Magazín

V našem magazínu o zvířatech se dozvíte vše, co je důležité pro život se zvířetem. Jak pro kočky, tak pro psy, malá zvířata, papoušky a pro rybičky. Získáte od nás cenné rady, jak nejlépe o vašeho domácího mazlíčka pečovat, abyste byli všichni v domácnosti spokojení. Seznámíme vás také s plemeny psů, koček, představíme vám jak malá zvířata, tak papoušky a druhy akvarijních ryb. V našem magazínu vám taktéž poradíme s výcvikem psa a také poradíme na téma dovolená a co vše byste měli o cestování se zvířetem vědět. Čtěte více

Psi

8 min
Plemena psů

Bedlington teriér

Tenhle pes vypadá trochu jako ovce. Avšak nenechte se mýlit. Pod chlupatou siluetou bedlington teriéra se skrývá chytré zvíře, ze kterého se v lesích a na loukách stává skutečný lovec. Majitelé se mohou těšit z toho, že mají doma laskavého a trpělivého přítele. Přesto je bedlington teriér psem pro lidi, kteří mají rádi drsnou povahu.

7 min
Druhy malých zvířat

Rex králík

Rex králíci patří spolu se zakrslými králíky a angorskými králíky mezi nejoblíbenější králičích plemena. Přečtěte si vše péči a délce života rex králíků a o tom, jak s jistotou poznat zdravé zvíře.
6 min
Druhy ptáků

Zebřička pestrá

Zebřička pestrá je krásný společenský pták, který je navíc nenáročný na péči. Také díky tomu patří mezi nejoblíbenější okrasné ptáky. Pozorovat tyto hbité ptáky čeledi astrildovití je opravdová radost. U zebřiček se totiž pořád něco děje. Chtěli byste si také pořídit zebřičky? V našem článku najdete spoustu užitečných informací.

7 min
Druhy terarijních zvířat

Gekon zadní

Gekon zední je znamenitý šplhoun. Díky přísavným lamelám na nohou může gekon šplhat po skleněných tabulích, nebo dokonce chodit po stropě hlavou dolů. Zjistěte více o tomto fascinujícím nočním zvířeti a jak ho chovat v teráriu.

 
Nejlépe hodnocené články
Kočky Péče o zdraví kočky

Věk kočky

Věk psa lze snadno spočítat, to všichni dobře víme: psí rok se rovná sedmi lidským, přičemž roli hraje i plemeno a hmotnost psa. Je ale možné spočítat věk kočky stejným způsobem? Jak staré vlastně kočky jsou a v jakém věku jsou kočky považovány za seniory?

Kočky Pořízení a chov koček

Má mě moje kočka ráda? 10 signálů, které to dokazují

Kočka je stvoření s tajemnou a proměnlivou povahou. Lásku ke svému majiteli projevuje někdy více, někdy méně. Obvykle vysílá jemnější signály než pes. Znalci koček jsou však schopni jasně rozpoznat důkazy kočičí lásky. Čím víc budete důvěřovat svým instinktům – stejně jako to dělá kočka – tím více uvidíte a ucítíte, jak moc vás vaše kočka má ráda.

Malá zvířata Druhy malých zvířat

Ježek bělobřichý

Teď to bude píchat: Ježek sice patří mezi exotická zvířata, ale stále více získává na popularitě. Roztomilá videa s ježky, která kolují na video platformách, přispívají mimo jiné k tomu, že se v našich domácnostech objevuje tento malý hmyzožravec stále častěji. Chov ježka, který je spojen s velkým úsilím, je však v očích ochránců zvířat poněkud kontroverzní.

Nejnovější články
Psi Plemena psů

Švédský vallhund (västgötaspets)

Tento malý až středně velký pes ze Švédska má několik jmen. Kromě oficiálních názvů västgötaspets (česky chybně „vaestgoetlandský špic“) a „švédský vallhund“) je znám také pod označením „švédský pastevní pes“.

Psi Plemena psů

Cairn teriér

Původní cairn teriér je jedním z nejstarších loveckých teriérů Skotska. dodnes si zachoval svůj rustikální vzhled, odvahu a sebevědomí. Místo lovu lišek a jezevců pod hromadami suti dnes tento malý, přátelský odvážlivec slouží především jako společník a rodinný pes.

Psi Plemena psů

Manchester teriér

Tento elegantní čistokrevný pes je vynikajícím domácím a rodinným psem, který příliš nelíná, dobře vychází s dětmi a je své rodině vždy věrný – alespoň dokud v něm žádný malý hlodavec neprobudí jeho vrozený lovecký instinkt.

Díky těmto informacím si budete vědět vždy rady

Naše tipy vám pomohou zodpovědět všechny otázky týkající se domácích mazlíčků. Díky našim radám lépe rozeznáte různá onemocnění a předejdete kritickým situacím. Dozvíte se, jak o zvíře správně pečovat a jak často s ním chodit na kontrolu k veterináři. V našem magazínu vám také poradíme, jaké „kamarády“ vašemu čtyřnohému mazlíčkovi vybrat a od kterých se raději držet dál.

Vyvážená strava pro vašeho mazlíčka

Také domácí mazlíčci potřebují dostatek vitamínů a živin. Protože jsou psi od přírody lovci, měla by tomu odpovídat i jejich strava, která by měla být složena převážně z masa. Kvalitní krmiva obsahují všechny důležité látky, které jsou pro zdraví zvířete nezbytné. Stejně jako u lidí, i u zvířat se potřeby mění v závislosti na věku. Také v případě onemocnění je potřeba stravu vhodně upravit. Poradíme vám, jak by měl takový jídelníček vypadat.

Uvažujete o adopci zvířete z útulku?

Při návštěvě útulku bychom si nejraději odnesli domů všechna zvířata. Ale než se pro takovou adopci rozhodnete, připravte vše, co bude zvíře potřebovat – pelíšek, krmivo a výběh. váš nový spolubydlící by měl být řádně očkován a mít potřebné doklady. V našem magazínu vám poradíme, na co si dát pozor, aby adopce proběhla bez problémů.

Bezstarostný život díky našemu poradenství

Díky našim radám si budete brzy vědět rady v každé situaci. Cestujete často i se svým mazlíčkem? Pak je dobré používat vhodné přepravky. Zvíře tak bude v bezpečí a bude mít dostatek soukromí. Čím pohodovější cesta bude, tím pohodovější bude vaše společná dovolená. Díky kvalifikovanému poradenství v našem magazínu bude život s vaším mazlíčkem bezstarostný a bezproblémový. Naleznete zde také tipy, jaké hračky vybrat, jak správně zvíře venčit, čím ho krmit či jaké poplatky je nutné platit za psa.