Dogdance

Dogdance

Dogdance - kreativní choreografie lidí a psů.

Naučte se dogdancing

Sedni, lehni, dej pac – to funguje u většiny psů bez problémů! Ale tanec?! Po agility a obedience si také dogdancing, nebo-li tanec se psem, nachází cestu do České republiky.

Co je vlastně dogdancing?

Dogdancing je původem sport z USA, ale mezinárodní turnaje se konají také ve Švýcarsku. Hlavní myšlenkou je nacvičit choreografii se psem, která je založena na co nejdokonalejší práci nohou. Představení doprovázejí impozantní triky a vhodná hudba. Dogdancing vyžaduje kreativitu a představivost!

Dogdancing je užitečný způsob, jak psa zaměstnat a zároveň podpořit jeho inteligenci. Společným tréninkem se také posiluje vztah mezi člověkem a psem.

Velkou výhodou tohoto týmového sportu je skutečnost, že nepotřebujete žádné speciální vybavení a můžete trénovat téměř kdekoli. Zpočátku postačí jako tréninkový prostor Váš obývací pokoj, ale když je hezké počasí, můžete přejít na louku v parku.

Návrhy na nákup od redakčního týmu zoohitu

Zde vybrané výrobky jsou návrhy redakce. Krmiva a příslušenství najdete v internetovém obchodě zoohit. Nejedná se o reklamu uvedených značek.

Jaký pes je vhodný pro dogdancing?

Agility a obedience vyžaduje od psa motivaci a schopnost se soustředit. Dogdancing klade velké nároky na člověka i zvíře! Věk, temperament a plemeno psa nehrají roli. Psi s poškozením kloubů mohou také provozovat dogdancing – u těchto zvířat byste se měli ale vyhnout skokům.

Dogdancing pro začátečníky

Nejprve je důležité trénovat určitý repertoár triků. Kreativitě se meze nekladou! Standardní triky jsou například:

 • Práce nohou: chůze vpřed, vzad, do stran
 • Skoky: přes nataženou nohu, přes nataženou ruku
 • Obraty: kolem vlastní osy nebo kolem nohy majitele
 • Stoj na zadních nohách
 • Válení
 • Plazení
 • Slalom mezi nohami: dopředu, dozadu

Sestavení freestylu

Jakmile Váš pes zvládne několik triků na znamení nebo povel, postavte z jednotlivých prvků malé cvičení. Najděte vhodnou hudbu a při výběru dbejte na správný rytmus: ten by měl ladit s Vaším běžným tempem chůze.

Zde je několik dalších tipů, které Vám a Vašemu psovi usnadní dosažení úspěchu co nejrychleji:

 • Pozorujte, jaké pohyby Vám pes sám nabízí, a povzbuďte je. Hodně pracujte s pamlsky a jasnými povely!
 • Opakujte malé triky během každé chůze, abyste upevnili povely a pohyby.
 • Cvičte od začátku na obě strany, nejen na stranu preferovanou zvířetem!
 • Odměňte svého psa pamlskem za každý malý úspěch – to zvyšuje motivaci učit se nové věci!
 • Trénink by neměl trvat déle než 20 minut – poté již není stoprocentně zaručena schopnost zvířete soustředit se a mohou se vloudit malé chyby.
 • Dogdancing je především o zábavě!
Nejlépe hodnocené články
10 min

Psí sporty v přehledu

Kdo se nehýbe, nežije: sport je stejně důležitý pro zdraví lidí i psů. Ale psí sporty jsou mnohem víc než jen podpora fyzické kondice. Představují současně zábavu, pohyb, mozkovou aktivitu, soutěžení, výcvik a sociální interakci. Ale které psí sporty vlastně existují? A který sport je pro vás a vašeho psa ten pravý? V našem článku vám představíme nejoblíbenější sporty se psem.

2 min

Psí agility

Zdají se Vám i Vašemu pejskovi věčné procházky nudné? Toužíte zažít se svým čtyřnohým přítelem něco víc? Pak jsou pro Vás možná právě agility ta správná volba! Agility je moderní sport pro psy, který zlepšuje komunikaci mezi páníčkem a zvířetem a lze se jim věnovat především v létě na volném prostranství.

4 min

Dog Yoga: jóga se psem

O pozitivních účincích jógy toho bylo napsáno mnoho. Co si ale počít, když máte doma psa, který si právem nárokuje část vašeho času – ať už na procházky nebo na hraní. Vyzkoušejte začlenit vašeho psa do cvičení jogy a užijte si společně strávený čas.