Pořízení a chov psů

Ať už chcete psa koupit od některého z chovatelů či si ho adoptovat z útulku, musíte se na vše řádně připravit, aby se u Vás pejsek cítil dobře a bezpečně. Čtěte více

3 min

30 psích jmen začínajících na písmeno O

Téměř před stoletím vznikl ve Francii systém pro pojmenování psů („Dog Naming Convention“). Tímto způsobem lze podle registrovaného jména, resp. prvního písmene jména zjistit věk psa. V roce 2005 se započalo se jmény začínajícími na písmeno A, v roce 2006 na písmeno B, v roce 2007 C a tak dále. Na rok 2018 připadá písmeno O.

4 min

6 důvodů, proč nedávat psa jako vánoční dárek

Mnoho dětí touží po živém zvířátku. To je důvod, proč na některých dopisech Ježíškovi stojí: „Přeji si psa!“ Štěně pod vánočním stromečkem? Zní to sice roztomile, ale dobrý nápad to rozhodně není! Ani jako dárek pro dospělé. Seznámíme Vás se šesti důvody, proč nedávat psa jako vánoční dárek.

5 min

7 důvodů, proč je život se psem mnohem lepší

Život bez svého mazlíčka si většina majitelů psů už ani neumí představit. Stojí totiž vždy na jejich straně a je jejich nejlepší přítel. Vlastně nám pomáhá v mnoha situacích – často bez toho, že bychom o tom vůbec věděli. Na následujících řádcích se dozvíte sedm důvodů, pro které je život se psem mnohem lepší.

6 min

Adopce štěněte z útulku

Rádi byste si pořídili čtyřnohého mazlíčka nebo raději hned dva či více – a nemusí být zrovna čistokrevný? Pak jsou štěňata z útulku ideálním řešením.

9 min

Bezpečně štěněčím obdobím

Váš malý zvědavý mazlíček každý den objevuje svět. Ale zatímco podniká dobrodružné výpravy na ještě vratkých tlapkách, číhá na něj spoustu nebezpečí, vůči nimž je tento malý a bezstarostný tvor bezmocný. Díky následujícím tipům vytvoříte pro Vaše štěně bezpečné prostředí.

5 min

Jak na chov dvou či více psů

Na rozdíl od králíků nebo papoušků nepotřebují psi nutně druha, protože Vy jako majitel jste nejdůležitější člen jejich smečky. Mnoho milovníků psů se však přiklání k pořízení druhého, někdy i třetího psa. Ano, psi si spolu budou moci vždy hrát, ale je pravda, že venčení, péče a výchova jednoho či více psů je totéž?

2 min

Jak najít správné vodítko pro psa

Každodenní procházka je pro každého pejska opravdu důležitá, především v okamžiku, kdy nemáte k dispozici zahradu. Ve městě musí být většinou pejsek na vodítku, neboť tak je to dáno zákonem. Ale i kdyby nebylo, určitě je lepší mít pejska pro jeho vlastní bezpečí na vodítku, neboť hluk ulice a hustá doprava jej můžou uvést do nebezpečí. Proto se doporučuje nemít pejska jen tak na volno.

8 min

Jak seznámit psa s kočkou?

Jako kočka a pes? Kočka a pes se doslova nemůžou vystát. I když panuje zažitá představa, že se vzájemně nesnesou, mohou spolu velmi dobře žít v míru – za předpokladu, že budou dodržena určitá pravidla. Zde se dozvíte, jak seznámit psa s kočkou.

19 min

Je pes vhodný k dětem? Pokud ano, jaký a jak na to?

Věrný společník, kamarád a utěšitel: děti psy milují a téměř každé dítě chce mít svého vlastního chlupáče. Aby však soužití mezi dítětem a psem probíhalo hladce, je třeba dodržovat několik pravidel. Zde se dozvíte, který pes je vhodný k dětem.

9 min

Nebezpečí číhající na Vašeho psa o vánočních svátcích: Tipy pro bezpečné svátky

Střepy z rozbité vánoční ozdoby, hořící adventní věnec, převrhnutý vánoční stromeček a těžce stravitelné slavnostní menu: Vánoce přinášejí, nejen pro nás, ale i pro naše čtyřnohé mazlíčky, určitá rizika. Ukážeme Vám, kde všude se mohou skrývat nebezpečí pro psa, jak jim předcházet a jak, v případě potřeby, rychle a odpovídajícím způsobem pomoci.

9 min

Pes z útulku nebo od chovatele?

Máte rádi psy a chtěli byste zvířecího spolubydlícího? Skvělé! Prošli jste si důkladně všechny požadavky? Pes Vás bude stát nejen čas a peníze. Je celá řada věcí, které budoucí majitelé psů musí zvážit. Jste si jisti, že Vy a Váš čtyřnohý přítel můžete tvořit skvělý tým? Ještě lepší! Ale kde najít svého vysněného psa? Nabízejí se dvě možnosti – pes z útulku nebo od chovatele.

3 min

Postroj nebo obojek pro psa?

Postroj nebo obojek — co je lepší? Otázka, která rozděluje psí svět. Je to víc než jen otázka postoje. Protože to, zda budete Vy i Váš pes šťastnější s postrojem nebo vhodným obojkem, závisí na mnoha různých faktorech.

