Druhy malých zvířat

Druhy malých zvířat

Ježek bělobřichý

Teď to bude píchat: Ježek sice patří mezi exotická zvířata, ale stále více získává na popularitě. Roztomilá videa s ježky, která kolují na video platformách, přispívají mimo jiné k tomu, že se v našich domácnostech objevuje tento malý hmyzožravec stále častěji. Chov ježka, který je spojen s velkým úsilím, je však v očích ochránců zvířat poněkud kontroverzní.

Burunduk páskovaný (sibiřský čipmunk)

Sibiřský čipmunk (burunduk) se stává stále oblíbenějším domácím mazlíčkem. Zvláště díky živé povaze, očím jako dva knoflíky a roztomilému vzhledu okouzluje stále více lidí. Nicméně, čipmunkové jsou poměrně nároční na chov.

Činčila

Činčily jsou malí a roztomilí, jihoameričtí přistěhovalci. Díky hebké srsti, dlouhým uším a huňatému ocasu si tato zvířátka rychle získala lidská srdce. Není však hlodavec jako hlodavec. Zejména před pořízením činčily byste se měli dostatečně informovat o výživě, chovu a zvycích těchto zvířat, abyste se ujistili, zda zvláštní potřeby a chování činčil odpovídají Vašim představám. Důležité je proto vědět, odkud činčila pochází a jak žije ve volné přírodě.

Fretky

Chováte fretky nebo se o tyto hbité šotky zajímáte? Tito malí společníci si získávají stále větší oblibu. Fretky nejsou obyčejní domácí mazlíčci, proto byste měli jejich pořízení důkladně zvážit!

Mongolský pískomil

Latinský název pískomila mongolského je "meriones unguiculatus", což znamená "válečník s drápy". Drápy pískomil často používá při šarvátkách o území či obraně svého území, kdy často dochází i k těžkým zraněním.

Morče

Anja Reutter pomáhá morčatům v nouzi a odpoví na nejčastěji kladené dotazy týkající se morčat.

Myšice lesní

Není divu, že myš se žlutým hrdlem, která je aktivní v noci a v okolí lidských obydlí se většinou nevyskytuje, není příliš známá. Až do tohoto století se tento druh hlodavců dokonce nerozlišoval od příbuzného druhu – myši lesní, která je všeobecně známá.

Osmák degu

Osmáci degu jsou hlodavci, kteří se do Německa dostali z Chile. Tam žijí v otevřených prostorech a vytvářejí malé průchody v podzemních jeskyních. Vzhledově jsou podobní krysám a činčilám. Používají přední tlapky stejně jako činčila (nebo myši) a používají je jako pár rukou. Drápky na nohou jim umožňují šplhat po skalách a větvích.

Pískomil perský

Pískomil perský nebyl dosud příliš rozšířeným domácím mazlíčkem, ale postupně se stává stále populárnějším. Je příbuzný s mongolským pískomilem a patří do čeledi křečkovití (cricetidae), podčeledi: pískomilné (gerbilinae), rodu: pískomil (meriones).