Top letní doplňky pro kočky

hlava spokojené kočky v pozadí tráva

Jaké „must-have“ doplňky musí Vaše kočka toto léto mít?

Co kočky potřebují toto léto, potřebují vlastně stále: Dostatek času na spaní, dovádění a mlsání. Samozřejmě také spoustu hlazení a mazlení! Neboť nejlepší věci jsou ty, které věcmi vlastně nejsou. Doplňky, které Vám doporučíme pro strávení příjemného léta ale naštěstí také moc nestojí a kočce dopřejí nezapomenutelné chvilky.

 • Přenosná taška – batoh “Sightseeing”

Od té doby, co se staly známými na sociálních sítích kočky, které cestovaly v batohu se svými páníčky přes Asii, stal se snem mnoha majitelů koček způsob, jak mít vždycky milované mazlíčky s sebou na výletech – téměř jako dítě v nosítku. Přenosná taška – batoh Sightseeing Vám tento sen splní. Micka může cestovat s Vámi v pohodlné přenosné tašce-batohu. A nemusí to být zrovna expedice do divočiny! Koneckonců, kočky v podstatě velmi lpí na místě, kde žijí. Nicméně, pokud chcete vzít svou milovanou kočičku na výlet, můžete ocenit tyto vlastnosti: Batoh má velkou rozkládací síťovanou střechu, takže má kočka dobrý výhled. Samozřejmě, cestou k veterináři asi takový výhled neocení. Protože i pro takové účely můžete batoh použít.

Batoh pro kočku sightseeing
Feliway Classic
 • Feliway Classic

Osvědčený rozprašovač Feliway Classic je zpět! Rozprašuje syntetickou napodobeninu feromonu, který dokáže zlepšit duševní rozpoložení stresovaných tygříků. Tímto způsobem feromony také zabraňují možným konfliktům v domácnostech s více kočkami. Dokonce i v nestandardních situacích, jako je přestěhování, nebo dokonce když si pořídíte další kočku či více koček, je rozprašovač Feliway Classic velmi účinný. Můžete ho použít doma nebo do přepravní schrány, například na cestě k veterináři. Feromon, který poskytuje kočce pocit bezpečí a klidu. Samozřejmě můžete účinky rozprašovače posílit povzbuzováním a hlazením kočičího mazlíčka.

 • Fontánky

U koček je dostatečný příjem tekutin životně důležitý, mimo jiné proto, aby se zabránilo závažným onemocněním ledvin. V této souvislosti je důležité zmínit, že byste měli vždy podávat vlhké krmivo, protože pouze to má odpovídající vysoký podíl tekutin. Suché krmivo by mělo být podáváno pouze jako přídatné, protože množství tekutin v suchém krmivu je nízké a může vést k vážným onemocněním. Pokud kočka dostává větší množství suchého krmiva, je nezbytné jí poskytnout dostatek čerstvé vody. Voda by neměla být nikdy umístěna hned vedle misky na krmivo, ale na jiném místě. Zejména v teplých letních měsících kočka ocení osvěžení v podobě fontánky. Doporučuje se kombinace misky na vodu a fontány. Pitné fontány a misky jsou k dostání v mnoha designech, materiálech a velikostech a zcela jistě naleznete ty pravé pro Vaší kočku.

Krabice s fontánkou pro kočky
Frontline spot-on
 • Frontline® Spot on pro kočky

Pokud má Vaše kočka volný výběh, je velmi důležité, abyste používali spot-on přípravek na blechy, klíšťata a všenky. Aktivní složka spolehlivě zabije blechy do 24 hodin a klíšťata a všenky do 48 hodin od napadení. Navíc účinnost proti dospělým blechám přetrvává po dobu čtyř týdnů, zatímco účinnost proti klíšťatům přibližně po dobu dvou týdnů. Dokonce i březí či kojící kočky mohou tento přípravek používat. Souprava obsahuje pipetu s roztokem pro kočky od dvanácti týdnů věku. Takže kočičí čumáček může prozkoumávat všechny kouty zahrady.

