubními potížemi?

Psi milují pohyb – ať už se jedná o procházku s pánečkem nebo o sport. Ale co dělat, když pohyb znenadání působí bolest? Kloubní problémy patří v dnešní době k nejčastějším psím onemocněním. Jak můžete onemocnění předcházet a co můžete ovlivnit prostřednictvím krmiva se dozvíte právě v tomto článku.

Mohou psi jíst krmivo pro kočky?

Máte-li doma psa i kočku, pravděpodobně jste si již někdy položili otázku, zda jim uškodí, pokud jí z misky toho druhého. Na tuto otázku existuje jasná odpověď: Kočky i psi potřebují speciální krmivo, které je určené pouze pro ně. Pokud ale občas ukořistí pes nebo kočka něco z misky toho druhého, není důvod k obavám. Mějte však na paměti, že 90% onemocnění psů i koček je způsobeno nepřiměřenou stravou.

Optimální krmivo pro psy s nadváhou

Kdo by odolal žadonícímu psímu pohledu. Trocha pamlsků nebo zbytků od oběda přece není takové zlo. Ačkoli mnoho majitelů psů si je vědomo toho, že nadváha jejich miláčkům škodí, začnou jednat až tehdy, kdy už je pozdě. Možná proto, že jim pár špíčků navíc nevadí nebo proto, že si postupného nabírání na váze vlastně nevšimnou.

Správné krmivo pro dospělého psa

Ať už jste protřelý chovatel psů nebo někdo, kdo teprve rozšířil řady chovatelů: Správné krmivo hraje v životě Vašeho čtyřnohého kamaráda rozhodující roli. To by i mělo, neboť zdraví zvířete je se stravou úzce spjato. Tělesné blaho, vitalita a délka života pejska, to jsou faktory, které lze stravou ovlivnit a zlepšit. Špatně zvolené krmivo může oproti tomu zvířeti uškodit. Nadváha, diabetes, onemocnění srdce a oběhu, onemocnění kostí a kloubů, onemocnění ledvin nebo dokonce rakovina, to vše může být vyvoláno špatnou stravou. Není divu, že se do popředí prodírá téma výživy a že se v odborné literatuře, poradnách a internetových fórech objevuje skoro stejné množství názorů a idejí o zdravé výživě psa, kolik je na světě plemen. Každý má svoji představu o tom, co je zdravé a správné.

Správné krmivo pro kastrované psy

Kastrace zabraňuje psovi v možnosti rozmnožovat se – to je všem majitelům psů jasné. Ale věděli jste, že kastrace má rozsáhlejší dopady na celkovou činnost organismu Vašeho zvířete?

Správné krmivo pro psí seniory

V srsti se objevují první šedivé chlupy a pohyby jsou pomalejší a pomalejší: Váš pes stárne! Patří to k psímu životu stejně jako k tomu lidskému. Můžete však svému mazlíčkovi stárnutí ulehčit. Strava, která odpovídá potřebám psích seniorů, přispívá i v pokročilém věku ke zdraví a vitalitě.

Superpotraviny pro psy

Chia semínka nebo goji: Superpotraviny jsou mezi lidmi v současné době velkým hitem. Ale jedná se pouze o současný trend nebo mohou mít i domácí mazlíčci z těchto potravin nějaký prospěch? Podíváme se na superpotraviny pro psy detailněji.

Vhodné krmivo pro psa s cukrovkou

Zazní-li diagnóza „Diabetes mellitus“, je to pro každého chovatele psů nejdříve šok. Dobrá zpráva ale je, že pokud přizpůsobíte stravu, péči i své chování stavu Vašeho zvířete, může vést dlouhý, zdravý a šťastný život.

I přes dlouhou společnou historii, kterou má člověk a pes za sebou, cílené šlechtění a změny podmínek pro život je psychologická stránka našeho psa stále stejná, jako je tomu u jeho předků, vlků. Vlci a divocí psi procházejí lesy, aby ulovili a zabili kořist.  Zpravidla je úlovek zpracován celý, důležité živiny totiž nejsou obsaženy pouze ve svalovině, nýbrž především ve vnitřnostech. Ani kostmi a obsahem žaludku uloveného býložravce vlci neopovrhnou, a to z dobrého důvodu: vláknina ze zpracovaných částí rostlin obsažená v žaludku nastartuje trávení divokých psů či vlků a dodá důležité vitamíny i stopové prvky. Psi tedy na rozdíl od koček nejsou čistě masožravci.  Do jejich potravního řetězce patří v ideálním případě i určité rostlinné komponenty.

Tento přirozený způsob stravování u divokých psů nebo vlků by měl sloužit jako základní stavební kámen při sestavování jídelníčku psa. Samozřejmě není možné krmit svého domácího psa celou ulovenou zvěří, ale v granulích i konzervách pro psy by měly být obsaženy v první řadě kousky masa doplněné vybranými rostlinnými částmi. Tyto složky zajistí pejskovi dostatek bílkovin, tuků a uhlohydrátů, které potřebuje pro zdravé fungování.

Kvalitní psí krmivo obsahuje právě tyto základní stavební kameny a chrání tak Vašeho psa před případnými projevy nedostatku některé z uvedených složek a tím i před nástupem zdravotních problémů. Ale ani vysoce kvalitním High Premium krmivem práce nekončí: Váš pejsek potřebuje i hodně pohybu a výběh. Příliš poklidný život domácího pejska v kombinaci se špatnou, příliš tučnou stravou může rychle vést ke vzniku tzv. „civilizačních chorob“ jako je diabetes, nadváha nebo alergie.

Skvělou zprávou je, že v našem e-shopu naleznete rozsáhlou nabídku kvalitního krmiva pro psy! Ať už potřebujete granule nebo konzervy, komplexní krmivo, krmivo pro štěňata nebo speciální krmivo, Terra Canis, Royal Canin, Hill's nebo exkluzivní zooplus značky Rocco a Lukullus, které jsou dostupné jen zde: U nás objevíte to správné krmivo pro každého pejska!