Top letní doplňky pro psy

Jack russel na pláži v brýlích s nafukovacím balónem

Jaké „must-have“ doplňky musí Váš pes toto léto mít?

Nebudeme Vám zde představovat nezbytné „must-have“ kousky psí módy, jak byste se z názvu článku mohli domnívat, protože Váš čtyřnohý mazlíček i bez nich zcela jistě přitahuje pozornost mnoha lidí, ale i psů opačného pohlaví. Rádi bychom Vám představili produkty, které nejen zpříjemní život psa, ale především učiní léto ještě krásnějším, než je.

  •   Ochranný obojek pro psy Scalibor® Protectorband 4%

Ochranný obojek pro malé a středně velké psy Scalibor Protectorband 4% ochrání Vašeho mazlíka před klíšťaty, komáry a koutulemi mnohem déle, než bežné spot-on přípravky. Obojek Scalibor Protector 4% účinkuje až šest měsíců, zatímco běžný spot-on pouze jeden měsíc. Pro Vašeho psa je obojek přijatelnější, protože nemá rád nanášení přípravku přímo na srst – procedura, při které musíte srst na krku psa rozdělit na pěšinku a kdy se mu doslova a do písmene „zježí chlupy“. Pes zcela jistě zvolí příjemnější variantu než je aplikace spot-on přípravku.

Obojek Scalibor
Retrívr v bazénu pro psy
  • Bazén pro psy

Skvělou zábavu zažije Váš psí kamarád v bazénu pro psy, kde může dovádět, jak se mu zlíbí. Bazén je vyroben z odolného plastu, takže materiál vydrží i divoké řádění. Protiskluzové dno zaručuje bezpečné koupání bez nehody. Bazén nemá žádné vzduchové komory, nemusíte ho tedy namáhavě nafukovat a pořádně se u toho zapotit.

  • Chladící podložka Keep Cool

Aby byl Váš chlupatý kamarád i v tom největším teple stále „cool“, dopřejte mu ničím nerušené podřimování na chladící podložce “Keep Cool”. Podložka chladí okamžitě bez předchozího chlazení či mražení. Postupně se ochlazuje a pomáhá psovi regulovat tělesnou teplotu šetrným způsobem. Můžete ji použít například jako chladící vložku do plyšových pelíšků. Pokud máte ještě kočičího spolubydlícího, může se také uvelebit na této podložce – za předpokladu, že ji pes nebude uzurpovat pouze pro sebe.

Pes leží na chladící podložce
Červená chladící kost
  • Chladící gumová kost Trixie

Také s chladící kostí z přírodní pryže Trixie dostane Váš pes hravou náladu: Z malých otvorů v hračce vystříkne voda, jakmile ji pes skousne a žvýká. Žvýkací kost je plovoucí, takže i při dovádění v jezeře nebo v řece vždy zůstane na hladině a Váš pes se bude skvěle bavit. Většinu psů potěší také osvěžující účinek hračky, protože někteří psi mohou za určitých okolností dosahovat vysokých teplot. Co může být pro psa (i pro člověka) příjemnější než se v horkých dnech zchladit? Mimochodem, chladící žvýkací hračka je také ideální pro štěňata v období přezubování.

  • Balzám na tlapky Pet Head Oatmeal

Stejně jako ocení náležitou péči Vaše namáhané ruce, tak i tlapky psa ocení péči balzámem Pet Head Oatmeal.  Vlivy okolního prostředí, jako je horký asfalt – nebo v zimě sůl a chlad – mohou tlapky Vašeho mazlíčka pěkně potrápit. Tímto jemným pečujícím balzámem můžete ošetřit i čenich psa. Zvlhčující olivový olej, výživné bambucké máslo a aloe vera poskytnou intenzivní péči namáhané kůži psa. Balzám příjemně voní lidskému nosu i psímu čenichu. Voní po ovesných vločkách, mangu a kokosovém oleji. Velmi důležité: Máslo se vyrábí bez pokusů na zvířatech! Koneckonců, všechna zvířata by měla prožít radostný život.

