Plemena koček

V současné době existuje nespočetné množství různých kočičích plemen. Velký počet a rozmanitost plemen je důsledkem jednak šlechtění a jednak přirozeného rozmnožování koček. Čtěte více

Najděte Vaši kočku

Vlastnosti

Jaká by měla být má kočka?

Vzhled

Velikost
malástřednívelká
Srst
bez srsti / hypoalergenníkrátkádlouhá
Barva
černáčinčilovákrémovámodrá / šedábílálilahnědá / čokoládová / seal
Zbarvení
mourovatáželvovinová / tricolor / calicobicolor / tuxedo / vancolourpoint
8 kočičích plemen dle Vašeho hledání
4 min

Karakat

Mnoho lidí obdivuje krásu a půvab divokých koček. Někteří milovníci koček touží po tom, mít doma takový exotický exemplář v malém provedení. Tato touha po něčem výjimečném je základem pro vznik mnoha hybridních plemen. Jedním z nich je karakat. Jeho chov je však problematický.
2 min

Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka se stala jedním z nejoblíbenějších plemen na světě. V Evropě si získává stále větší oblibu. Je to díky její přirozenosti, robusnosti a hravé povaze.
7 min

Ocicat

Exoticky vyhlížející ocicat zapůsobí na všechny svým neodolatelným kouzlem. Jméno této kočky je díky skvrnité srsti odvozeno od divoké kočky ocelot. Kočka ocicat však nemá tak divokou povahu, ale je velmi přítulná a věrná, což z ní dělá oblíbeného společníka.
6 min

Ragdoll

Kočka, která se podobá hadrové panence? Ne tak docela! Ale zcela jistě je ragdoll plemenem pro příznivce siamských a jiných „colourpoint“ koček. Něžní obři Vás nepřesvědčí jen svou nádhernou srstí, neobyčejnou barvou a jasně modrýma očima...
7 min

Selkirk Rex

Selkirk rex je jedním z mála plemen koček, která mají kudrnatou srst. Neobvyklý vzhled kočky v kombinaci s jemnou povahou dobývá srdce stále více milovníků koček.
6 min

Serval

Ať už jde o sibiřskou kočku nebo kočku domácí: příznivci koček milují půvab, který všechny kočky vyzařují. Serval není domácí zvíře, ale divoká kočka z afrických savan. V následujícím textu představíme servala jako předka velmi moderního, ale přitom původního plemene koček, savanové kočky.
13 min

Sibiřská kočka

Sibiřská kočka je zosobněním přirozené rasy: Středně velká kočka s originálním vzhledem, silnou postavou a polodlouhou srstí se vyvíjela zcela bez lidského vlivu v jejím rodném Rusku. Od 80. let je chována cíleně.

Od 20. století byla z původní domácí kočky vyšlechtěna celá řada plemen. Docházelo i ke křížení s kočkami divokými. Některá plemena koček vznikla ze spontánních mutací vzniklých vlivem šlechtění. Nicméně všechna tato plemena jsou si navzájem více podobná než plemena psů. A to proto, že kočky vlastně plnily vždy pouze dva úkoly: chytání myší a společník/domácí mazlíček. Plemena koček můžeme v podstatě rozdělit na krátkosrstá, polodlouhosrstá a dlouhosrstá.

Víte, která plemena koček jsou nejznámější a čím se vyznačují?  V našem magazínu pro kočky se dozvíte mnoho zajímavých informací o nejoblíbenějších kočičích plemenech.