 • Chladící podložka pro kočky Keep Cool

Pokud je Vaše milovaná micka vyčerpaná z cesty autem nebo ze sladkého nicnedělání, ocení útulné místečko pro odpočinek. Důležité je, aby měla kočka v chladných dnech teplé místečko pro odpočinek chráněné proti chladu a průvanu, ale stejně tak důležité je, aby mohla v létě odpočívat na chladné podložce a dobíjet energii. Koneckonců, naši milovaní tygříci zažívají neustále spoustu lákavých dobrodružství, na která potřebují dostatek sil. Zvláště když je v létě velké horko, ocení micky chladící podložku, kde složí hlavu i tělo. Podložka se ochladí sama o sobě. Předchozí chlazení či dokonce zmrazení není nutné. Jednoduše položte podložku na chladné místo a položte na ní kočku. Chladící podložka se pomalu ochlazuje, což pomáhá šetrně regulovat teplotu těla, zejména při vysokých letních teplotách. Podložku mohou používat také malí psi. Je vhodná také jako vložka do koše pro kočky či psy. Dbejte na to, aby kočka či pes neprochladli. Mějte je proto pod neustálým dohledem.

Kočka ležící na chladící podložce
Kočka ležící u sítě
 • Ochranná síť s drátěnými výztužemi

Pokud chováte kočku v bytě, ale čas od času pozoruje z balkonu prolétávající ptáky a užívá si sluníčka, doporučujeme ochrannou síť pro kočky s drátěnými výztužemi. Materiál odolává i vytrvalému okusování – stejně jako povětrnostním vlivům a UV záření. Samozřejmě, neměli byste nikdy nechat kočku bez dozoru. Vzhledem k malé velikosti ok 3 x 3 cm je síť vhodná i pro koťata.

 • Dvířka pro kočky řízená mikročipem SureFlap

Stejně jako síť pro kočky, tak i dvířka pro kočky řízená mikročipem SureFlap jsou nejprodávanějším produktem. A právem, protože dvířka se čtečkou mikročipů a 4cestným uzávěrem jsou skvělým výrobkem, kteří ocení zákazníci i kočky. Pro velmi velké kočky doporučujeme jiný model: Dvířka pro domácí mazlíčky řízená mikročipem SureFlap. Oba modely jsou revoluční dvířka pro kočky poháněná bateriemi, která identifikují mikročip kočky pomocí antény s dlouhým dosahem a používají ho jako klíč. Pouhým stiskem tlačítka uloží inovativní dvířka číslo čipu Vaší kočky. Tudíž pouze Vaše kočka bude mít povolen průchod dvířky, nikoli ostatní kočky a kocouři ze širokého okolí.

Kočka vylézá z dvířek pro kočky
Kočkolit catsan
 • Hygienický kočkolit

Jak jistě víte, kočky jsou velmi čistotná zvířata. Proto také ocení hygienická bílá zrníčka, která velmi rychle absorbují moč. V podstatě ještě předtím, než samotný zápach vznikne. Ocení to nejen majitel citlivý na jakékoli pachy, ale i samotná kočka, protože nos kočky je také extrémně citlivý, což je dáno tím, že má více než 60 milionů čichových buněk. Hygienický kočkolit Catsan je vyroben z přírodního vápna a jemného křemenného písku. Můžete si tedy bý jisti, že neobsahuje potencionálně nebezpečná vlákna nebo jiné látky, které by jinak mohly vyvolat u kočky nesnášenlivost.

 

 • Domeček pro kočky Maisonette

Kočky milují dobrodružství. Stejně důležitý je pro ně však odpočinek na místě, kde si mohou dobíjet energii. Plyšové a obdobné pelíšky jsou dobrou volbou. Ale proto, že kočka má ráda více míst, kam se může nastěhovat, bude ideálním doplňkem domeček pro kočky Maisonette. Malý dřevěný domek je vhodný i do venkovního prostředí. Je ošetřen neškodnou glazurou na bázi vody a je proto odolný vůči povětrnostním vlivům. Pokud bude umístěný venku, je nezbytné pravidelné ošetření. Mimochodem, domek je také vhodný pro malé psy. Střecha z bitumenové lepenky poskytuje účinnou ochranu před slunečním zářením a teplem, zejména při extrémně vysokých teplotách. Kočka nebo pes si také mohou vychutnat výhled na zahradu, balkon nebo obývací pokoj ze střechy, protože střecha přirozeně představuje nejvyšší bod domečku. A lamely u vchodu do kukaně zajišťují kočce útočiště chráněné před průvanem – obojí je velmi důležité pro zdraví kočky. Jakmile kočka znovu získá energii, může začít další vzrušující dobrodružství.

