Druhy malých zvířat

5 min

Burunduk páskovaný (sibiřský čipmunk)

Sibiřský čipmunk (burunduk) se stává stále oblíbenějším domácím mazlíčkem. Zvláště díky živé povaze, očím jako dva knoflíky a roztomilému vzhledu okouzluje stále více lidí. Nicméně, čipmunkové jsou poměrně nároční na chov.

4 min

Činčila

Činčily jsou malí a roztomilí, jihoameričtí přistěhovalci. Díky hebké srsti, dlouhým uším a huňatému ocasu si tato zvířátka rychle získala lidská srdce. Není však hlodavec jako hlodavec. Zejména před pořízením činčily byste se měli dostatečně informovat o výživě, chovu a zvycích těchto zvířat, abyste se ujistili, zda zvláštní potřeby a chování činčil odpovídají Vašim představám. Důležité je proto vědět, odkud činčila pochází a jak žije ve volné přírodě.

3 min

Fretky

Chováte fretky nebo se o tyto hbité šotky zajímáte? Tito malí společníci si získávají stále větší oblibu. Fretky nejsou obyčejní domácí mazlíčci, proto byste měli jejich pořízení důkladně zvážit!

5 min

Holandský králík

Znalci králíků vědí: holandský králík je zvláštní plemeno. Holanďan je jediným králíkem s typickou kresbou. Kromě pěkného vzoru srsti zaujme chovatele i majitele svou vyrovnanou povahou. Seznamte se s ušatým krasavcem v našem portrétu plemene.

6 min

Ježek bělobřichý

Teď to bude píchat: Ježek sice patří mezi exotická zvířata, ale stále více získává na popularitě. Roztomilá videa s ježky, která kolují na video platformách, přispívají mimo jiné k tomu, že se v našich domácnostech objevuje tento malý hmyzožravec stále častěji. Chov ježka, který je spojen s velkým úsilím, je však v očích ochránců zvířat poněkud kontroverzní.

8 min

Králík

Králík je nejoblíbenějším domácím mazlíčkem na světě. Není divu. Díky dlouhým uším, měkké srsti a něžným očím vypadá opravdu roztomile. Je to společenské, nenáročné a finančně nenákladné zvíře. Je však králík opravdu perfektním domácím mazlíčkem? Přečtěte si, co si před pořízením králíčka promyslet a jak správně o něj pečovat.

12 min

Křeček

Zlatý křeček, teddy křeček, zakrslý křeček & spol. - křečci existují v různých velikostech a barvách. Jejich roztomilý vzhled a praktická velikost z nich činí oblíbená domácí zvířata, zejména pro rodiny s dětmi. Křečci však v žádném případě nejsou tak mazliví, jak vypadají. Drobní hlodavci jsou velmi citliví a mají náročné potřeby, které je třeba vzít v úvahu.

5 min

Malé prasátko (Teacup Pig)

Rozplýváte se při pohledu na malé prasátko? Je však malé prasátko vůbec vhodné jako domácí mazlíček, a pokud ano, co je třeba zvážit? Všechny odpovědi na tyto otázky najdete zde.

5 min

Mongolský pískomil

Latinský název pískomila mongolského je "meriones unguiculatus", což znamená "válečník s drápy". Drápy pískomil často používá při šarvátkách o území či obraně svého území, kdy často dochází i k těžkým zraněním.

11 min

Morče

Anja Reutter pomáhá morčatům v nouzi a odpoví na nejčastěji kladené dotazy týkající se morčat.

5 min

Morče peruánské

Morčata jsou již roky oblíbenými domácími mazlíčky. Pokud hledáte obzvláště nádherné morče, pak ho určitě najdete v peruánském morčeti. Roztomilí rozcuchaní rošťáci zaujmou nejen svým drzým účesem, ale také svou bystrou povahou. Jejich dlouhá srst však vyžaduje určitou péči.

2 min

Myšice lesní

Není divu, že myš se žlutým hrdlem, která je aktivní v noci a v okolí lidských obydlí se většinou nevyskytuje, není příliš známá. Až do tohoto století se tento druh hlodavců dokonce nerozlišoval od příbuzného druhu – myši lesní, která je všeobecně známá.

7 min

Osmák degu

Osmáci degu jsou hlodavci, kteří se do Německa dostali z Chile. Tam žijí v otevřených prostorech a vytvářejí malé průchody v podzemních jeskyních. Vzhledově jsou podobní krysám a činčilám. Používají přední tlapky stejně jako činčila (nebo myši) a používají je jako pár rukou. Drápky na nohou jim umožňují šplhat po skalách a větvích.

6 min

Pískomil perský

Pískomil perský nebyl dosud příliš rozšířeným domácím mazlíčkem, ale postupně se stává stále populárnějším. Je příbuzný s mongolským pískomilem a patří do čeledi křečkovití (cricetidae), podčeledi: pískomilné (gerbilinae), rodu: pískomil (meriones).

7 min

Zakrslý králík teddy

Králík teddy patří mezi zakrslé králíky. Se svým huňatým kožíškem a kulatým tělem je to opravdové plyšové klubíčko. Ale ať to vypadá jakkoli roztomile: z etických důvodů byste si neměli teddyho pořizovat. Protože malý ušáček má problematickou historii chovu.