Péče o psa v zimním období

Německý ovčák ve sněhu

Sníh, mráz a posypová sůl – žádný problém! Ale jen při správné péči…

Toho, kdo miluje procházky na čerstvém vzduchu, špatné počasí neodradí. Ať už je na chodnících bláto, sníh nebo sůl – psi a jejich páníčci, resp. paničky si užívají společné procházky i v zimním období. Ale nezapomínejte, že právě tyto povětrnostní podmínky velmi namáhají tlapky čtyřnohých mazlíčků. Ničím neobvyklým nejsou popraskané polštářky na tlapkách, které mohou ztěžovat chůzi a způsobit nepříjemná zranění. Pomoci může několik jednoduchých triků:

Prevence

  • Zkrácení srsti Na dlouhé srsti na tlapkách se v zimě tvoří sněhové hrudky. Opatrně nůžkami prostříhávejte dlouhou srst mezi polštářky!
  • Ochrana Tenká vrstva ochranné masti nebo jeleního loje ochrání polštářky na tlapkách a citlivou oblast mezi nimi před posypovou solí a praskáním pokožky!

Na procházce

  • Kontrola

Během dlouhých zimních procházek pravidelně kontrolujte tlapky psa. Sníh, nalepený mezi polštářky, dráždí pokožku a může způsobit nepříjemná zranění! Opatrně sníh odstraňte.

Po každé procházce

  • Čištění tlapek Psi si v zimě s oblibou olizují tlapky. Agresivní posypová sůl se tak může dostat do žaludku. V nejhorším případě může způsobit průjem! Proto ihned po návratu z procházky očistěte tlapky vlhkým hadříkem nebo vlažnou vodou.
  • Drobná poranění Praskliny na tlapkách ošetřete odvarem z heřmánku a hojivou mastí. Vašemu mazlíčkovi to udělá dobře a urychlí to proces hojení.

V obchodě zoohit naleznete mnoho produktů pro péči o tlapky Vašeho mazlíčka. Vašim společným procházkám již nic nestojí v cestě!

Tento článek v magazínu zoohit je čistě informativní. Pokud se u vašeho zvířete objeví příznaky onemocnění, obraťte se na svého veterinárního lékaře, který stanoví diagnózu a zahájí léčbu.

Nejlépe hodnocené články
5 min

Když pes zvrací

Každý majitel psa to už někdy zažil: jeho pes náhle zvrací. Ne každá forma zvracení je však alarmující. Kdy už ale zvracení u psů přestává být neškodné? Vše důležité k tomuto tématu si přečtěte v následujícím článku.

3 min

Falešná březost

Falešná březost (lactatio falsa) u nekastrovaných fen je stav, který může nastoupit několik týdnů po hárání. Během období falešné březosti se fena chová tak, jako kdyby byla březí nebo měla štěňata, ačkoliv nakrytá nebyla.

7 min

Hárání u fen

Přesto, že je hárání u fen zcela přirozený proces, způsobuje nestandardní chování feny, nervozita, skvrny na koberci nebo strach z nechtěného zabřeznutí mnoha chovatelům starosti. Co byste měli vědět o „hárání“ a jak toto období překonat bez stresu, se dozvíte na následujících řádcích.