Cestování se psem

S letním obdobím začíná i doba dovolených. Avšak kdo rád nechává svého čtyřnohého kamaráda doma? Proto se často na dovolenou podívá i pejsek. Aby dovolená přinesla vytoužený odpočinek, musí být vše pečlivě a především včas připraveno. Nejde jen o to sbalit si kufr s věcmi pro rodinu, ale i Váš pejsek musí mít svoje vlastní zavazadlo. Ale co vlastně pes na cesty potřebuje? A co byste při přípravě cesty měli brát v potaz? Kam vlastně jet? Čtěte více

Cestování se psem

Kempování se psem

Ať už se jedná o obytný vůz, karavan nebo stan - kempování je nyní populárnější než kdykoli předtím. Je ale taková dovolená možná i se psem? Jak najdu kempy vhodné pro psy? Jak přepravím psa v karavanu a kde bude ve stanu spát?

2 min

Cestování letadlem se psem

Ať už se stěhujete do zahraničí nebo cestujete na dovolenou do daleké země: Někdy je nutné si vzít svého mazlíčka do letadla s sebou. Cesta letadlem je pro zvíře vždy stresující, navykání na nové prostředí a neznámé klima rovněž. Toto riziko by proto nemělo být bráno na lehkou váhu! Ale díky správné přípravě můžete stres snížit na únosnou mez.
5 min

Cestování se psem – autem nebo letadlem?

Milovníci psů by rádi brali své čtyřnohé kamarády všude s sebou. Pokud jsme doma, je samozřejmé, že nás pes všude doprovází. Ale co když pojedeme na dovolenou? Jaké možnosti mají majitelé pejsků při přepravě zvířete na delší vzdálenost? Vyplatí se, aby pes cestoval letadlem, nebo je lepší zvolit raději auto?
6 min

Cestování vlakem se psem

Ať už v každodenním životě nebo na dovolené - pro mnoho lidí je cestování vlakem pohodlný způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B. Se zpožděním vlaku nic nenaděláte, ale je pár věcí, které jsou ve Vašich rukách a které Vás i Vašeho psa ušetří zbytečného stresu. Na dalších řádcích Vám přinášíme několik tipů pro bezproblémové cestování vlakem se psem.
3 min

Cestovní nemoc u psů

I v dnešní době je některým lidem špatně v moderních dopravních prostředcích, jako je auto, autobus, loď nebo letadlo. Zdá se, že jejich tělo snáší a také v minulosti snášelo pouze cestování s vozem s koňským spřežením, na kole nebo pěšky. To se týká i našich čtyřnohých přátel, kteří nejraději chodí po vlastních.
9 min

Dovolená bez psa: Psí hotely nebo opatrovatelé

Konečně dovolená! Ale co když nemůžete svého čtyřnohého mazlíčka vzít s sebou? V takovém případě mohou pomoci opatrovatelé psů nebo psí hotely. Jaká forma péče je pro psa nejlepší, jak vysoké jsou náklady a co je třeba zvážit? Představíme Vám klady a zápory a poskytneme tipy na úspěšné umístění Vašeho mazlíka.
5 min

Plavba lodí se psem

Vlakem, autem nebo lodí: Stále více majitelů cestuje na dovolenou společně se svým čtyřnohým mazlíčkem. Ale i malý nedělní výlet se může konat „na vodě“. Od veslic přes malé trajekty až po okružní plavby - existuje mnoho situací, kdy psi mohou zaštěkat „Ahoj“! Přinášíme Vám tipy, jak si plavbu lodí s Vaším mazlíčkem užít.
3 min

Přeprava psa v autě

Bezpečnost cestujících v automobilu se v posledních letech podstatně zvýšila, například díky airbagům, bočním airbagům a ochraně proti bočním nárazům. Aby bylo minimalizováno riziko zranění v případě nehody, musí být pes i majitel za jízdy bezpečně připoutáni. Zde je návod, jak správně psa v autě zajistit.

Povolení k pobytu

Předtím, než se rozhodnete pro konkrétní zemi, měli byste se nejdříve na odpovídajícím konzulátu informovat o povolení k pobytu pro zvíře. Uvnitř zemí Evropské Unie platí jednotná cestovní ustanovení. Ty předpisují, že cestovní průkaz z Evropské Unie, který náleží určitému zvířeti, patří jednoznačně do cestovní tašky Vašeho zvířete. Kromě toho musí pes být označen elektronicky čitelným mikročipem (povinné od roku 2011) nebo tetováním a musí být naočkován proti vzteklině.

Pozor!

Při opětovném vstupu do EU ze země, jejíž status vztekliny je známý, je vyžadován krevní test zvířete. Tento test je prováděn i před odcestováním.

Důležité úvahy před cestou

Aby na Vás na místě nečekalo žádné nepříjemné překvapení, měli byste si předem ověřit, zda, případně za jaký poplatek, je pobyt se zvířaty ve Vámi vybraném ubytování povolen.

Před odcestováním se informujte o počasí v dané destinaci a ujistěte se, zda Váš miláček bude mít dostatečný výběh, případně i možnost se vykoupat.

Informujte se také o tom, kde se na daném místě nachází v případě nutnosti nejbližší veterinář.

V zahraničí je důležitá také ochrana před havětí. Přeptejte se Vašeho zvěrolékaře, jaké prostředky jsou pro Vašeho mazlíčka nutné, aby byl náležitě chráněn. Kartáče, blešák nebo kleštičky na klíšťata byste měli mít určitě po ruce.

Také obvyklé krmivo pro psa a pamlsky by měly cestovat s Vámi, abyste předešli případným problémům. Miska na krmivo a na vodu, vodítko a obojek, ručníky a pytlíky na exkrementy, to vše by v kabele pro psa nemělo chybět.

Velice důležité jsou i případné léky, které zvíře pravidelně užívá a cestovní lékárnička v případě nutnosti. Štítek na obojku s uvedenou adresou místa pobytu a trvalou adresou také může být velmi užitečný pro případ, že by se Váš čtyřnohý společník zatoulal. Aby se Váš pejsek cítil na dovolené dobře, měli byste s sebou vzít i pelíšek nebo dečku, na níž rád odpočívá. Zapomenout byste neměli ani na hračky.

Ostatně: transportní boxy pro psy a veškeré příslušenství na cesty jsou k zakoupení v našem e-shopu!