Jak najít správné vodítko pro psa

Zlatý retrívr na trávě s červeným vodítkem v tlamě

Každodenní procházka je pro každého pejska opravdu důležitá, především v okamžiku, kdy nemáte k dispozici zahradu. Ve městě musí být většinou pejsek na vodítku, neboť tak je to dáno zákonem. Ale i kdyby nebylo, určitě je lepší mít pejska pro jeho vlastní bezpečí na vodítku, neboť hluk ulice a hustá doprava jej můžou uvést do nebezpečí. Proto se doporučuje nemít pejska jen tak na volno.

Výběr vodítek je skutečně široký. Zde naleznete různé modely i oblíbené výrobce vodítek.

Kožená vodítka

Osvědčené a stále oblíbené: vodítka vyrobená z kůže. Tato vodítka vydrží věky.

Nylonová vodítka

Zvolíte-li vodítko z nylonu, určitě neuděláte chybu. Nezáleží na tom, zda jej budete používat pro sportovní aktivity nebo při každodenních vycházkách, tato vodítka jsou praktická a robustní.

Flexi vodítka

Zde naleznete rolovací vodítka od firmy Flexi s variabilní délkou lanka a v mnoha barevných provedeních. Vhodné rolovací vodítko je třeba vybírat dle hmotnosti psa, pro něhož má být určeno. Přejeme Vám mnoho zábavy při hledání správného výrobku!

Heim vodítka

Heim jsou velmi kvalitní, vyrobené v Německu. Jedná se o tradičního výrobce, který produkuje již od roku 1881 v Kaltensundheimu v Německu zboží jako jsou vodítka, obojky a náčiní pro krmení. Navíc garantuje čistě přírodně vyčiněné, přebarvené a promazané celokožené výrobky (hovězí kůže) skvělé kvality.

Výcviková vodítka

U výcvikových vodítek se může jednat o kombinaci vodítka a obojku. Jsou vhodné především pro správné držení při lovu, sportu nebo když vychováváme psa, který má dělat doprovod člověku.

Nejlépe hodnocené články

Navykání štěněte na nový domov: Základní vybavení a tipy

Rozhodli jste se pořídit si čtyřnohého mazlíčka? Gratulujeme! Aby vše proběhlo hladce, měli byste vše připravit již před příchodem nového člena rodiny. Kromě odpovídajících znalostí o výchově psa byste měli mít také povědomí o tom, co takový pejsek k životu potřebuje. Zejména začátečníci by měli před příchodem nového člena domácnosti využít čas k načerpání potřebných informací. Pořiďte základní vybavení ještě před příchodem štěněte – a budete plně připraveni na nové vzrušující okamžiky! Na následujících řádcích se dozvíte celou řadu informací a tipů k základnímu vybavení, které štěně potřebuje!

Adopce štěněte z útulku

Rádi byste si pořídili čtyřnohého mazlíčka nebo raději hned dva či více – a nemusí být zrovna čistokrevný? Pak jsou štěňata z útulku ideálním řešením.

Venčení psa v karanténě

Aktuální pandemie koronaviru mění každodenní život milionů lidí po celém světě. Majitelé psů, kteří jsou v karanténě, aby zabránili dalšímu šíření viru, si kladou otázku: Jak se mohu během karantény starat o svého psa?