Kočky

Pokud se chystáte pořídit si malé kotě, jistě uvítáte cenné rady a informace, které Vám v tomto magazínu pro kočky přinášíme. Život s kočkou je zábavný, ale je dobré seznámit se nejprve s její povahou, potřebami a chováním. Výsledkem bude spokojená kočka i celá rodina. Nejprve vás provedeme rozmanitým světem kočičích plemen, která se liší jak vzhledem, tak i různými specifiky v jejich chovu. Čtěte více

7 min

Postavte si domeček pro kočky: tipy a triky

Nejen pro psy, ale i pro kočky existují domečky, které je ochrání před nepřízní počasí. Zruční kutilové si domeček pro kočky zvládnou postavit i sami. Tento článek vám řekne, čemu byste u domečku pro kočky měli věnovat pozornost.

4 min

Nebezpečné potraviny pro kočky

Zoolog a odborník na chování zvířat Paul Leyhausen již dávno zjistil, že kočky samy nemusí nutně jíst jen to, co je pro ně skutečně dobré. O to důležitější je, aby byl člověk dobře informován o tom, které z lidských potravin mohou být pro kočky škodlivé. Některé lidské potraviny, které jsou prospěšné pro lidské zdraví, jsou pro kočky vysoce toxické.

4 min

Jedovaté rostliny pro kočky

Vaše zahrada rozkvétá do nejnádhernějších barev a vaše kočka s radostí okusuje zahradní rostliny. Jakkoli se tato scenérie může zdát krásná, může být životu nebezpečná. Ne každá rostlina je pro vaši kočku zdravá! Přečtěte si vše o důležitém tématu „Jedovaté rostliny pro kočky“.

4 min

Jak vychovat kotě

Malá koťátka se naučí v prvních týdnech života mnohé od své matky a svých sourozenců. I tak je výchova člověkem nezbytná. Kočka koneckonců neví, jak vychovat kotě podle standardů lidského chování.

3 min

Proč mě moje kočka olizuje?

Každý, kdo zná nějaké kočky, které se mají navzájem rády, je může s trochou štěstí pozorovat při vzájemné péči o srst. Kočky se navzájem olizují. Co ale znamená, když kočka olizuje člověka?

4 min

Péče o srst koček: jak podpořit svou kočku

Hustá a lesklá srst je známkou toho, že je kočka fyzicky i psychicky zdravá. Kočky se o sebe starají většinou samy. Kočku však můžete podpořit pravidelným kartáčováním. Zdravou srst zajišťuje také vyvážená strava.

4 min

Ataxie u koček

Ataxie (porucha pohybu) je příznak – tedy reakce organismu na primární příčinu. V tomto článku se dozvíte, proč se ataxie u koček může objevit a jaká je prognóza.

5 min

Průjem u koček

Průjem (diarrhoea) je jistě jedním z nejčastějších příznaků onemocnění, se kterým se majitelé koček setkávají. Co ale může způsobit průjem u koček a kdy byste se měli začít obávat? V tomto článku jsme pro vás shrnuli nejdůležitější informace.

6 min

Korat

Neobvyklá kráska se stříbřitě modrou srstí a smaragdově zelenýma očima pochází podle tradice ze 14. století, protože kočky tohoto druhu byly popsány již v dobové literatuře. Obecně se říká, že kočky přinášejí do domu štěstí a pozitivní energii.

9 min

Habešská kočka

Velké oči a nastražené uši prozrazují mnohé o charakteru tohoto plemena. Habešské kočky milují lidi a jsou velmi zvědavé.

5 min

Nebelung

Se svou stříbřitě modrou srstí a třpytivýma zelenýma očima je kočka nebelung neobyčejně krásná. Osloví mnoho přátel koček. Její chov je však stále v plenkách.

4 min

Jak vychovat kotě

Malá koťátka se naučí v prvních týdnech života mnohé od své matky a svých sourozenců. I tak je výchova člověkem nezbytná. Kočka koneckonců neví, jak vychovat kotě podle standardů lidského chování.

4 min

Váha koťat vypovídá o jejich zdraví a stáří

Má vaše kočka koťata? Gratulujeme! Abyste si byli jisti, že kočičí potomci správně rostou, měli byste pravidelně kontrolovat jejich hmotnost. Tento článek vám poskytne informace o tom, jaká má být správná váha koťat s ohledem na jejich věk. Dozvíte se také na co je třeba dávat pozor při vážení vašeho malého tygříka.

2 min

Navykání kočky na volný výběh

Slunce láká k výletům do přírody – to vědí i naše kočky. Ale jakmile si jednou užijí volný výběh, budou ho vyžadovat neustále! Neomezený volný výběh ale nemusí být vždy pro kočku vhodný. Rozhodnete-li se Vaší kočce výběh dopřát, musíte jí na to nejprve navyknout. Měli byste věnovat pozornost několika věcem.

