Plavba lodí s kočkou

Kočka na lodi? Zní to sice bláznivě, ale vlastně proč ne. Někdy nemáte jinou možnost než vzít kočku na cesty s sebou. Nabízíme Vám několik tipů, které zpříjemní cestu Vám, Vašemu mazlíčkovi i ostatním spolucestujícím!

Plavba lodí s kočkou - Přípravy

Mnoho milovníků zvířat bere s sebou na dovolenou i svou kočku. Co však mnozí nevědí: Někteří provozovatelé výletních lodí umožňují majitelům koček vzít si svého mazlíčka s sebou na palubu. To, zda a do jaké míry je to možné, samozřejmě závisí na provozovateli. V každém případě je nezbytné se domluvit předem a rezervovat si kabinu vhodnou pro zvířata. Informujte se u příslušné přepravní společnosti včas, abyste se vyhnuli pozdějším nepříjemným překvapením!

kočka u moře

Při zámořské plavbě by Vaše kočka měla mít průkaz platný pro USA.  Kromě toho je třeba respektovat vstupní požadavky cílové země. Informace o těchto skutečnostech naleznete na domovské stránce příslušného velvyslanectví. Je dobré začít s přípravou včas, protože Vaše micka pravděpodobně bude potřebovat pas nebo zdravotní osvědčení a určitá očkování. Nezapomeňte mít všechny potřebné dokumety na cestách s sebou!

Chcete-li, aby proběhl výlet bez stresu, měli byste kočku navyknout včas na přepravní box. Umožněte jí, aby si box spojila s příjemnými zážitky: Zapojte přepravní schránu do běžných každodenních her, krmte kočku v přepravní tašce a naučte ji v ní spát. Během fáze navykání umožněte kočce kdykoli přepravní schránu opustit! Takováto příprava pomůže k tomu, aby se kočka i během plavby cítila bezpečně.

Také nezapomeňte předem pořídit veškeré vybavení na cestování jako např. přepravku, tašku pokud je již nemáte a nezapomeňte vzít s sebou hračky.

Kočka na lodi

Ať už žijete na ostrově nebo je součástí Vaší dovolené plavba lodí: Někdy je prostě nevyhnutelné vzít kočku s sebou. Podle pravidel přepravní společnosti může kočka zůstat na palubě nebo musí být v autě. Druhá možnost není zrovna ideální, zvláště když kočka zůstane bez dozoru. Zvažte proto pobyt na parkovací ploše pouze jako poslední možnost. Je nějaká možnost zůstat s kočkou? Tak alespoň můžete kontrolovat, aby nedošlo k přehřátí a můžete Vašeho mazlíčka uklidňovat.

Mnohem pohodlnější je vzít kočku s sebou na palubu. Nicméně ani pobyt na palubě není zcela bez stresu kvůli neobvyklým zvukům a silnému větru. Proto je lepší kočku umístit do přepravního koše. Látka přehozená přes koš ochrání kočku proti průvanu.

kočka sedí v přístavu
kočka na palubě lodi

Aby Vám kočka během cesty neutekla, měla by zůstat po celou dobu plavby v transportní schránce. Pokud cesta trvá déle, budete pravděpodobně kočce chtít poskytnout doušek vody nebo ji uklidnit.. Stejně jako při cestování letadlem nebo hromadnou dopravou pootevřete lehce zip přenosné tašky a vsuňte ruku dovnitř. Některé kočky mohou být úzkostné nebo vystresované z cesty. Nemělo by Vás proto zaskočit, pokud kočka před Vaší rukou uhýbá nebo dokonce syčí a prská!

Viele Katzen sind während der Reise ängstlich oder gestresst. Wundern Sie sich darum nicht, wenn Ihre Katze zurückweicht oder gar faucht!

Přejeme Vám i Vaší kočce příjemnou a bezpečnou cestu!

Nejlépe hodnocené články

Cestování s kočkou

Hotely pro kočky jsou beznadějně plné, jindy ochotný soused nemá čas, ostatní členové rodiny bydlí příliš daleko a všichni přátelé jsou na dovolené. Existuje mnoho důvodů, které mohou cestování chtivé majitele koček dostat do velmi obtížné situace. Někdy mají majitelé domácích mazlíčků jen dvě možnosti: buď se vzdát vysněné dovolené a strávit ji se svým mazlíkem doma nebo ho vzít na cesty s sebou. Pokud trávíte dovolenou nebo cestujete služebně v rámci České republiky a máte během celého pobytu stabilní ubytování, není většinou žádný problém, pokud Vás bude Vaše kočka doprovázet – ovšem za předpokladu, že majitel ubytovacího zařízení proti tomu nic nenamítá. Brát s sebou svého kočičího mazlíčka na okružní cesty nebo na stresující služební cesty však nedoporučujeme. Ani cesty do zahraničí nejsou zcela bez komplikací: přísné požadavky na vstup do dané země, pas či aktuální veterinární osvědčení vydané úředním veterinárním lékařem, identifikace zvířete mikročipem či tetováním, očkování proti vzteklině či další očkování  - to vše může dovolenou se zvířetem zkomplikovat. Samozřejmě všechny tyto předpisy mají svůj význam. Koneckonců chrání zdraví všech zvířat. Pro majitele domácích mazlíčků však představují celou řadu nepříjemností.

Cestování s kočkou autem

Kočky nerady cestují. Každá změna místa je pro citlivá zvířata velký stres, protože neznámé zvuky a pachy je znervózňují. Majitelé domácích mazlíčků jsou však někdy nuceni je přemístit - ať už jde o každoroční návštěvu veterináře, stěhování nebo delší dovolenou. Jízda autem nemusí být pro Vaši kočku zrovna příjemná, ale s malou přípravou můžete kočku strachu z jízdy zbavit.

9 tipů jak správně vybrat přepravku pro kočky

Transportní box patří mezi základní vybavení pro kočky. Přepravku je dobré pořídit dříve, než si kočku nastěhujete domů. Bez ohledu na to, zda jste kočku adoptovali z útulku nebo koupili od chovatele, i kdybyste s Vaší kočkou do budoucna neplánovali žádné velké cestování  – potřebujete způsob, jak ji bezpečně přepravit k Vám domů nebo k veterináři. Proto jsme pro Vás připravili devět tipů pro nalezení ideální přepravky.