Přeprava psa v autě

Pes v autě

Bezpečnost cestujících v automobilu se v posledních letech podstatně zvýšila, například díky airbagům, bočním airbagům a ochraně proti bočním nárazům. Aby bylo minimalizováno riziko zranění v případě nehody, musí být pes i majitel za jízdy bezpečně připoutáni. Zde je návod, jak správně psa v autě zajistit.

Musí být pes při přepravě v autě připoután?

Psi i další zvířata musí být během přepravy v autě zajištěna podle pravidel silničního provozu. Také zvířata v nákladovém prostoru musí být bezpečně zajištěna. Pokud tak neučiníte, hrozí Vám pokuta. V současné době můžete obdržet tučnou pokutu až ve výši 2000 Kč. Ztráta bodů Vám v tomto případě nehrozí.

Kromě vysokého finančního obnosu by mělo být dostatečným důvodem k řádnému zabezpečení Vašeho psa v autě jeho případné zranění v případě nehody.

Pes v transportním boxu

Jak přepravovat psa autem bezpečně?

Nejedná se pouze o bezpečnost zvířete, ale také ostatních cestující ve vozidle. Dokonce i malé zvíře, které není při nehodě v interiéru vozidla zajištěno, může přestavovat smrtelné nebezpečí. Abyste takovému nebezpečí předešli, používejte bezpečnostní systémy, jichž je na trhu velké množství.

Transportboxen

Zejména pro menší psy je vhodná přepravka odpovídající velikosti, kterou lze dobře připevnit pomocí tříbodového pásu na zadním sedadle. U větších psů byste měli zvolit jinou alternativu, protože přepravka se psem připoutaná na zadním sedadle sílu nárazu nevydrží.

Westíci ve dvou transportních boxech

Bezpečnostní pásy

Pro větší zvíře je vhodný speciální postroj. Ten se jednoduše zasune do stávajícího systému pásů a poskytuje zvířeti stále relativně velký prostor k pohybu. Přeskočení zvířete do přední části vozidla může zabránit také speciální zábrana, kterou zavěsíte na opěrky hlavy.

Sítě a mříže

V kombíku nebo dodávce je nejlepší umístit psa do zadní části vozu, který může být oddělen od prostoru pro cestující odpovídající mřížkou. Tyto systémy jsou pevně ukotveny ve vozidle a umožňují zvířeti maximální volnost pohybu. Současně zajišťují prostor pro cestující. Chcete-li psa lépe ochránit, obložte mřížku nebo síť měkkým materiálem, jinak může při nehodě dojít ke zranění psa.

Pro každý požadavek existuje odpovídající systém, pomocí něhož lze s malým úsilím chránit sebe, spolucestující a v neposlední řadě Vašeho nejlepšího čtyřnohého přítele před zbytečnými zraněními a škodami.

Nejlépe hodnocené články

Přeprava psa v autě

Bezpečnost cestujících v automobilu se v posledních letech podstatně zvýšila, například díky airbagům, bočním airbagům a ochraně proti bočním nárazům. Aby bylo minimalizováno riziko zranění v případě nehody, musí být pes i majitel za jízdy bezpečně připoutáni. Zde je návod, jak správně psa v autě zajistit.

Dovolená bez psa: Psí hotely nebo opatrovatelé

Konečně dovolená! Ale co když nemůžete svého čtyřnohého mazlíčka vzít s sebou? V takovém případě mohou pomoci opatrovatelé psů nebo psí hotely. Jaká forma péče je pro psa nejlepší, jak vysoké jsou náklady a co je třeba zvážit? Představíme Vám klady a zápory a poskytneme tipy na úspěšné umístění Vašeho mazlíka.

Dovolená se psem nebo bez něj?

Pláž, hory nebo kultura? Nastane-li doba dovolených, stojí většina majitelů domácích mazlíčků před zásadním rozhodnutím - co s milovaným čtyřnohým členem rodiny. Vzít ho na dovolenou s sebou nebo ho raději svěřit do péče opatrovateli nebo personálu v psím hotelu? Představíme Vám několik možností a ukážeme Vám, na co si dát při plánování pozor.