30 tipů jmen pro kočky

Tři mourovatá koťátka

Rozhodli jste se, že si domů pořídíte kočičku? Pak Vám můžeme jen blahopřát, protože kočky jsou nádherné bytosti a soužití s nimi je velice příjemné. Pokud budete potřebovat inspiraci při hledání jména pro Vaši kočku, zde je několik nápadů a tipů.

Jména pro kočky: Trend je exotika

Zatímco dříve majitelé koček dávali svým mazlíčkům klasická jména pro kočky, jako je např. Micka nebo Mourek, dnes je pravděpodobné, že se rozhodnou pro exotické jméno, které je stejně jedinečné jako jejich malý čtyřnohý mazlíček.

Výběr jmen pro kočku je téměř nevyčerpatelný. Dopřejte si čas, použijte lásku a fantazii při výběru správného jména. Koneckonců by mělo odpovídat jedinečnému charakteru a kráse Vaší milované kočky. Budete to Vy, kdo bude často vyslovovat její jméno. Takže se vyplatí vše dobře zvážit.

Často se doporučuje, aby jméno kočky mělo dvě slabiky. Někteří odborníci na kočky také tvrdí, že poslední slabika nebo alespoň nějaká jiná slabika, by měla v ideálním případě obsahovat písmeno i nebo jinou jasnou samohlásku. Jména, které splňují tento požadavek, připomínají mazlivé oslovení, které si lidé navzájem dávají. Pro kočky, jak se zdá jsou jména s těmito charakteristikami obzvlášť vhodná, protože to vypadá, že citlivé kočičí uši, vnímají jasné samohlásky jako velmi příjemné.

Někteří experti tvrdí, že jméno může nějak ovlivnit osud zvířete. Proto byste měli zvolit kladné jméno. Desdemona může nejprve znít hezky. Ale pokud si uvědomíte, že Desdemona je založena na starověkém řeckém adjektivu “nešťastný”, “pod nešťastnou hvězdou”, pak byste měli tuto volbu zvážit a raději zvolit jméno, které slibuje více štěstí Vašemu milovanému mazlíkovi např. Fortuna. Slovo „láska“ nebo „krása” v dobře znějícím jazyce bude určitě v pořádku.

Různé přístupy k dávání jména

Podívejte se na svou kočku: Jakou má srst a jakou barvu má její kožíšek? Jak velké jsou její oči? Připomíná Vám slavnou osobnost nebo něco jiného?

Charakteristické rysy Vašeho chlupatého přítele nebo přítelkyně Vám také mohou vnuknout nápady na jméno. Nezapomeňte: pokud by se Vám osobně nějaké oslovení nelíbilo, neříkejte tak ani své kočce. Takže „lenoch” nebo „blbeček“ nejsou vážnou volbou pro jméno Vaší kočky.

Další možností je vybrat jméno, které bude odpovídat plemeni. Britskou krátkosrstou kočku nebo kočku s tímto původem by mohlo zdobit vznešené anglické jméno. Habešsku nebo egyptskou mau byste mohli pojmenovat podle egyptského božstva, ale nemusíte.

Důležité: Pokud ve Vaší domácnosti žijí dvě nebo více koček, měli byste se vyhnout podobným jménům jako např. Kimba a Simba. To by mohlo kočky mást.

Někteří z Vás možná chtějí vypracovat seznam možných jmen pro kočku. Vyslovte jména několikrát nahlas a nechte je na Vás působit. A znovu se ujistěte, zda příslušné jméno odpovídá Vašemu pocitu a že se hodí k Vašemu miláčkovi – a že se líbí i jemu.

Kočka si vybírá v knize jméno

Ideální jména pro Vaši kočku

Vzhledem k tomu, že trend se odklonil od tradičních kočičích jmen k těm neobvyklým. Můžete si pro Vašeho kočičího kamaráda nebo kamarádku sami najít jméno v jiném neobvyklém jazyce.

Zjistili jsme, že díky internacionalizaci může mít španělská kočka také irské jméno a holandská kočka například jméno pocházející z Havaje.

Exotické jazyky jako havajština produkují mnoho nádherných potenciálních jmen pro kočky. Patří sem například Kaleikaumaka. Jméno je skutečně daleko od dvojslabičného pravidla. Ale smysl je velmi krásný: „Milované dítě, kterému dáváme hrdost a lásku”. Domníváme se, že Vaše kočka by chtěla mít jméno, které je synonymem pro „milované dítě, které krmíme kdykoli, kdy je to nutné”.

 • Jiná havajská jména např. Wiwi, Ilio, Lani.
 • Irsko je také zemí krásných jmen pro kočky, jako jsou: Sham, Yoke, Narky, Breda.
 • Nápady pro španělská jména koček jsou Carmen, Hermosa, Alma, Rey a Amigazo
 • V Itálii slyší kočky na jména, jako jsou Crespo, Retto, Divino, Palermo a Nova.
 • Ve Francii jsou oblíbená jména: Bisous, Bijoux, Cherie a Jolie, která všechny mají velmi milující významy.
 • V každém případě je mimořádné dát své kočce indické nebo sanskrtské jméno, například Priya. To znamená „láska”. Nebo Bala, což znamená „síla”.
 • Japonci nazývají své kočky například Yuki – „sníh“ – nebo Sora, to se překládá jako „nebe “.
 • Možná Vaše kočička ráda uslyší na jméno Tamaya. Toto znamená v řeči Quechua „uprostřed”, „v centru”.
 • Rovněž Grónsko boduje: Jméno Nuka znamená „mladšího sourozence”. Což je pěkný způsob jak volat na Vaší kočku.
 • Nayeli je mexické nebo konkrétněji zapotekišské a znamená „Miluji tě” a také je to možnost exotického jména pro kočku.
 • Také velmi krásná je: Amorita! To je z latiny a znamená „velmi milovat”.

Jak byste chtěli volat na svou milovanou přítelkyni nebo přítele? Hlavní jste Vy a Vaše kočka, jméno odráží jedinečnost Vaší kočky a Vaši lásku k ní.

Navštivte náš obchod pro koťátka a přečtěte si články o jejich zvycích, o základním vybavení a přečtěte si naše tipy!

 

Nejlépe hodnocené články
6 min

30 tipů jmen pro kočky

Rozhodli jste se, že si domů pořídíte kočičku? Pak Vám můžeme jen blahopřát, protože kočky jsou nádherné bytosti a soužití s nimi je velice příjemné. Pokud budete potřebovat inspiraci při hledání jména pro Vaši kočku, zde je několik nápadů a tipů.
8 min

10 věcí, které byste měli vědět, než si adoptujete kočku

Malá koťátka jsou roztomilá – o tom není pochyb! Jsou tak sladká, že si mnoho lidí kočičku pořídí, aniž by se nejprve s chovem koček obeznámili. Ale roztomilá koťata brzy vyrostou v dospělé kočky, které mají různé potřeby a budou s Vámi žít dalších 15 až 20 let. Pořízení kotěte nebo dospělé kočky proto dobře zvažte! Těchto 10 věcí, které byste měli vědět, než si domů přinesete kočku, Vám pomůže se správně rozhodnout.
4 min

Váha koťat vypovídá o jejich zdraví a stáří

Má vaše kočka koťata? Gratulujeme! Abyste si byli jisti, že kočičí potomci správně rostou, měli byste pravidelně kontrolovat jejich hmotnost. Tento článek vám poskytne informace o tom, jaká má být správná váha koťat s ohledem na jejich věk. Dozvíte se také na co je třeba dávat pozor při vážení vašeho malého tygříka.