Jak vytvořit adventní kalendář pro kočky

Kočka pomáhá při výrobě adventního kalendáře

Adventní kalendář pro kočky si snadno můžete vyrobit sami

Vánoce se blíží, večery se prodlužují a lákají Vás na příjemně strávené hodiny nad vlastní tvorbou. Proč nevyrobit adventní kalendář pro kočky vlastními silami? Ukážeme Vám, jak na to.

Do Vánoc již mnoho nechybí a brzy znovu začne adventní období. Když je venku zima a nevlídně, nastal čas na perníčky, cukroví a svařené víno. A teď je tu ještě další možnost.

S vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem můžete udělat radost nejen Vašemu domácímu tygříkovi, ale i Vašim blízkým. Adventní kalendář pro kočky se skládá z 24 malých balíčků, z nichž každý obsahuje malé překvapení. Každý adventní den může Vaše kočka jeden z nich rozbalit.

Materiál pro kočičí adventní kalendář

Pro vlastní adventní kalendář pro kočky potřebujete 24 malých dárků pro Vaši kočku. K tomu jsou vhodné pamlsky nebo malé hračky pro kočky.

Například v e-shopu zoohit je k dispozici výhodná sada hraček pro kočky s různými míčky a vycpanými myškami.

K zabalení malých balíčků budete také potřebovat vánoční balicí papír nebo jiný obal.

Co potřebujete k vytvoření adventního kalendáře pro kočky:

  • nůžky
  • balicí papír
  • dárkovou stuhu
  • vánoční popisovací samolepky
  • pero
  • 24 drobných dárků (pamlsky a hračky pro kočky)

Návod na vytvoření adventního kalendáře pro kočky

Pro Váš originální adventní kalendář nejprve nastříhejte balicí papír na 24 dílů na zabalení jednotlivých balíčků. Potom ustříhněte 48 kousků dárkové stuhy, každý o délce přibližně 25 centimetrů.

Do balicího papíru volně zamotejte několik kočičích pamlsků nebo malou hračku a na obou koncích papír svažte kouskem dárkové stuhy. Tím vznikne jakýsi bonbón. Určitě byste neměli malé dárky balit příliš pevně, aby měla Vaše kočka šanci je otevřít.

Na každý z „bonbónů“ adventního kalendáře nalepte vánoční nálepku a popište ji číslem od 1 do 24. Zlatá fixa působí obzvláště slavnostně.

Alternativa: hedvábný papír

Jako alternativu k balicímu papíru můžete také použít hedvábný papír. Nevypadá nijak zvlášť vánočně, ale při rozbalování bude pěkně šustit. To kočky milují!

Alternativa: malé balíčky

Místo „bonbónů“ můžete kočce zabalit 24 malých balíčků. Pak budete ještě potřebovat lepicí pásku. Pokud si nejste jisti, že by Vaše kočka nepohrdla ani plastovou lepící páskou, zůstaňte raději u papíru a stuhy.

Nikdy nenechávejte dárkové stuhy bez dozoru

Stuhy slouží jako úžasná kočičí hračka. Nikdy nedovolte Vaší kočce hrát si s dárkovými stužkami nebo dlouhými páskami bez dozoru. V zápalu boje se může stužka obtočit kolem krku kočky a hrozí udušení.

Adventní kalendář - balíčky © ChristArt / stock.adobe.com
Balíčky pro adventní kalendář si můžete snadmo vyrobit sami.

Adventní kalendář pro kočky: nápady na 24 dárků

Váš vlastní adventní kalendář pro kočky můžete naplnit dárky nebo hračkami pro kočky. Obzvláště vhodné jsou křupavé snacky nebo granule. Svou kočku můžete také potěšit míčky pro kočky a malými plyšovými hračkami. Zde je několik návrhů:

Nemáte čas na výrobu kočičího adventního kalendáře? Můžete také naplnit drobnými dárky 24 malých papírových kornoutků. Pak jednoduše napište zlatým perem číslovku 1 až 24 a doma vyrobený adventní kalendář pro Vaši kočičku je rychle připraven.

Ne všechno najednou

Adventní kalendáře pro kočky se liší od adventních kalendářů pro lidi nejen svou náplní. Zatímco lidé (většinou) otevírají postupně všech 24 okýnek, Vaše kočka pravděpodobně nebude mít tolik trpělivosti. Pokusí se rozbalit všech 24 balíčků originálního adventního kalendáře najednou.

I když je 24 vánočních balíčků hezkou dekorací, je lepší schovat kalendář mimo dosah Vaší kočky a dát jí jen jeden balíček denně.

Ani zakoupený adventní kalendář byste neměli nechat ležet bez dozoru. Mnoho kočiček už otevřelo všechna okýnka najednou a roztrhalo kalendář na kousky.

Mohlo by Vás zajímat: 5 tipů na prožití klidných Vánoc s Vaší kočkou.

Nejlépe hodnocené články
4 min

Má mě moje kočka ráda? 10 signálů, které to dokazují

Kočka je stvoření s tajemnou a proměnlivou povahou. Lásku ke svému majiteli projevuje někdy více, někdy méně. Obvykle vysílá jemnější signály než pes. Znalci koček jsou však schopni jasně rozpoznat důkazy kočičí lásky. Čím víc budete důvěřovat svým instinktům – stejně jako to dělá kočka – tím více uvidíte a ucítíte, jak moc vás vaše kočka má ráda.

6 min

Proč kočka přede?

Existuje příjemnější zvuk než kočičí vrnění? Pro milovníky koček rozhodně ne. Kočky předou, když se cítí dobře – a tento pocit se přenáší i na jejich majitele. Ale věděli jste, že kočky vrní i pokud se zraní nebo jsou ve stresu? Proč to kočky dělají a jak vydávají tyto zvuky, se dočtete v tomto článku.

6 min

Jak porozumět řeči koček

Ten, kdo tráví hodně času se svým milovaným kočičím kamarádem, postupně chce umět interpretovat kočičí mluvu. Především je třeba rozlišovat mezi verbálním a neverbálním vyjadřováním našeho tygříka. U naposled jmenovaného se vlastně jedná o řeč těla, která probíhá hlavně prostřednictvím různých pohybů ocasem.