Cestování letadlem se psem

Granule v misce v letadle

Bezpečně až do cíle!

Ať už se stěhujete do zahraničí nebo cestujete na dovolenou do daleké země: Někdy je nutné si vzít svého mazlíčka do letadla s sebou. Cesta letadlem je pro zvíře vždy stresující, navykání na nové prostředí a neznámé klima rovněž. Toto riziko by proto nemělo být bráno na lehkou váhu! Ale díky správné přípravě můžete stres snížit na únosnou mez.

Užitečné informace: Cestování letadlem s domácím mazlíčkem

  • Některé letecké společnosti umožňují přepravovat v kabině pro cestující menší psy a kočky do hmotnosti přibližně pěti až šesti kilogramů. Informujte se předem, protože i příslušné maximální rozměry a potřebné vlastnosti přepravky určuje letecká společnost! V každém případě musí být přepravka voděodolná a jištěná proti uniknutí zvířete. Proutěné kukaně nejsou k tomuto účelu vhodné. Pevné plastové přepravky nebo přepravní tašky vyhovují požadavkům letecké společnosti lépe. Rozměry by však neměly překročit povolené rozměry pro příruční zavazadla 56 x 45 x 25 cm.
  • Zvířata překračující povolenou hmotnost musí cestovat v klimatizovaném nákladním prostoru. Pro leteckou dopravu jsou k dispozici speciální přepravní boxy. I ​​když nemáte v takovém případě svého domácího mazlíčka pod dohledem, větší přepravní boxy nabízejí větší volnost pohybu a případně i prostor pro malou kočičí toaletu.
  • Neexistují žádná všeobecně platná pravidla, každá letecká společnost si stanovuje svá vlastní pravidla. Mnohé letecké společnosti nepřevážejí zvířata během horkých letních měsíců, jiné neumožňují přepravu v kabině nebo povolují pouze určitý maximální počet zvířat.
  • Je také nutné dodržovat předpisy cílové země: Potřebuje pes speciální očkování nebo kočka zdravotní osvědčení?

Příprava na let

Pokud potřebujete psa před letem nebo během letu uklidnit, můžete sáhnout například po kapkách z Bachových květů. U koček se doporučuje sprej Feliway obsahující feromony a u všech zvířat pak jednoduché pomůcky, jako je například vystlání přepravky použitým tričkem. Letecká přeprava je stresující záležitost pro každé zvíře, známý předmět nebo vůně může pomoci k jeho zklidnění.

Poznámka: Přepravky pro psy jsou k dostání v online obchodě zoohit!

Nejlépe hodnocené články
6 min

Cestování vlakem se psem

Ať už v každodenním životě nebo na dovolené - pro mnoho lidí je cestování vlakem pohodlný způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B. Se zpožděním vlaku nic nenaděláte, ale je pár věcí, které jsou ve Vašich rukách a které Vás i Vašeho psa ušetří zbytečného stresu. Na dalších řádcích Vám přinášíme několik tipů pro bezproblémové cestování vlakem se psem.
3 min

Přeprava psa v autě

Bezpečnost cestujících v automobilu se v posledních letech podstatně zvýšila, například díky airbagům, bočním airbagům a ochraně proti bočním nárazům. Aby bylo minimalizováno riziko zranění v případě nehody, musí být pes i majitel za jízdy bezpečně připoutáni. Zde je návod, jak správně psa v autě zajistit.