Zábava pro kočky: inteligentní hračky a jiné

kočka s inteligentní hračkou

Zábava pro kočky

Kočky jsou pro mnoho lidí žijící plyšáčci: jsou měkké, milují lidskou blízkost a nechají se rády rozmazlovat.  Na co ale mnozí chovatelé koček zapomínají: Váš mazlíček je pořád dravé zvíře. Se životem na gauči bude jen zřídka kdy spokojený a bude ho naplňovat.

Když se kočka začne nudit

Asi nepřekvapí, že hodně koček se kvůli jednotvárnému životu v bytě nudí, zpohodlní a jsou nemotivované. Bez dostatečné zábavy začnou kočky provádět různé nekalosti od škrabání přes znečišťování bytu. Proto i kočky žijící v bytě by měly být podněcovány k činnostem, ať už skrze hru s člověkem nebo díky inteligentním hračkám. Nejlepší je samozřejmě varianta, když si kočka může hrát s jinou kočkou, neboť s ní může lovit nebo společně pečovat o srst.

Jak můžete správně svou kočku zabavit?

Bez člověka by si kočka musela svou obživu sama najít a ulovit. Vemte si z toho příklad. Nenaplňujte Vašemu miláčkovi každý den misku až po okraj, ale nechejte ho, ať pro to, aby dostal jídlo, něco udělá. K tomu jsou vhodné schovávačky krmiva ve formě tunelů, dále dávat je na židle nebo pod stůl, případně pořízení míčků, do nichž lze ukrýt pamlsky, dále různé krabičky či kartonky. Když Vám bude navíc kořist nosit, měl by Váš kočičí miláček mimo nalezené jídlo dostat ještě další pamlsek.

Inteligentní hračky pro kočky

Tyto hračky podporují přemýšlení zvířete. Vyzkoušejte, jak bude Váš tygřík na hračku reagovat!

Bílá kočka si hraje s inteligentní hračkou

Hraní si s člověkem by však nemělo přijít zkrátka, neboť právě pro kočky, které jsou v domácnosti bez dalšího soukmenovce, je člověk velmi důležitou osobou. Buďte vynalézaví, nehrajte si se zvířetem pouze pomocí udičky, myšek a balonků, ale vymyslete i nějakou společnou hru! Jak by to třeba vypadalo, kdybyste pod několik papírových kloboučků schovali oblíbenou hračku Vašeho tygříka?

V zoohit shopu naleznete všechny možné druhy zábavy pro kočku, včetně inteligetních hraček, od míčků s pamlsky přes desku plnou interaktivních hraček. Tak Vám můžeme zaručit, že Vaše kočka nepozná, co je dlouhá chvíle!

Nejlépe hodnocené články
5 min

Hra s domácími kočkami

Jako majitel domácí kočky se chcete ujistit, že Váš mazlíček bude žít co nejpřirozeněji. Pro kočky je vhodný co nejrozmanitější byt. Čím měně zakázaných míst, tím je to pro Vaši kočku lepší. Flexibilní čas krmení pravděpodobně více odpovídá jejich přirozeným životním podmínkám. Poslední ňamku by měla dostat před spánkem. Nabídněte Vaší kočce rozmanitost, bude pak odolnější proti stresu. To je důvod, proč byste si s ní měli hrát co nejčastěji. Přineste jí nový úkryt alespoň jednou za týden. Do jejího světa to nese novou vůni. Kočce je třeba také nabídnout nové zvuky.