Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka se stala jedním z nejoblíbenějších plemen na světě. V Evropě si získává stále větší oblibu. Je to díky její přirozenosti, robusnosti a hravé povaze.

Původ

Svým vzhledem připomíná Norskou lesní kočku, ovšem plemeno pochází z Ameriky, ze státu Maine. O původu plemene existují velká množství legend, mimo jiné se tvrdilo, že je to kříženec kočky a mývala, což je biologicky nemožné.

Mainské mývalí kotě

Povaha

Mainské mývalí kočky jsou velmi přátelská a společenská zvířata. Vyžadují hodně pozornosti.  Jsou velmi „upovídané“. Slabě trylkují nebo mňoukají celý den. Jsou přátelské k ostatním zvířatům i dětem. Mainské mývalí kočky lze chovat jako čistě domácí kočky, proto se velmi dobře hodí pro zaměstnané lidi.

Vzhled

Průměrná hmotnost plemene Mainská mývalí kočka je 6 až 8 kg. Kočky by měly vážit do 5 kg. Tělo je svalnaté se širokým hrudníkem, podlouhlé s hranatými obrysy. Nohy mají tyto kočky dlouhé, svalnaté, posazené daleko od středu těla. Tlapky jsou velké a kulaté s chomáčky chlupů. Chomáčky chlupů na tlapkách jsou tak dlouhé, že u některých jedinců vyčnívají až 2 cm mezi prsty. Ocas by měl být stejně dlouhý jako tělo.

Chov

Dříve byly tyto kočky využívány jako šikovní lovci. Jsou velmi inteligentní, aportují a milují vodu. Proto nebuďte překvapení, pokud se Vaše kočka bude vrhat do každé louže a bude si hrát v misce s vodou. Škrábací stromy a pelíšky by měly být přizpůsobené velikosti tohoto plemene.

2 mainské mývalí kočky

Péče

Oproti očekávání není péče o srst Mainské mývalí kočky příliš náročná. Důvodem je, že má velmi krátkou podsadu a polodlouhou krycí srst. Tato srst není náchylná k plsnatění. Přesto je nutné alespoň jednou týdně Mainské mývalí kočce důkladně, ale jemně pročesat srst.

Vědeli jste, že Mainská mývalí kočka ja známá jako první americká výstavní kočka? Obyvatelé Maine byli na své neobvyklé kočky velmi pyšní. Byli přesvědčeni, že jsou chytřejší, rychlejší, silnější než ostatní kočky. Již v 18. století je na venkovských lidových slavnostech začali porovnávat s kočkami svých sousedů.

Hledáte to nejlepší krmivo pro Vaši Mainskou mývalí kočku? Vyberte si jedno z našich prémiových suchých nebo mokrých krmiv určené přímo pro toto plemeno.

Nejlépe hodnocené články

Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka se stala jedním z nejoblíbenějších plemen na světě. V Evropě si získává stále větší oblibu. Je to díky její přirozenosti, robusnosti a hravé povaze.

Britská krátkosrstá kočka

Hledáte kočku s klidnou a vyrovnanou povahou, která je vhodná pro chov v domácím prostředí a stane se právoplatným členem Vaší rodiny? V takovém případě Vám doporučujeme „britskou krátkosrstou kočku“. Velkým očím a plyšové srsti tohoto plemene, nazývaného též British Shorthair, neodoláte. Také povaha těchto koček Vás okouzlí. Co ještě potřebujete vědět? Náš přehled plemen Vám britskou krátkosrstou kočku představí detailněji a poskytne Vám užitečné tipy týkající se pořízení, chovu, výživy a  zdravotní péče.

Ragdoll

Kočka, která se podobá hadrové panence? Ani náhodou!  Ragdoll  je plemeno spřízněné s kočkami siamskými, colorpoint a dalšími point kočkami. Tito nežní obři Vás uchvátí nejen krásnou srstí, neobvyklou barvou a zářivě modrýma očima...