3 recepty na domácí sušenky pro kočky: snadné a lahodné

Kočka a domácí sušenky rozprostřené na pekáči

Pečení domácích sušenek pro kočky je zábavné pro Vás i pro Vaši kočku.

Domácí sušenky pro kočky lze upéct velmi snadno. Mnoho lidí rádo peče dorty nebo cukroví. Protože co může být hezčího než hýčkat přátele nebo členy rodiny lahodným dortem? Tak proč neupéct delikátní kočičí sušenky i pro domácího tygříka?

Výhod doma pečených pamlsků hned několik: pečení je zábava, víte přesně, co v nich je, a Vaše kočička si je zamiluje. Přečtěte si 3 recepty na lahodné sušenky pro kočky, které upečete doma sami.

Jaké jsou výhody domácích kočičích pro kočky?

Když si sami upečete kočičí sušenky, vždy přesně víte, co je uvnitř. To je zvláště užitečné, pokud Vaše kočka trpí alergiemi. Domácí sušenky neobsahují žádné chemické přísady a jsou poměrně zdravé.

Ačkoliv domácí lahůdky pro kočky nejsou sladké, jsou velmi chutné. Namísto cukru nebo ořechů obsahují to, co kočkám chutná a co mohou dostat – například sýr, ryby nebo maso.

U doma upečených sušenek pro kočky nepotřebujete žádné exotické přísady ani speciální koření, které by Vaše kočka špatně snášela. Suroviny pro doma připravené sušenky pro kočky – například vejce, tuňák nebo sýr – jsou k dispozici v každém supermarketu.

Poznámka: Pro recepty obsahující mléčné výrobky, jako je máslo, sýr nebo jogurt, byste měli používat výrobky bez laktózy. Kočky špatně snáší mléčný cukr (laktózu).

Kočičí sušenky jsou také skvělé jako drobná pozornost nebo jako vánoční dárek pro spřízněné majitele koček.

Pokud chcete začít hned teď a svou kočku rozmazlovat domácími lahůdkami, zde najdete tři jednoduché recepty:

Kočka si pochutnává na domácí sušence © erik pettersson/EyeEm / stock.adobe.com
Domácí sušenky pro kočky: snadné a lahodné!

Recept na domácí sušenky pro kočky se sýrem

Ingredience

 • 140 g strouhaného parmezánu
 • jedno vejce
 • čtyři čajové lžičky másla nebo sádla
 • osm vrchovatých lžic bramborové mouky

Příprava

Předehřejte troubu na 180 stupňů.

V kuchyňském robotu smíchejte parmezán, vejce a máslo nebo sádlo tak, aby vznikla spojitá hmota. Potom pomalu přidávejte bramborovou mouku a míchejte, dokud těsto nemá pěknou, rovnoměrnou konzistenci.

Hotové těsto vytvarujte do dlouhých tenkých válečků o tloušťce malíčku. Válečky nakrájejte nožem na kousky stejné velikosti.

Syrové sušenky rozložte na plech vyložený pečicím papírem. Dejte pozor, aby byl mezi jednotlivými sušenkami dostatek prostoru, protože díky vejci zvětší dvojnásobně svou velikost.

Kočičí sušenky se sýrem pečte v troubě asi 10 až 15 minut.

Recept na domácí sušenky pro kočky s tuňákem

Ingredience

 • 140 g tuňáka z konzervy, okapaného
 • jedno vejce
 • 120 g ovesné mouky
 • lžíce slunečnicového oleje
 • jedna až dvě lžíce vody

Příprava

Předehřejte troubu na 180 stupňů.

V kuchyňském robotu smíchejte tuňáka, vejce a olej. Poté přidejte mouku a vodu a míchejte, dokud nezískáte hladké těsto.

Těsto vytvarujte do malých kuliček a dejte je na plech vyložený pečicím papírem.

Pečení tuňákových sušenek pro kočky trvá přibližně 12 až 15 minut.

Recept na domácí sušenky pro kočky s kuřecím masem

Ingredience

 • 250 g vykostěného kuřete
 • lžíce jogurtu
 • lžička slunečnicového oleje
 • 200 g rýžové mouky
 • jedno vejce

Příprava

Předehřejte troubu na 175 stupňů.

Kuře nakrájejte na malé kousky a povařte ve vodě. Když je maso uvařené, nechte jej trochu vychladnout a poté rozmixujte v mixéru. Pak přidejte vejce, jogurt a olej a vše vidličkou promíchejte. Nakonec po lžících přidávejte rýžovou mouku, dokud nevznikne těsto.

Jako alternativu k vařenému kuřecímu masu můžete také použít mokré krmivo s přírodním kuřecím masem, například od Cosma.

Pomocí dvou čajových lžiček vytvořte malé hrudky a položte je na plech vyložený pečicím papírem. Sušenky jemně zmáčkněte vidličkou.

Kuřecí sušenky pečte v troubě asi 20 minut.

Kočka se olizuje © Lennart Worthmann / stock.adobe.com
Láhodné domácí sušenky pro kočky

Jak uchovávat domácí sušenky pro kočky?

Po upečení byste měli nechat všechny domácí sušenky dobře vychladnout. Vložte pamlsky do vzduchotěsné nádoby a uložte je do chladničky. Trvanlivost je pak asi týden.

Důležité: domácí sušenky pro kočky jen jako svačinka

Doma upečené sušenky pro kočky nejsou náhradou za plnohodnotnou stravu pro kočky, i když by Váš chlupatý přítel nejraději spořádal tuny. Koneckonců obezita je velký problém nejen u lidí, ale i u koček.

Podávejte kočce Vaše domácí kreace vždy jen jako svačinku mezi krmením, jako odměnu nebo je vložte do inteligentní hračky. Různé inteligentní hračky najdete také v e-shopu zoohit.

Nejlépe hodnocené články
10 min

BARF – biologická syrová strava pro kočky

Jen málokterý chovatel koček nepřišel ještě do kontaktu s termínem „BARF“ – ale přesto mnozí z nich nevědí, jak tento pojem uchopit. Co vlastně znamená „BARF“ a proč by mělo být toto „biologické stravování dle druhu“ pro kočky tak přínosné? Jaké s sebou tato metoda stravování nese přednosti a zápory?