Valentýn pro kočky: tipy na dárky

Kotě se srdíčkem

Jedno srdce a jedna duše: na Valentýna může i vaše kočka pocítit trochu radosti.

14. února chce mnoho lidí udělat radost svým blízkým. A pro majitele koček patří k milovaným tvorům i jejich domácí mazlíček. Chcete dát své kočce něco na Valentýna? Dali jsme dohromady nejlepší nápady na dárky pro kočky k Valentýnu.

Věnujte své kočce k Valentýnu čas pro dva

Nejlepší dárek pro vaši kočku je trávit čas s vámi! To platí pro den svatého Valentýna stejně jako pro jakýkoli jiný den v roce! Den svatého Valentýna je vhodná chvíle, abyste si na pohovce udělali pohodlí s knihou – a kočkou.

Pokud chcete trávit více času se svým miláčkem, může být dobrý nápad zvolit četbu na téma tréninku koček s clickerem. Využijte den svatého Valentýna k zahájení nových rituálů.

Trénink kočky s clickerem

Trénink s clickerem je skvělý způsob, jak posílit pouto mezi vámi a vaší kočkou. Vše, co potřebujete, je clicker, chutné pamlsky za odměnu, kočku a trochu trpělivosti.

S několika minutami tréninku denně můžete za pár týdnů cvičit malé triky. Trénink pomocí clickeru je vhodný i pro starší nebo nemocné kočky, tj. pro zvířata, která si už tolik nehrají. A nejlepší na tom je, že si to se svou kočkou užíváte!

Masáže pro kočky

Mazlení je skvělé, o tom není pochyb! A může být ještě lepší se speciálními masážemi pro kočky. Slavné jsou například masáže Tellington TTouch pro psy a kočky. Někteří zvířecí fyzioterapeuti nabízejí nejen masáž TTouch, ale také majitele učí, jak s kočkami zacházet.

Hrajte si, hrajte si, hrajte si!

Hraní je skvělé – pro většinu koček to platí celoročně. A tak se vaše kočka může i na Valentýna těšit na další hru. Nové hračky promění čas hraní v láskyplné valentýnské překvapení!

Masáž pro kočky na Valentýna © nitikornfotolia / stock.adobe.com
Téměř každá kočka si užije masáž jako dárek na Valentýna.

Hračky pro vaši kočku k Valentýnu

Domácí kočky milují zejména rozmanitost, kterou nové hračky přinášejí. Výběr je obrovský! Pokud chcete své kočce dát na Valentýna dárek s krásným designem, máme pro vás několik nápadů:

Návrhy na nákup od redakčního týmu zoohitu

Zde vybrané výrobky jsou návrhy redakce. Krmiva a příslušenství najdete v internetovém obchodě zoohit. Nejedná se o reklamu uvedených značek.

Vyrobeno s láskou: vlastnoruční hračky pro vaši kočku

Chtěli byste pro svoji kočku k Valentýnu něco vyrobit sami? Žádný problém! Existuje spousta nápadů na vlastnoručně vyrobené hračky pro kočku! Přečtěte si naše dva tipy:

Čmuchací koberec

Kočky mohou hledat pamlsky skryté v tzv. čmuchacím koberci. Pokud máte chuť, můžete si tento koberec sami vyrobit.

Kromě nůžek budete potřebovat různé zbytky textilií a dřezovou podložku z hobbymarketu. Po pár střihnutích, vázáních a asi dvou hodinách času je čichací koberec pro kočky hotov.

Tip: Můžete si také samozřejmě koupit čmuchací kobereček už hotový. Se zoolove čmuchacím koberečkem pro psy a kočky uděláte svou kočku šťastnou a zároveň podpoříte zvířata v nouzi.

Baldriánová ponožka

Mnoho koček miluje vůni kozlíku lékařského, která je pro nás lidi velmi aromatická až nepříjemná. Ale každý má jiný vkus a na Valentýna samozřejmě rádi splníme přání kočky i v podobě lehce „páchnoucího polštářku“.

Můžete si ho snadno vyrobit sami, a sice v podobě baldriánové ponožky. Vše, co potřebujete, je stará bavlněná ponožka, 125 gramů suché rýže a dvě čajové lžičky kozlíku lékařského.

Smíchejte rýži s kozlíkem lékařským a směsí naplňte ponožku. Pevně zavažte – hotovo! Případně si můžete vyrobit ponožku se sušenou šantou kočičí.

