Plavba lodí s kočkou

kočka v modré přepravce

Kočka na lodi? Zní to sice bláznivě, ale vlastně proč ne. Někdy nemáte jinou možnost než vzít kočku na cesty s sebou. Nabízíme Vám několik tipů, které zpříjemní cestu Vám, Vašemu mazlíčkovi i ostatním spolucestujícím!

Plavba lodí s kočkou - Přípravy

Mnoho milovníků zvířat bere s sebou na dovolenou i svou kočku. Co však mnozí nevědí: Někteří provozovatelé výletních lodí umožňují majitelům koček vzít si svého mazlíčka s sebou na palubu. To, zda a do jaké míry je to možné, samozřejmě závisí na provozovateli. V každém případě je nezbytné se domluvit předem a rezervovat si kabinu vhodnou pro zvířata. Informujte se u příslušné přepravní společnosti včas, abyste se vyhnuli pozdějším nepříjemným překvapením!

kočka u moře

Při zámořské plavbě by Vaše kočka měla mít průkaz platný pro USA.  Kromě toho je třeba respektovat vstupní požadavky cílové země. Informace o těchto skutečnostech naleznete na domovské stránce příslušného velvyslanectví. Je dobré začít s přípravou včas, protože Vaše micka pravděpodobně bude potřebovat pas nebo zdravotní osvědčení a určitá očkování. Nezapomeňte mít všechny potřebné dokumety na cestách s sebou!

Chcete-li, aby proběhl výlet bez stresu, měli byste kočku navyknout včas na přepravní box. Umožněte jí, aby si box spojila s příjemnými zážitky: Zapojte přepravní schránu do běžných každodenních her, krmte kočku v přepravní tašce a naučte ji v ní spát. Během fáze navykání umožněte kočce kdykoli přepravní schránu opustit! Takováto příprava pomůže k tomu, aby se kočka i během plavby cítila bezpečně.

Také nezapomeňte předem pořídit veškeré vybavení na cestování jako např. přepravku, tašku pokud je již nemáte a nezapomeňte vzít s sebou hračky.

Kočka na lodi

Ať už žijete na ostrově nebo je součástí Vaší dovolené plavba lodí: Někdy je prostě nevyhnutelné vzít kočku s sebou. Podle pravidel přepravní společnosti může kočka zůstat na palubě nebo musí být v autě. Druhá možnost není zrovna ideální, zvláště když kočka zůstane bez dozoru. Zvažte proto pobyt na parkovací ploše pouze jako poslední možnost. Je nějaká možnost zůstat s kočkou? Tak alespoň můžete kontrolovat, aby nedošlo k přehřátí a můžete Vašeho mazlíčka uklidňovat.

Mnohem pohodlnější je vzít kočku s sebou na palubu. Nicméně ani pobyt na palubě není zcela bez stresu kvůli neobvyklým zvukům a silnému větru. Proto je lepší kočku umístit do přepravního koše. Látka přehozená přes koš ochrání kočku proti průvanu.

kočka sedí v přístavu
kočka na palubě lodi

Aby Vám kočka během cesty neutekla, měla by zůstat po celou dobu plavby v transportní schránce. Pokud cesta trvá déle, budete pravděpodobně kočce chtít poskytnout doušek vody nebo ji uklidnit.. Stejně jako při cestování letadlem nebo hromadnou dopravou pootevřete lehce zip přenosné tašky a vsuňte ruku dovnitř. Některé kočky mohou být úzkostné nebo vystresované z cesty. Nemělo by Vás proto zaskočit, pokud kočka před Vaší rukou uhýbá nebo dokonce syčí a prská!

Viele Katzen sind während der Reise ängstlich oder gestresst. Wundern Sie sich darum nicht, wenn Ihre Katze zurückweicht oder gar faucht!

Přejeme Vám i Vaší kočce příjemnou a bezpečnou cestu!

Nejlépe hodnocené články
4 min

Cestování s kočkou autem

Kočky nerady cestují. Každá změna místa je pro citlivá zvířata velký stres, protože neznámé zvuky a pachy je znervózňují. Majitelé domácích mazlíčků jsou však někdy nuceni je přemístit - ať už jde o každoroční návštěvu veterináře, stěhování nebo delší dovolenou. Jízda autem nemusí být pro Vaši kočku zrovna příjemná, ale s malou přípravou můžete kočku strachu z jízdy zbavit.
5 min

Cestování s kočkou v letadle

Cestování letadlem je u koček ještě méně oblíbené než v automobilu. Neznámé pachy, hlasité zvuky a vyrovnávání tlaku jsou pro kočky velmi nepříjemné. Bohužel není vždy možné se takovéto cestě vyhnout. Bez ohledu na to, zda se stěhujete nebo nebo plánujete dlouhodobý pobyt v zahraničí: S trochou příprav můžete cestu letadlem Vaší micince co nejvíce zpříjemnit.
10 min

Cestování s kočkou

Hotely pro kočky jsou beznadějně plné, jindy ochotný soused nemá čas, ostatní členové rodiny bydlí příliš daleko a všichni přátelé jsou na dovolené. Existuje mnoho důvodů, které mohou cestování chtivé majitele koček dostat do velmi obtížné situace. Někdy mají majitelé domácích mazlíčků jen dvě možnosti: buď se vzdát vysněné dovolené a strávit ji se svým mazlíkem doma nebo ho vzít na cesty s sebou. Pokud trávíte dovolenou nebo cestujete služebně v rámci České republiky a máte během celého pobytu stabilní ubytování, není většinou žádný problém, pokud Vás bude Vaše kočka doprovázet – ovšem za předpokladu, že majitel ubytovacího zařízení proti tomu nic nenamítá. Brát s sebou svého kočičího mazlíčka na okružní cesty nebo na stresující služební cesty však nedoporučujeme. Ani cesty do zahraničí nejsou zcela bez komplikací: přísné požadavky na vstup do dané země, pas či aktuální veterinární osvědčení vydané úředním veterinárním lékařem, identifikace zvířete mikročipem či tetováním, očkování proti vzteklině či další očkování  - to vše může dovolenou se zvířetem zkomplikovat. Samozřejmě všechny tyto předpisy mají svůj význam. Koneckonců chrání zdraví všech zvířat. Pro majitele domácích mazlíčků však představují celou řadu nepříjemností.