Bezpečná zahrada pro Vaši kočku

Tigrovaná kočka v trávě

Jak zabezpečit zahradu, aby byla pro kočku bezpečná

Plot pro kočky Vás může vyjít na několik tisíc korun. Aby majitelé koček ušetřili, snaží se zabezpečit zahradu vlastními silami. V takovém případě je však potřeba počítat s časovou náročností.

Potřebný materiál

Výběh na balkoně většinou kočkám nestačí. Mnohem vzrušující je pro kočky výběh v zahradě zabezpečený plotem. Psi a ostatní zvířata by měla zůstat venku a kočka by měla být umístěna uvnitř výběhu. Mnoho majitelů koček však s vybudováním bezpečného výběhu pro kočky váhá, neboť to není zrovná levná a snadná záležitost. A je potřeba také navštívit specializovaný obchod. Pro zabezpečení zahrady budete potřebovat:

  • Dva metry vysoký a 25 m dlouhý srolovaný drátěný plot
  • 2 dvířka
  • Dostatek plotových sloupků
  • 50 cm vysoké umělé sklo
  • Drenážní trubky
  • Hotový cement
  • Napínací dráty a svorky

Stavba plotu pro kočky – postup

Prostor budoucího výběhu označte provázkem. Každé tři metry a po stranách dvířek vyhlubte 60 cm hluboké jámy. Do každé jamky vložte drenážní trubku, vyplňte cementem a svisle vložte plotový sloupek (použijte vodováhu). Cement musí několik dní zasychat. Dále instalujte křížové vzpěry, které též upevněte cementem, ale pouze blokem litého cementu pro dostatečné zatížení. Po vysušení odrolujte plot a drát připevněte ke sloupkům. U zapuštěných ploch vložte dvířka. Nakonec celou konstrukci zajistěte napínacími dráty, které utáhnete svorkami.

kočka za plotem

Zasklení výběhu

Aby byl výběh pro kočku opravdu bezpečný, připevněte na horní vnitřní část plotu skleněný panel. Zabráníte tak útěku kočky. Jinak hrozí nebezpečí, že zdatná kočka plot překoná. 50 cm vysoké a 2 – 4 mm silné desky na několika místech navrtejte a připevněte pomocí drátu na plot. A bezpečný výběh je hotový. Nyní můžete kočky vypustit do jejich vlastního území, které se stane pravděpodobně jejich nejoblíbenějším místem. Odhlédneme-li od obrovské finanční úspory, stál Vás kočičí výběh 100 hodin práce.

Hledáte příslušenství pro Vaší kočku? Vše pro kočíčí mazlíčky, jako je krmivoochranné sítě nebo hračky, naleznete v online obchodě zoohit.

Nejlépe hodnocené články
4 min

Má mě moje kočka ráda? 10 signálů, které to dokazují

Kočka je stvoření s tajemnou a proměnlivou povahou. Lásku ke svému majiteli projevuje někdy více, někdy méně. Obvykle vysílá jemnější signály než pes. Znalci koček jsou však schopni jasně rozpoznat důkazy kočičí lásky. Čím víc budete důvěřovat svým instinktům – stejně jako to dělá kočka – tím více uvidíte a ucítíte, jak moc vás vaše kočka má ráda.
6 min

Proč kočka přede?

Existuje příjemnější zvuk než kočičí vrnění? Pro milovníky koček rozhodně ne. Kočky předou, když se cítí dobře – a tento pocit se přenáší i na jejich majitele. Ale věděli jste, že kočky vrní i pokud se zraní nebo jsou ve stresu? Proč to kočky dělají a jak vydávají tyto zvuky, se dočtete v tomto článku.
7 min

Jak porozumět řeči koček

Ten, kdo tráví hodně času se svým milovaným kočičím kamarádem, postupně chce umět interpretovat kočičí mluvu. Především je třeba rozlišovat mezi verbálním a neverbálním vyjadřováním našeho tygříka. U naposled jmenovaného se vlastně jedná o řeč těla, která probíhá hlavně prostřednictvím různých pohybů ocasem.