Jak vybrat správnou misku pro psy

Štěně jack russel stojí u prázdné misky

Výběr vhodné misky pro psa patří k absolutně základnímu vybavení, kterým musí disponovat každá domácnost chovající psa.

V ideálním případě by měl mít každý pes 2 misky, které jsou uzpůsobeny tomu, jak je pes velký, jídelním zvykům, ale i plemenu daného jedince. Na důležitosti také nabývá informace, jak často je pes krmen a zda se jedná o suché či mokré krmivo, dalším podstatným faktorem je i to, zda pes pije hodně či málo.

Prosím dbejte o to, aby Váš miláček jedl spíše z větší než z menší misky.

Abyste získali představu o tom, jaká miska je vhodná, odměřte přibližné množství krmiva potřebného pro jedno krmení.  Správně zvolená miska by měla mít asi čtyřnásobnou velikost vůči objemu krmiva.

Protože velikost plemene psa je v tomto případě důležité, jak již bylo zmíněno výše, vytvořili jsme pro Vás na základě dostupných zkušeností tabulku, která Vám může sloužit pro orientaci v dané problematice:

Velikost misky Výška v kohoutku* Plemeno
XS do cca. 25 cm jorkšírský teriér, pekingský palácový psík, čivava, papillon, aj.
S do cca. 35 cm jack russel teriér, maltézský psík, tibetský španěl, ruská boloňka, aj.
M do cca. 45 cm mops, francouzský buldoček, malý pudl, bígl, špic, aj.
L do cca. 55 cm pudl, border kolie, kelpie, knírač, chrt, aj.
XL do cca. 65 cm labrador, dalmatin, zlatý retrívr, bernský salašnický pes, aj.
XXL nad  65 cm irský vlkodav, doga, leonberger, novofudlandský pes, aj.

 

*Výška v kohoutku u psa je rozměr, který získáme, když pes skloní hlavu, tak se jedná o nevyšší místo na těle, přičemž tato délka je u všech psů vnímána jako jejich velikost.

Ačkoliv je rozměr misky opravdu důležitým kritériem, nemůžeme opomíjet ani formu a materiál, které hrají také roli při výběru misky. Proto bychom Vám na tomto místě rádi představili ty nejznámější modely.

Miska z nerezu

Miska vyrobená z nerezu je hygienická a lehce se čistí. Tento typ je k dostání i v různých velikostech a provedeních. Například dvojité misky jsou velmi oblíbené. Miska z nerezu má navíc i dlouhou životnost a díky tomu, že ji lze snadno vyčistit, se na ní jen stěží trvale usídlí bakterie a mikroby. Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru misky! Zde naleznete naši nabídku tohoto sortimentu.

Misky z umělé hmoty

Miska z umělé hmoty je lehká a praktická. Spodní strana je často opatřena gumovým kruhem, který zabraňuje klouzání misky po podlaze. Proto se hodí nejen pro dospělé psy, ale především pro rozverná štěňata. Je k dostání v mnoha různých barvách a tvarech a zaručeně přiláká pozornost, pokud ji zakoupíte. Zde naleznete naši nabídku tohoto sortimentu.

Keramické misky

Misky vyrobené z keramiky jsou tzv. osvědčená klasika mezi miskami. Je nadčasová, jednoduchá a často opatřená potiskem, může se stát milou ozdobou Vaší domácnosti.  Zde naleznete naši nabídku tohoto sortimentu.

Protihltací miska

Protihltací misky jsou určeny především pro pejsky, kteří přespříliš rychle jedí. Jelikož tito psi často sousta ani nepokoušou a pouze zhltnou v celku, dochází k potížím s trávením, a proto byla vyvinuta tato miska. Je speciálně tvarovaná a v jejím středu se nachází klenutí. Díky tomu je příjem potravy pod kontrolou a zároveň je řádně zpomalen.

Cestovní misky

Především pokud berete Vašeho mazlíčka často na cesty, je důležité, aby měl dostatek vody, jídla a případně pamlsků. Abyste si ušetřili místo v batohu a nemuseli tahat těžkou misku, byla vyvinuta miska silikonová, která je skladná, dále uzavíratelné flašky na pití nebo také uzavíratelné dózy na jídlo. Jen se klidně porozhlédněte, abyste našli vše, co při cestách s Vaším pejskem potřebujete. Zde naleznete naši nabídku tohoto sortimentu.

U zoohit naleznete jistě to správnou misku pro Vašeho čtyřnohého miláčka! Vyberte si mezi mnoha typy z různých materiálů a ve skvělých barvách. Nejlépe ji doplňte i o stojan na misku, podložku pod misku a zásobník na krmivo.

Nejlépe hodnocené články

Navykání štěněte na nový domov: Základní vybavení a tipy

Rozhodli jste se pořídit si čtyřnohého mazlíčka? Gratulujeme! Aby vše proběhlo hladce, měli byste vše připravit již před příchodem nového člena rodiny. Kromě odpovídajících znalostí o výchově psa byste měli mít také povědomí o tom, co takový pejsek k životu potřebuje. Zejména začátečníci by měli před příchodem nového člena domácnosti využít čas k načerpání potřebných informací. Pořiďte základní vybavení ještě před příchodem štěněte – a budete plně připraveni na nové vzrušující okamžiky! Na následujících řádcích se dozvíte celou řadu informací a tipů k základnímu vybavení, které štěně potřebuje!

Adopce štěněte z útulku

Rádi byste si pořídili čtyřnohého mazlíčka nebo raději hned dva či více – a nemusí být zrovna čistokrevný? Pak jsou štěňata z útulku ideálním řešením.

Venčení psa v karanténě

Aktuální pandemie koronaviru mění každodenní život milionů lidí po celém světě. Majitelé psů, kteří jsou v karanténě, aby zabránili dalšímu šíření viru, si kladou otázku: Jak se mohu během karantény starat o svého psa?