Jak vyrobit adventní kalendář pro psy

AdobeStock_308231563-1-1024×684

Psí adventní kalendář je jednou z nejkrásnějších věcí, které s sebou předvánoční období přináší: každý den otevřete okýnko a těšíte se na nové překvapení. Vyrobit vlastní adventní kalendář pro psy není vůbec složité. Zpříjemníte tím Vašemu čtyřnohému příteli čekání na vánoční svátky.

Advent – pro většinu z nás znamená radostné očekávání Vánoc, světlo svíček, vůně perníčků a svařeného vína. Samozřejmě by neměl chybět adventní kalendář.

Proč si nevyrobit vlastní adventní kalendář pro psy? Místo čokolády ukrývá kalendář lahodné pamlsky nebo vzrušující hračky pro Vašeho mazlíčka. Z vlastnoručně vyrobeného adventního kalendáře bude mít radost nejen Váš pejsek, ale také Vaši přátelé – majitele psů, pro které bude skvělou malou pozorností.

Co potřebuji pro výrobu vlastního adventního kalendáře pro psy

Místo okýnek budete pro výrobu vlastního adventního psího kalendáře potřebovat 24 vánočních papírových sáčků, které budou naplněny různými malými dárky pro Vašeho psa. Jako obsah balíčků jsou vhodné domácí psí sušenky nebo jiné pamlsky pro psy. Váš miláček bude mít určitě radost i z hraček pro psy.

Seznam materiálu, který pro výrobu potřebujete:

  • šňůra nebo provázek (dlouhý asi 1,5 m)
  • 24 papírových sáčků
  • tenká dárková stuha
  • samolepky k popisování
  • 24 překvapení (pamlsky nebo hračky)
  • děrovačka
  • nůžky
  • popisovač
Adventní kalendář pro psy: balíčky na provázku © shaiith / stock.adobe.com
Kolíčky na prádlo jsou dobrým způsobem, jak připevnit dárky pro vašeho psa na provázek.

Tip: Nejprve nakupte obsah adventního kalendáře

Při nákupu potřeb pro adventní kalendář pro psy se ujistěte, že papírové sáčky jsou dostatečně velké, aby se do nich vešly například žvýkací kosti nebo větší hračky. Nejlepším řešením je nakoupit nejprve obsah adventního kalendáře a až poté sáčky.

Papírové sáčky v různých velikostech a provedeních dostanete v papírnictví, drogerii nebo v online obchodech.

Alternativní materiály pro vlastní adventní kalendář pro psy

Místo papírových sáčků mohou být dobrou volbou malé látkové taštičky. Místo dárkových stužek můžete k připevnění dárků na šňůru použít také kolíčky na prádlo. Adventní kalendář můžete samozřejmě také zavěsit na pěknou větev.

Návod na vytvoření psího adventního kalendáře

Při výrobě vlastního adventního kalendáře pro psy začněte nejprve tím, že označíte samolepky čísly od jedné do 24. Pokud použijete zlatý popisovač, výsledek bude vypadat obzvláště slavnostně. Alternativně můžete v obchodech zakoupit hotová čísla adventního kalendáře připravená k nalepení.

Poté na každý papírový sáček nalepte štítek – nejlépe doprostřed. Pak pomocí děrovačky vytvořte otvor v horní části papírového sáčku. Tímto otvorem později protáhnete stuhu na zavěšení.

Nyní přichází pravděpodobně nejkrásnější část Vaší práce: naplňte každý z 24 papírových sáčků překvapením pro Vašeho psa. U těžších věcí je nejlepší použít dva sáčky v sobě, aby se papír neroztrhl.

Poté ustřihněte 24 kusů z dárkové stuhy. Nastřihané stuhy by měly být dlouhé asi 20 centimetrů. Nyní můžete provléknout stuhy skrz otvory v sáčcích.

V neposlední řadě musíte ještě najít vhodné místo pro zavěšení šňůry a uvázat na ní 24 sáčků. Neřaďte sáčky za sebou vzestupně podle čísel, ale naopak je promíchejte. Tak bude adventní kalendář pro psy vypadat dobře i těsně před Vánocemi, kdy už bude chybět mnoho sáčků.

Adventní kalendář s domácími sušenkami pro psy © RoJo Images / stock.adobe.com
Naplňte adventní kalendář například domácími sušenkami pro psy.

Zábava s adventním kalendářem

Až dokončíte adventní kalendář pro psy, můžete společně s Vaším psem otevřít každý den jedno „okýnko“ – tím, že pejskovi dáte sáček. Je však mnohem zábavnější, když spojíte rozdávání dárků s hrou. Můžete například sáček skrýt a nechat psa ho hledat.

Váš miláček bude určitě šťastný, když si bude moci sám vybalit svůj dárek.

Nápady na 24 překvapení pro psy

Existuje mnoho možností, jak naplnit 24 papírových sáčků psího adventního kalendáře: z krmení můžete využít například žvýkací kosti, proužky sušeného masa nebo sušené klobásy. Na hraní jsou vhodné míčky nebo plyšová zvířátka. Nejlepší je střídat krmení a hračky. U pamlsků se ujistěte, že mají dostatečně dlouhou dobu trvanlivosti.

Zde je několik návrhů:

Na Mikuláše nebo 24. prosince můžete také do příslušného sáčku zabalit něco speciálního. Co kdybyste svému mazlíčkovi dopřáli například nový stylový obojek?

Odečtěte pamlsky z denní dávky krmiva

Na závěr poznámka: pokud má Váš pes sklony k nadváze, měli byste odečíst pamlsky z vlastního adventního kalendáře od denní dávky krmiva. Návod pro výpočet množství krmiva najdete zde v magazínu zoohit.

Nejlépe hodnocené články
7 min

Recepty na domácí sušenky a pamlsky pro psy

Je pravda, že koupit hotové pamlsky v online obchodě zoohit je rychlejší. Ale není to tak zábavné. A existují i jiné dobré důvody, proč upéct sušenky pro vašeho mazlíčka doma. V tomto článku se dozvíte, jak pamlsky pro psy můžete upéct, jak je skladovat, a také vám přinášíme recepty na dobrůtky, které si váš pes zamiluje.

7 min

Správné krmivo pro kastrované psy

Kastrace zabraňuje psovi v možnosti rozmnožovat se – to je všem majitelům psů jasné. Ale věděli jste, že kastrace má rozsáhlejší dopady na celkovou činnost organismu Vašeho zvířete?

8 min

Správné krmivo pro psí seniory

V srsti se objevují první šedivé chlupy a pohyby jsou pomalejší a pomalejší: Váš pes stárne! Patří to k psímu životu stejně jako k tomu lidskému. Můžete však svému mazlíčkovi stárnutí ulehčit. Strava, která odpovídá potřebám psích seniorů, přispívá i v pokročilém věku ke zdraví a vitalitě.