balzám na psí tlapky
Kong Aqua
  • Hračka pro psy KONG Aqua

Tato vodní hračka slibuje skvělou zábavu. Je veselá, ve vodě nepředvídatelně poskakuje a láká psa k dovádění ve vodě. KONG Aqua můžete používat také při výcviku a aportování. Hračka je vyrobena z odolného přírodního kaučuku a díky provázku ji lze házet opravdu daleko, aby měl pes dostatek pohybu při jejím chytání a aportování. Díky signální barvě ji pes velmi snadno najde i v hustém porostu.

  • Ručník z mikrovlákna Turbo Dry

Po vodních radovánkách, dříve než pes vstoupí do auta, domu nebo bytu, je nezbytné ho důkladně vysušit. Ručník z mikrovlákna Turbo Dry je extrémně savý a usychá až čtyřikrát rychleji než běžný ručník. Můžeme ho doporučit, protože někteří psi neradi podstupují zdlouhavou proceduru sušení před tím, než se mohou posadit na autosedačku nebo se projít přes obývací pokoj. Vzhledem k tomu, že je ručník i velmi skladný, je ideální na cesty. Praktický ručník je dostupný ve dvou různých velikostech.

Ručník z mikrovlákna
pes pije z fontánky pro psy
  • Fontána

Stejně jako páníček nebo panička, i pes potřebuje pravidelně pít. To platí samozřejmě zejména pro horké letní měsíce. Fontána bude vašeho mazlíka lákat k pití. Neustále produkuje čerstvou čistou vodu a je tak nevyčerpatelným zdrojem zdravého dobra. Stejný účel splní také miska s vodou nebo pítko pro psy. Také na cestách by měl pes pravidelně dostávat čerstvou vodu, zvláště při vysokých teplotách.

  • Sprej Adaptil

Sprej Adaptil eliminuje díky obsaženému syntetickému feromonu stres, který se může projevovat neklidem, štěkáním, kňučením nebo dokonce zvracením. Velmi dobře ho můžete využít při dlouhých cestách autem, kde jsou podmínky pro psa stresující. Je možné ho použít ale i v jiných situacích: Například, pokud se přestěhujete, pokud je pes vystaven nadměrnému hluku (například ohňostroje), nebo je umístěn v kotci během dovolené spojené s Vaší nepřítomností. Sprej je velmi dobře snášen,  byl vyvinut veterináři a mohou ho používat březí feny, novorozená štěňata i nemocní psi. Sprejem jednoduše vystříkejte přepravní box nebo jiné předměty a přirozeně uklidňující účinek se rozvine během čtyř až pěti hodin. U delších jízd autem se doporučuje používat sprej častěji.

Adaptil sprej

Doufáme, že jsme Vám poskytli spoustu inspirace a přejeme vám nádherné léto strávené společně s Vaším chlupatým čtyřnohým přítelem!

Nejlépe hodnocené články
6 min

Adopce štěněte z útulku

Rádi byste si pořídili čtyřnohého mazlíčka nebo raději hned dva či více – a nemusí být zrovna čistokrevný? Pak jsou štěňata z útulku ideálním řešením.
8 min

Jak seznámit psa s kočkou?

Jako kočka a pes? Kočka a pes se doslova nemůžou vystát. I když panuje zažitá představa, že se vzájemně nesnesou, mohou spolu velmi dobře žít v míru – za předpokladu, že budou dodržena určitá pravidla. Zde se dozvíte, jak seznámit psa s kočkou.
3 min

Věk psa: jak starý je můj pes?

Když si pořídíte štěně od chovatele, obvykle znáte věk svého chlupatého přítele na den přesně. Naproti tomu útulky pro psy obvykle nemohou poskytnout přesné informace o věku psa. V těchto případech je nutné věk odhadnout pomocí různých ukazatelů. Ukážeme Vám, jak určit věk psa.