Dřevěný domek pro kočky
modré krmítko pro kočky 2v1
 • Automat na krmení a vodu 2v1

Pro dočerpání energie je nezbytná také voda a krmení. Co se krmení týče, je třeba poznamenat, že suché krmivo by mělo být podáváno pouze jako přídatné, protože množství tekutin v suchém krmivu je příliš nízké. Pokud to nebudete respektovat, hrozí riziko závažných onemocnění, zejména pak ledvin. Jako doplňkové je suché krmivo v pořádku – pokud kočka dostatečně pije. Automatický podavač vody a krmiva 2v1 umožňuje kočce se obsloužit sama. Jedná se o kombinaci dávkovače krmiva a vody. Dávkovač vody udržuje konstantní hladinu vody v misce. Pro kočku je lepší, aby byla voda a krmivo odděleny. Odpovídá to tak i přirozeným podmínkám ve volné přírodě. Kočka nikdy nepije vodu poblíž usmrcené kořisti, protože by mohla být kontaminovaná. Je lepší, pokud umístíte misky na různá místa. V dávkovacím automatu zůstává suché krmivo hygienicky čerstvé. Posuvník slouží k ručnímu spuštění jídla a naplnění misky. Dávkovač vody je vhodné používat také v případě, kdy je majitel kočky na dovolené a opatrovník pouze jednou či maximálně dvakrát za den kočku zkontroluje. Samozřejmě, čerstvost vody může být zaručena pouze pravidelným doplňováním čerstvé vody. To už musí ale udělat majitel micky.

 • Bazén Kitty s plovoucí hračkou

Kočky, které mají rádi vodu, si zamilují bazén Kitty s plovoucí hračkou! Pro kočku bude o to lákavější, pokud hračku doplníte oblíbeným pamlskem. Hračka je obarvená potravinářským barvivem. Díky tomu je pro kočku naprosto neškodná. Bazén je skládací, a proto ho můžete v zimních měsících můžete uskladnit tak, aby zabíral co nejméně místa. Perleťově lesklé dno zesiluje vodní reflexy a poskytuje kočce úžasnou podívanou, která ji magicky přitahuje.

Kočka s bazénkem pro kočky

Ať už si vyberete jakýkoli výrobek – přejeme vám nádherné léto strávené společně s Vaším sametovým kočičím mazlíčkem!

Nejlépe hodnocené články
4 min

Má mě moje kočka ráda? 10 signálů, které to dokazují

Kočka je stvoření s tajemnou a proměnlivou povahou. Lásku ke svému majiteli projevuje někdy více, někdy méně. Obvykle vysílá jemnější signály než pes. Znalci koček jsou však schopni jasně rozpoznat důkazy kočičí lásky. Čím víc budete důvěřovat svým instinktům – stejně jako to dělá kočka – tím více uvidíte a ucítíte, jak moc vás vaše kočka má ráda.

6 min

Proč kočka přede?

Existuje příjemnější zvuk než kočičí vrnění? Pro milovníky koček rozhodně ne. Kočky předou, když se cítí dobře – a tento pocit se přenáší i na jejich majitele. Ale věděli jste, že kočky vrní i pokud se zraní nebo jsou ve stresu? Proč to kočky dělají a jak vydávají tyto zvuky, se dočtete v tomto článku.

6 min

Jak porozumět řeči koček

Ten, kdo tráví hodně času se svým milovaným kočičím kamarádem, postupně chce umět interpretovat kočičí mluvu. Především je třeba rozlišovat mezi verbálním a neverbálním vyjadřováním našeho tygříka. U naposled jmenovaného se vlastně jedná o řeč těla, která probíhá hlavně prostřednictvím různých pohybů ocasem.