8 min

Práce z domu se psem

Svět se digitalizuje a stále více lidí může pracovat z domova. To se týká zaměstnanců, freelancerů a mnoha osob samostatně výdělečně činných. Vývoj ohledně koronaviru však také donutil spoustu lidí k práci z domova. Pokud je součástí rodiny pes, může se stát práce z domova výzvou.  Avšak v případě dobrého naplánování a za pomoci našich nápadů se pes stane při práci z domova velkým obohacením. S následujícími tipy se stanou pracovní dny strávené Vaším čtyřnohým kamarádem procházkou růžovou zahradou!

5 min

Psí bouda – návod pro stavbu

Tráví váš miláček spoustu času na zahradě a vy byste mu chtěli dopřát psí boudu jako ochranu proti nepřízni počasí? Kdo to trochu umí s kladivem a hřebíky, může si psí boudu postavit i sám. Zde nabízíme pár tipů pro stavbu psí boudy.

6 min

Top letní doplňky pro psy

Nebudeme Vám zde představovat nezbytné „must-have“ kousky psí módy, jak byste se z názvu článku mohli domnívat, protože Váš čtyřnohý mazlíček i bez nich zcela jistě přitahuje pozornost mnoha lidí, ale i psů opačného pohlaví. Rádi bychom Vám představili produkty, které nejen zpříjemní život psa, ale především učiní léto ještě krásnějším, než je.

9 min

Útulky: každý může pomáhat psům v nouzi

Ne každý pes si může užívat láskyplný domov. Útulky se starají o tisíce čtyřnohých přátel čekajících na adopci. Mnoho dalších žije v záchranných stanicích nebo potřebují trvalou péči, protože jsou chronicky nemocní nebo velmi staří. Útulky pro zvířata však stojí peníze a jsou časově náročné. Proto se mnoho organizací spoléhá na pomoc milovníků zvířat. Chtěli byste také pomoci v psím útulku? Pak máme pro Vás připraveno několik tipů a nápadů, co můžete udělat pro psy v nouzi.

5 min

Valentýn pro psy: tipy na dárky

Na svatého Valentýna, 14. února, se (téměř) vše točí kolem našich blízkých. Mnoho lidí chce potěšit nejen svého partnera, ale rádi udělají radost i dobrým přátelům. A k nim se samozřejmě počítá i vlastní pes nebo kočka! Dáme vám tipy na valentýnské dárky pro psy.

4 min

Vánoční dárky pro psy

Ho ho ho! Vánoce jsou za dveřmi a pejskové, coby členové nejužšího rodinného kruhu, už se také těší na vzrušující vánoční dárky pod stromečkem. Ať už je to psí pelíšek nebo hračka – Váš pes bude vděčný za každý vánoční dárek. Psi obdarovávají své majitele láskou a věrností každý den. Pokud také rádi rozdáváte dárky, zde najdete nápady na ty nejlepší vánoční dárky pro psy.

3 min

Věk psa: jak starý je můj pes?

Když si pořídíte štěně od chovatele, obvykle znáte věk svého chlupatého přítele na den přesně. Naproti tomu útulky pro psy obvykle nemohou poskytnout přesné informace o věku psa. V těchto případech je nutné věk odhadnout pomocí různých ukazatelů. Ukážeme Vám, jak určit věk psa.

5 min

Venčení psa v karanténě

Aktuální pandemie koronaviru mění každodenní život milionů lidí po celém světě. Majitelé psů, kteří jsou v karanténě, aby zabránili dalšímu šíření viru, si kladou otázku: Jak se mohu během karantény starat o svého psa?

Adopce psa z útulku

Při adopci psa z útulku přejímáte velkou odpovědnost a před jeho přijetím byste pro něj měli zajistit odpovídající podmínky. V prvé řadě by měli s novým přírůstkem do rodiny souhlasit všichni její členové. Pokud máte zahradu, je potřeba ji zabezpečit tak, aby zvíře nemohlo utéct. Zvíře z útulku bývá očkované, odčervené a ve většině případů i kastrované. Pokud máte malé děti, vyberte si zvíře s vyrovnanou povahou.

Přivykání na nový domov

Váš domov je pro psa zpočátku cizí prostředí a potřebuje proto dostatek času na přivyknutí. Buďte trpěliví. Někdy mohou nastat problémy, pokud v domácnosti žije ještě další zvíře. Může se také stát, že si zvířata na sebe navzájem nezvyknou. V takovém případě se budete muset s novým členem domácnosti opět rozloučit, což bývá pro všechny velmi bolestivé.

Pes je zvíře časově náročné

Pokud si koupíte či adoptujete psa, strávíte mnoho času péčí o něj, společnými procházkami, hrami či výcvikem. O psa se musíte řádně starat a nenechávat ho dlouhé hodiny o samotě. Štěňata navíc potřebují pravidelný výcvik a čistokrevní psi by měli navštěvovat psí školu.

Pes stojí nejen čas, ale i peníze

Budoucí majitelé by si měli uvědomit, že pes stojí peníze. Krmení, péče a veterinární prohlídky nejsou zadarmo. Nezapomeňme ani na poplatky za psa. Pes také potřebuje základní vybavení, aby se u Vás cítil dobře. Zcela jistě bude potřebovat pelíšek, vodítko, obojek, hračky a prostředky např. na péči o srst. Upotřebíte také přepravku či deku do auta. To vše už něco stojí. Než si pořídíte pejska, zvažte všechna pro i proti. Pokud zjistíte, že nemáte dostatek financí, raději si koupi či adopci psa rozmyslete.