Psí agility

Agility - moderní psí sport

Zdají se Vám i Vašemu pejskovi věčné procházky nudné? Toužíte zažít se svým čtyřnohým přítelem něco víc? Pak jsou pro Vás možná právě agility ta správná volba! Agility je moderní sport pro psy, který zlepšuje komunikaci mezi páníčkem a zvířetem a lze se jim věnovat především v létě na volném prostranství.

hracky pro psy

Ale co jsou vlastně agility?

U agility jde především o to, abyste s pejskem zvládli projít jistým počtem překážek za určitý čas. Původně byla tato činnost vyvinuta jako vyplnění přestávek při představeních se psy a nakonec obešla a zaujala celý svět. Mezitím vznikly mimo komornější soutěže dokonce i státní a světové!

Border kolie při slalomu agility

Co všechno se může pejsek při tréninku naučit?

Agility si klade za cíl především zábavu a společné sportovní vyžití pro psa a jeho páníčka. Naučíte se zde však i důvěře a komunikaci se psem pomocí řeči těla. Podle pravidel probíhá výcvik zcela bez vodítka i obojku. Páníček nebo panička smějí používat pouze signály nebo řeč těla.  Také doteky nejsou povoleny.

Předpoklady pro agilily trénink

U agility se předpokládá, že je šikovný páneček i jeho pes, neboť překážky při tréninku jsou opravdu různorodé. Od tunelů a houpaček přes pneumatiky a slalomy až po vezení na trakaři, to vše můžete od agility očekávat!

Která plemena psů se hodí pro agilily?

Především velmi aktivní plemena psů jako je třeba husky, která milují pohyb. Ale samozřejmě se na této činnosti mohou podílet kteříkoliv pejskové. Pro agilily se v zásadě hodí každý pes, který chce zažít inovaci ve hře. Neboť agility není sportem, který je prováděný za učitým účelem, jde hlavně o zábavu a změnu oproti klasickému venčení. Předpokladem je samozřejmě zájem psa samotného. Pokud nebude nadšený on, nepřinesou ani největší a nejlepší ambice páníčka nic.

Čtěte více k tématu sport a psi.

Pro agility trénink menších rozměrů můžete využít i svoji zahradu a získat vhodné překážky, například tyče na slalom, houpačky nebo tunely, to vše je k dostání v shopu zooplus!

Bígl vybíhající z agility tunelu

Agility překážky

Existuje nespočet druhů agility překážek: od tunelů, houpaček, pneumatik, slalomových tyčí a proskakovacích kol.

Pro agility trénink menších rozměrů můžete využít i svoji zahradu a koupit vhodné překážky, například tyče na slalom, houpačky nebo tunely, to vše je k dostání v eshopu zoohit!

Nejlépe hodnocené články
3 min

Psí agility

Zdají se Vám i Vašemu pejskovi věčné procházky nudné? Toužíte zažít se svým čtyřnohým přítelem něco víc? Pak jsou pro Vás možná právě agility ta správná volba! Agility je moderní sport pro psy, který zlepšuje komunikaci mezi páníčkem a zvířetem a lze se jim věnovat především v létě na volném prostranství.
5 min

Dog Yoga: Jóga se psem

Většina lidí nyní tráví kvůli koronavirové pandemii více času doma. Nejen uzavřené tělocvičny nutí mnoho lidí hledat jiné způsoby, jak se udržet v kondici. Bude-li z toho profitovat i Váš čtyřnohý mazlíček, bude to ještě lepší. Co takhle psí jóga? Přinášíme několik tipů jak pro zkušené jogíny, tak i pro ty, kteří by se jimi chtěli stát.
15 min

Psí sporty v přehledu

Kdo se nehýbe, nežije: sport je stejně důležitý pro zdraví lidí i psů. Ale psí sporty jsou mnohem víc než jen podpora fyzické kondice. Představují současně zábavu, pohyb, mozkovou aktivitu, soutěžení, výcvik a sociální interakci. Ale které psí sporty vlastně existují? A který sport je pro Vás a Vašeho psa ten pravý? V našem článku Vám představíme nejoblíbenější sporty se psem.