Ochranná síť pro kočky

Kočka za sítí

Bezpečný balkon díky ochranné síti

Ne vždy poskytuje Váš domov ideální podmínky pro bezpečný výběh Vaší kočky. Jde to ale i jinak: Bezpečný výběh na vlastním balkoně můžete kočce zajistit pomocí ochranné sítě.

Proč má síť na balkoně smysl?

Kočky nejsou komplikovaná zvířata a nepotřebují nijak zabavit! Je to opravdu tak? Mezi lidmi panuje představa, že se kočka zabaví sama a nepotřebuje k tomu pomoc člověka. Ne všechny kočky se ale dokážou zabavit samy. Je tomu většinou naopak: Jako šelmy jsou kočky zvyklé každý den hájit své území, lovit a vyhledávat potravu. V bytě se velmi rychle začnou nudit. Nové vjemy udrží kočku fit, zabaví ji a uspokojí.

K čemu slouží síť pro kočky?

Ochranná síť slouží k zabezpečení balkonu, oken a ostatních nebezpečných míst. Pomocí kovového rámu a vhodné sítě můžete přeměnit dokonce i terasu na perfektní výběh pro Vašeho tygříka. Síť snadno připevníte pomocí hmoždinek, háčků a provazů a s trochou fantazie vytvoříte místo, kde si může kočka užívat čerstvý vzduch a sluníčko.

Kočka na balkonu se sítí

Na co si dát při používání sítě pozor?

Ochranné sítě jsou k dostání v různých barvách a tloušťkách. Důležité je, aby byl materiál, ze kterého je síť vyrobená, odolný proti rozkousání a abyste síť připevnili podle instrukcí výrobce. Z bezpečnostních důvodů neponechávejte kočku na balkoně bez dozoru – zejména pro odvážné kočky představuje síť výzvu ke šplhání: Pokud ale kočka sklouzne, nemusí to skončit dobře. Pokud bude ale kočka pod dohledem, představuje pro ni balkon vítanou změnu.

Tipy na montáž

  • Dbejte na to, aby byl balkon zcela zakrytý sítí, bez jakýchkoli otvorů. Kočka se dokáže protáhnout i velmi malým otvorem.
  • Síť by měla sahat dostatečně vysoko, protože kočky rády šplhají.
  • Oka sítě by měla být velká tak, aby jimi kočka nemohla proklouznout.
  • V případě, že bydlíte v podnájmu, je vhodné se předem dotázat pronajímatele, zda s instalací sítě souhlasí.

Poznámka: Ochranné sítě pro kočky a vše, co budete potřebovat k zabezpečení balkonu, naleznete na zoohit.

Nejlépe hodnocené články
4 min

Má mě moje kočka ráda? 10 signálů, které to dokazují

Kočka je stvoření s tajemnou a proměnlivou povahou. Lásku ke svému majiteli projevuje někdy více, někdy méně. Obvykle vysílá jemnější signály než pes. Znalci koček jsou však schopni jasně rozpoznat důkazy kočičí lásky. Čím víc budete důvěřovat svým instinktům – stejně jako to dělá kočka – tím více uvidíte a ucítíte, jak moc vás vaše kočka má ráda.
6 min

Proč kočka přede?

Existuje příjemnější zvuk než kočičí vrnění? Pro milovníky koček rozhodně ne. Kočky předou, když se cítí dobře – a tento pocit se přenáší i na jejich majitele. Ale věděli jste, že kočky vrní i pokud se zraní nebo jsou ve stresu? Proč to kočky dělají a jak vydávají tyto zvuky, se dočtete v tomto článku.
7 min

Jak porozumět řeči koček

Ten, kdo tráví hodně času se svým milovaným kočičím kamarádem, postupně chce umět interpretovat kočičí mluvu. Především je třeba rozlišovat mezi verbálním a neverbálním vyjadřováním našeho tygříka. U naposled jmenovaného se vlastně jedná o řeč těla, která probíhá hlavně prostřednictvím různých pohybů ocasem.