Akvaristika

5 min

Akvarijní šneci: jak bojovat proti přemnožení

Pokud najednou objevíte v akváriu šneky, můžete být v klidu: měkkýši se zakroucenými schránkami mají pro majitele sladkovodních akvárií mnoho výhod. Pokud se však nekontrolovatelně množí, měli by akvaristé přijmout účinná protiopatření. Jak bojovat se šneky v akváriu a čeho se vyvarovat, se dozvíte v našem průvodci.
8 min

Štětičkové řasy – 5 tipů, jak s ní účinně bojovat

Štětičkové řasy v akváriu se mohou stát skutečnou nepříjemností a akvaristé se jí právem obávají. Tmavě zelená až černá chomáčovitá řasa je totiž velmi odolná a obtížně se s ní bojuje. Není však třeba zoufat! Naštěstí existuje několik možností, jak nepříjemnou řasu z akvária vyhnat. Představíme vám pět nejúčinnějších protiopatření.
5 min

Řasy v akváriu

Zelené, červené, modré – řasy v akváriu nalezneme v různých barvách i tvarech. Bez řas to jednoduše nejde. Pokud ale dojde k jejich přemnožení, je třeba zasáhnout.
6 min

Jak založit mořské akvárium v 7 krocích

Akvárium se slanou vodou je považováno za královskou disciplínu akvaristiky. Náročnost a náklady jsou o něco vyšší než u sladkovodního akvária. Za odměnu však získáte velkolepý podmořský svět pro svůj domov. S pečlivou přípravou mořské akvárium zvládnou založit i začátečníci.
4 min

Paludárium: akvárium a terárium v jednom

Nemůžete se rozhodnout, zda doma chovat raději drobná suchozemská nebo vodní zvířata? Pak je paludárium ideálním řešením: kombinuje výhody akvárií a terárií. Zjistěte, kdo v něm může bydlet a co potřebujete k jeho zřízení.
3 min

Jak založit akvárium

Chcete si splnit sen a založit si akvárium? Máte nepřeberné možnosti výběru. Přečtěte si, jak vybrat vhodné akvárium, jak jej založit, jak vybrat optimální množství zvířat a mnohem více.
5 min

Mečovka mexická (Xiphophorus helleri)

Pozor, tato okrasná rybka je ozbrojená! Přesto je mečovka mexická (Xiphophorus helleri) překvapivě mírumilovná a oblíbená zejména u začátečníků. Odkud pochází její jméno a jak se o tuto krásnou rybu nejlépe starat, se dozvíte v našem článku.
7 min

Živorodka ostrotlamá (Black Molly)

Sytě černé okrasné ryby se sametovým leskem jsou velmi oblíbené u zkušených akvaristů i začátečníků. Krásná živorodka ostrotlamá je obohacením každého akvária. Jedná se o velmi klidnou a odolnou sladkovodní rybu. která miluje teplo. Reaguje však citlivě na výkyvy teplot.
5 min

Přezimování karasů: 5 kroků pro chladné období roku

Léto jste využili k hýčkání svých zlatých rybek v zahradním jezírku. Nejpozději na podzim si však mnoho majitelů jezírek klade otázku, jak mohou jejich ryby ve zdraví a bez stresu přečkat zimu. Náš průvodce Vám krok za krokem poskytne důležité tipy týkající se péče a ukáže Vám, jak správně přezimovat karasy zlaté.
2 min

Jak správně krmit ryby v jezírku

Ryby naplňují zahradní jezírko životem – aby mohly růst a prosperovat, potřebují vhodný nutriční základ. V umělém jezírku s velkým množstvím ryb je jídelníček více než skrovný. Přibližně od 12°C byste měli krmit ryby v jezírku tak, aby byly zásobeny všemi potřebnými vitamíny a minerály.
2 min

Tvorba zahradního jezírka

Jezírko je skutečný klenot a zkrášluje každou zahradu. Pokud o jezírku sníte, měli byste od začátku správně plánovat, abyste si ušetřili spoustu práce.
Nejlépe hodnocené články
Akvaristika Druhy akvarijních živočichů

Bojovnice

Nádherně zbarvená a poněkud agresivně vystupující vůči ostatním jedincům. Bojovnice (Betta) je určitě zvláštní exemplář, který dokáže oživit každé akvárium. Díky minimálním nárokům, které rybka má, je péče o ni velmi snadná, a proto je vhodná i pro nováčky v oblasti akvaristiky.
Akvaristika Druhy akvarijních živočichů

Axolotl mexický

Mexický obojživelník, tzv. axolotl, je již několik let opravdovým hitem mezi domácími zvířaty. Jeho přátelský vzhled a nápadné zbarvení činí z tohoto zvířátka atraktivního mazlíčka. Navzdory exotickému původu je chov axolotla poměrně snadný – zde se dozvíte vše o tomto pozoruhodném tvoru.
Nejnovější články