Můžete si také přečíst další tipy ohledně kozlíku lékařského pro kočky.

Kočka leží v pelíšku © Jan Seebeck / stock.adobe.com
Pelíšek, pohodlí a pohoda –málokterá kočka odolá.

Jak vznikají sny: plyšové polštáře a spol.

Chtěli byste dát své kočce dárek na Valentýna, který jí přinese dlouhotrvající příjemné okamžiky? Pak je dobrý nápad koš pro kočky nebo kukaň! Většina koček miluje nové pelíšky – zejména pokud jsou měkké a pohodlné. Vybrali jsme pro vás pelíšky pro kočky k Valentýnu:

Čím mazlivější, tím lepší? Pak je pro vaši kočku ideální kočičí pelíšek Mochi. Nadýchaný a s vysokým okrajem dává kočce maximální pocit bezpečí.

Lásku ke svému čtyřnohému příteli můžete vyjádřit plyšovým pelíškem Mupfel. Přesvědčí nejen spoustou mazlivého pohodlí, ale také svým semišovým designem.

Hledáte přikrývku na pohovku, na které se vaše kočka pohodlně stočí do klubíčka? Na Valentýna může vaše kočka dostat něco se srdíčkem – například přikrývku Vetbed Isobed se srdíčky a tlapkami.

Nebojíte se růžové? Pak je plyšová postel Princess dokonalým dárkem k Valentýnu pro vaši kočku. Polštář ve tvaru srdce Je měkoučký a zajišťuje pohodlí ve všech polohách.

Chutné kočičí snacky na Valentýna

Láska prochází žaludkem – to platí jak pro lidi, tak pro kočky. Kočičími pamlsky uděláte vaši kočku na Valentýna šťastnou! A nákup zoolove snacků pro kočky je navíc dobrou příležitostí, jak ukázat své srdce i zvířatům v nouzi.

Ať už jde o lahodné filety jako sváteční krmivo, lyofilizované pamlsky nebo křupavé pochoutky: všechno je nejen chutné, ale také pomáhá dobré věci. Z každého prodaného produktu jde automaticky deset procent prodejní ceny organizaci pro ochranu zvířat.

Valentýnské dárky pro milovníky koček

Chtěli byste na Valentýna udělat radost majiteli kočky a zahrnout do toho i jeho kočku? Každý, kdo daruje majitelce čokoládové pralinky a její kočce chutné pamlsky, si získá srdce obou dvou.

Při vybírání dárku pro kočku se zaměřte na dobře tolerované snacky bez obilnin. Pokud kočku dobře neznáte, měli byste požádat majitele kočky o radu. Pro kočku to stále zůstane překvapením!

Návrhy na nákup od redakčního týmu zoohitu

Zde vybrané výrobky jsou návrhy redakce. Krmiva a příslušenství najdete v internetovém obchodě zoohit. Nejedná se o reklamu uvedených značek.

Nejlépe hodnocené články
4 min

Má mě moje kočka ráda? 10 signálů, které to dokazují

Kočka je stvoření s tajemnou a proměnlivou povahou. Lásku ke svému majiteli projevuje někdy více, někdy méně. Obvykle vysílá jemnější signály než pes. Znalci koček jsou však schopni jasně rozpoznat důkazy kočičí lásky. Čím víc budete důvěřovat svým instinktům – stejně jako to dělá kočka – tím více uvidíte a ucítíte, jak moc vás vaše kočka má ráda.

6 min

Proč kočka přede?

Existuje příjemnější zvuk než kočičí vrnění? Pro milovníky koček rozhodně ne. Kočky předou, když se cítí dobře – a tento pocit se přenáší i na jejich majitele. Ale věděli jste, že kočky vrní i pokud se zraní nebo jsou ve stresu? Proč to kočky dělají a jak vydávají tyto zvuky, se dočtete v tomto článku.

6 min

Jak porozumět řeči koček

Ten, kdo tráví hodně času se svým milovaným kočičím kamarádem, postupně chce umět interpretovat kočičí mluvu. Především je třeba rozlišovat mezi verbálním a neverbálním vyjadřováním našeho tygříka. U naposled jmenovaného se vlastně jedná o řeč těla, která probíhá hlavně prostřednictvím různých pohybů ocasem.