Průvodce akvaristikou

10 min

9 věcí, které nepatří do akvária

K začátkům v akvaristice patří začátečnické chyby. To není nijak špatné, každý jednou začíná. S tímto malým průvodcem bychom Vám rádi začátek o něco usnadnili. Co dělat, aby se akvarijní ryby, bezobratlí a rostliny v akváriu cítili naprosto co nejlépe?. Co do akvária nepatří?
3 min

Jak založit akvárium

Chcete si splnit sen a založit si akvárium? Máte nepřeberné možnosti výběru. Přečtěte si, jak vybrat vhodné akvárium, jak jej založit, jak vybrat optimální množství zvířat a mnohem více.
5 min

Krmení ryb živým krmivem

Krmení živou potravou je u akvaristů velmi oblíbené a pro ryby má mnoho výhod. Krmení živou stravou je nejpřirozenějším způsobem výživy ryb a zvyšuje jejich vitalitu podporováním přirozeného loveckého instinktu. Poskytuje vyváženou a rozmanitou výživu, což je u ryb velmi důležité. Nabídka živé potravy pro ryby je obrovská, ale vybrat tu správnou není vždy jednoduché.
4 min

Paludárium: akvárium a terárium v jednom

Nemůžete se rozhodnout, zda doma chovat raději drobná suchozemská nebo vodní zvířata? Pak je paludárium ideálním řešením: kombinuje výhody akvárií a terárií. Zjistěte, kdo v něm může bydlet a co potřebujete k jeho zřízení.