7 min

Sport pro kočky: jak udržet ideální váhu

Tu a tam několik pamlsků za odměnu, příliš málo hraní pro vyvážení přijaté energie a kočka najednou začíná přibírat na váze. Vyvstává tedy otázka: neexistuje také sport pro kočky? S našimi pěti cvičeními dostanete kočku do kondice a ručička na váze začne klesat.

3 min

Mohou se kočky urazit?

Možná jste to už někdy zažili: Vrátíte se z dovolené a už se těšíte, až zase uvidíte svého milovaného tygříka. Místo toho vás doma čeká naštvaná kočka, která se k vám otočí zády. Mohou se kočky urazit? Přijdeme této otázce na kloub.

5 min

9 tipů jak správně vybrat přepravku pro kočky

Transportní box patří mezi základní vybavení pro kočky. Přepravku je dobré pořídit dříve, než si kočku nastěhujete domů. Bez ohledu na to, zda jste kočku adoptovali z útulku nebo koupili od chovatele, i kdybyste s Vaší kočkou do budoucna neplánovali žádné velké cestování  – potřebujete způsob, jak ji bezpečně přepravit k Vám domů nebo k veterináři. Proto jsme pro Vás připravili devět tipů pro nalezení ideální přepravky.

Nejlépe hodnocené články
Kočky Péče o zdraví kočky

Věk kočky

Věk psa lze snadno spočítat, to všichni dobře víme: psí rok se rovná sedmi lidským, přičemž roli hraje i plemeno a hmotnost psa. Je ale možné spočítat věk kočky stejným způsobem? Jak staré vlastně kočky jsou a v jakém věku jsou kočky považovány za seniory?

Kočky Pořízení a chov koček

Má mě moje kočka ráda? 10 signálů, které to dokazují

Kočka je stvoření s tajemnou a proměnlivou povahou. Lásku ke svému majiteli projevuje někdy více, někdy méně. Obvykle vysílá jemnější signály než pes. Znalci koček jsou však schopni jasně rozpoznat důkazy kočičí lásky. Čím víc budete důvěřovat svým instinktům – stejně jako to dělá kočka – tím více uvidíte a ucítíte, jak moc vás vaše kočka má ráda.

Kočky

Proč kočka přede?

Existuje příjemnější zvuk než kočičí vrnění? Pro milovníky koček rozhodně ne. Kočky předou, když se cítí dobře – a tento pocit se přenáší i na jejich majitele. Ale věděli jste, že kočky vrní i pokud se zraní nebo jsou ve stresu? Proč to kočky dělají a jak vydávají tyto zvuky, se dočtete v tomto článku.

Nejnovější články

Už jste se pro určité plemeno rozhodli? Pak Vám pomůžeme s koupí kočky: Jak si vybrat tu "správnou" kočku? Podle jakých kritérií se mám rozhodovat, zda je právě tato kočka vhodná pro mě? Když už se nakonec rozhodnete, vyvstanou další otázky, jakmile si nového čtyřnohého člena rodiny přinesete domů: Jak zařídit, aby si kotě brzy na nový domov zvyklo? Jaké pečující přípravky, hračky a předměty bude potřebovat? Odpovědi na všechny otázky naleznete v magazínu.

Zcela jistě i během chovu vyvstanou otázky, na které Vám náš magazín poskytne odpověď. Poradíme Vám, jak naučit kotě čistotnosti a jak jej odnaučíte nežádoucímu chování, např. agresivitě vůči ostatním kočkám. Dalším z témat v magazínu pro kočky je péče, aby byl Váš mazlíček zdravý a v dobré kondici. Kočičí poradna Vás seznámí s nejčastějšími onemocněními koček a jak je léčit, aby se kočka rychle zotavila. Také se dozvíte, jak se zbavit parazitů, jaká očkování jsou nezbytná a jak se správně starat o kočičí srst. Najdete zde také celou řadu informací o správné výživě kočky.

Seznámíte se s nabídkou a klady a zápory různých druhů kočičích krmiv a jak vybrat to správné pro Vaši kočku. Protože některé kočky musí dodržovat speciální dietu, náš magazín pro kočky se také věnuje této problematice. V neposlední řadě se také dozvíte, jak můžete s vaším tygříkem cestovat. Jak zaručit bezpečnost a pohodu Vašeho čtyřnohého mazlíčka na cestách? Jaké dopravní prostředky můžete využít a jaké nejlépe zvolit? V magazínu pro kočky naleznete odpověď na všechny tyto otázky a navíc také užitečné tipy a rady týkající se chovu koček.