Druhy akvarijních živočichů

Druhy akvarijních živočichů

Klauni

Klauni patří mezi nejznámější druhy rodu Amphiprion: jedná se o skutečné klauny Amphiprion percula a nepravé klauny Amphiprion ocellaris. V běžné řeči je ovšem je celý rod Amphiprion označován jako klauni. Jsou to mořské ryby, které pocházejí ze západního Pacifiku a Indického oceánu. Nejsou ohroženi vyhubením.

Bojovnice

Nádherně zbarvená a poněkud agresivně vystupující vůči ostatním jedincům. Bojovnice (Betta) je určitě zvláštní exemplář, který dokáže oživit každé akvárium. Díky minimálním nárokům, které rybka má, je péče o ni velmi snadná, a proto je vhodná i pro nováčky v oblasti akvaristiky.

Čtverzubci

Rodina čtverzubcovití (Tetraodontidae) zahrnuje 25 rodů s asi 200 druhy. Nejmenší z nich, trpasličí ryba (Carinotetraodon travancoricus), měří jen dva centimetry, největší ryba (Arothron stellatus) dorůstá až 1,20 m. Ryba čtverzubec je reprezentant vysoce vyvinutých kostnatých ryb.

Krevety v akváriu

Krevety jsou mezi akvaristy stále populárnější. Není divu, protože díky rozmanitosti druhů, zbarvení a velikostí si každý najde ty pravé pro své akvárium!

Neonky

Každý, kdo se někdy věnoval akvaristice, zná malé neonky. Díky úchvatným "neonovým" barvám si jich ihned všimnou i lidé, kteří se v rybách vůbec nevyznají. Původ této barevnosti není zcela znám, ale pro neonky jsou tyto zářivé barvy životně důležité.

Živorodky

Živorodky patří k nejoblíbenějším sladkovodním rybkám. I v zajetí se bezproblémově rozmnožují, nejsou náročné na údržbu, pročež jsou vhodné i pro nováčky v oblasti akvaristiky. Mají pěkné zbarvení, a i když někdy při pečování o ně pochybíte, nejsou na tyto chybky náchylné. Tito aktivní jedinci se objevují v mnoha variantách.

Zlaté rybky

Ačkoli je chov zlatých rybek  nenáročný, není typická kulatá skleněná nádoba vhodná pro tyto malé, atraktivní ryby. Rady, co byste měli mít na paměti, pokud jde o chov zlatých rybek a jakou péči tito tiší společníci potřebují, naleznete v tomto článku.