Druhy ptáků

5 min

Agapornis (papoušíci)

Bohužel jsou kvůli své malé velikosti agapornisové často chováni v příliš malých klecích. Přitom potřebují tito energičtí ptáci dostatek prostoru, aby uspokojili svou přirozenou touhu po volném pohybu.

12 min

Andulka vlnkovaná

Andulka je původem z Austrálie a patří do čeledi papoušků. Dnes patří ptáci s barevným peřím k nejoblíbenějším domácím mazlíčkům v Evropě. V našem článku najdete tipy a fakta o původu a chovu andulek.

9 min

Kakadu (Cacatuidae)

Kakadu jsou pro každou legraci. Exotičtí ptáci jsou známí svým živým chováním a krásnou ozdobou hlavy. Mnozí to neví, ale kakadu jsou velmi nároční ptáci. Při správném zacházení odměňují své majitele náklonností a celoživotní věrností.

5 min

Kanárek

Kanárci jsou nenároční na chov, neboť se o sebe starají sami, pokud jim poskytnete všechno potřebné vybavení jako je nádobka na koupání, různě velká bidýlka a sépiovou kost. Někdy je ale Váš opeřený společník odkázán na Vaší pomoc.

3 min

Korela

Každý, kdo někdy choval korelu, dobře ví, že výroky typu „ideální pták pro začátečníky“ a „snadný chov“ nejsou zcela pravdivé. Pokud však budete dodržovat několik základních zásad, užijete si s těmito "mini-kakadu" spoustu legrace a oni s Vámi také. Rádi bychom Vás seznámili se základními zásadami chovu a potřebami těchto opeřenců:

5 min

Papoušek ara

Snad žádný milovník ptáků neodolá výraznému opeření, nápadné kráse a charakteru. Papoušek ara však má na své chovatele velké nároky. Shrnuli jsme pro Vás nejdůležitější rady pro chov a péči o tyto exotické ptáky.

6 min

Žako (papoušek šedý)

Navzdory svému nevýraznému opeření patří žako k nejoblíbenějším papouškům. To proto, že tito zábavní ptáci jsou velmi chytří. V našem portrétu se dozvíte, čím se ještě vyznačují a jak můžete papouška šedého učinit šťastným.